Ковошинг для волосся – це сучасний тренд, який знаходить все більше шанувальників, особливо серед тих, хто віддає перевагу натуральній косметиці.
Ковошинг: переваги й недоліки
Ковошинг сподобається людям, які вважають вкрай шкідливими шампуні з сульфатами. Ці поверхнево-активні речовини хоч і ефективно очищають волосся, але, накопичуючись, вимивають вологу і сприяють більш активному виробленню шкірного сала. В деякій літературі можна прочитати про токсичність сульфатів, їх здатність спричинити алергічні реакції. А ось кондиціонери для волосся хоч і містять сульфати, але їх кількість значно менша, і цього цілком достатньо для видалення бруду і стайлінгу. Ті, хто відмовився від шампунів на користь засобів для ковошинга, зазначають, що вже через місяць локони виглядають живими, зникає пористість волосся, воно стають шовковисте і блискуче.
Недоліки ковошинга:
- після миття кондиціонером волосся не буде чистим до скрипу, шкірне сало до кінця не вимивається:
- не підходить для волосся всіх типів;
- не очищає волосся від засобів для укладання волосся;
- візуально зменшує обсяг волосся, оскільки воно не пушиться;
- на миття волосся потрібно більше часу;
- засоби для ковошинга витрачаються швидше, ніж миття голови з шампунем і кондиціонером.
Прихильникам ковошинга трихологи рекомендують очищати шкіру голови і волосся звичайним шампунем раз на тиждень. Якщо відчуваєте, що волосся «поважчало», позбавлені обсягу, погано промивається, тимчасово поверніться до використання шампуню.
Кому підійде ковошинг: чому його можна не всім
Ковошинг для жирного волосся не підходить, оскільки не спостерігається ефективного очищення від себуму. Також не рекомендується ковошинг власницям тонкого волосся, яке буде виглядати тьмяним.
Ковошинг для кучерявого волосся, жорсткого і пошкодженого – одна з найефективніших процедур. Очищаючи локони бальзамом, ви зволожуєте ламке та сухе від природи волосся. Воно не пересушується, виглядає блискучим, м’яке на дотик, легко розчісується.
Ковошинг для фарбованого волосся не менше ефективний, ось тільки фарбувальний пігмент буде вимиватися швидше, ніж після очищення шампунями. До речі, досвідчені колористи рекомендують процедуру ковошинга тим, у кого виявилося фарбування невдалим.
Ковошинг можуть пробувати дівчата з пухнастим волоссям, адже поживні речовини кондиціонера заповнюють пористу структуру, і волосся не буде зневоднюватися і сохнути.
Ковошинг як правильно мити голову і вибрати засоби
Для ковошинга підійде будь-який кондиціонер або бальзам для волосся, але спеціально розроблений для цієї процедури буде працювати ефективніше. У їх складі трохи більше очищувальних компонентів, ніж у звичайному бальзамі. Якщо у вас жирне і тонке волосся, але хочете спробувати метод ковошинга, використовуйте на коренях волосся звичайний шампунь, а на всю довжину нанесіть кондиціонер. Ще одна схема: спочатку вимийте волосся кондиціонером, а потім шампунем. Зворотне миття волосся знижує негативний вплив ПАР, що містяться в шампунях.
Як вибрати засоби для ковошинга:
- Для сухих і кучерявих локонів вибирайте бальзам для волосся. Він більш інтенсивно впливає на волосся.
- Кондиціонер для волосся діє поверхово, тому ефективніший для забарвлених і пошкоджених волосся.
- Бальзам для ковошинга або кондиціонер обов’язково вибирайте за типом волосся.
- Звертайте увагу на склад засобів для ковошинга, в них не має бути силіконів (забивають пори шкіри голови) і amodimethicone, behenoxy dimethicone, stearyl dimethicone, alkyl dimethicone, phenyltrimethicone, cyclohexasiloxane, cyclopentasiloxane.
- Дуже добре, якщо в складі засобу для ковошинга присутні пом’якшувальні олії, амінокислоти, захисні протеїни і влагоутримувальні компоненти.
Поетапне проведення ковошинга:
- ретельно намочіть волосся, при цьому температура води має бути гарячіша від звичайної, щоб краще розчинити забруднення;
- нанесіть на шкіру голови велику кількість кондиціонера;
- масажуйте інтенсивними рухами 10 хвилин, чим довше ви масажуєте, тим краще шкіра голови очищується;
- розподіліть кондиціонер по всій довжині волосся;
- залиште засіб на 5 хвилин і потім ретельно змийте теплою водою;
- не сушіть волосся феном, нехай воно висохне природним шляхом.
Після ковошинга рекомендується наносити маску для волосся або засоби для укладання.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!