Кращі українські фільми покажуть в кіно на честь Дня Незалежності

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Кращі українські фільми покажуть в кіно на честь Дня Незалежності

24 серпня Україна відзначатиме 30-й День Незалежності! На честь ювілею в кінотеатрах відбудуться покази найкращих сучасних українських фільмів, що прославилися в нашій країні та за її межами.

Проєкт «Нове українське кіно» від кінодистриб’ютора «Артхаус Трафік» стартує 19 серпня. На великих екранах ми зможемо подивитися сім фестивальних фільмів, від яких залишилися у захваті кінокритики різних країн світу. Їх знімали протягом останніх 30 років – часу становлення, розвитку, а потім і гучних перемог українського кіно на міжнародній арені.

Швидше за все, ви вже не раз чули про ці фільми, але тепер прийшов час насолоджуватися ними на великому екрані.

«Плем’я», 2014

Саме фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького в 2014 році звернув увагу міжнародного кінотовариства на український кінематограф. Твір отримав цілих три премії з чотирьох Тижня критики Каннського кінофестивалю. Головним героєм кінострічки виступає молодий хлопець Сергій, який потрапляє до спеціалізованого інтернату для слабочуючих. Йому доводиться шукати своє місце в новому світі, приєднуючись до кримінальної організації під назвою «Плем’я». Проте кохання у правила банди явно не вписується… У фільмі ви не почуєте і не побачите жодного слова, адже для любові і ненависті вони не потрібні.

«Донбас», 2018

Фільм «Донбас» Сергія Лозниці в 2018 році здобув одну з важливих перемог – кінопремію «Особливий погляд» на Каннському фестивалі, а також був номінований на «Оскар». Трагікомедія складається з 13 коротких оповідань про життя на окупованих територіях України в 2014-2015 роках, заснованих на аматорських роликах з YouTube. Головною метою творців кінострічки було підняття дискусії на тему окупації в міжнародному співтоваристві – і у них це точно вийшло.

«Мої думки тихі», 2019

Кінострічка Антоніо Лукича «Мої думки тихі» стала не тільки фестивальним хітом, здобувши перемоги в Одесі і Карлових Варах, але також дуже полюбилася глядачам, протримавшись у прокаті майже два місяці, а потім вийшовши у повторний. Молодий звукорежисер і музикант Вадим мріє виїхати з України до затишної Канади, залишивши позаду безліч проблем у професії та особистому житті. Однак його мама, водій таксі в Ужгороді, явно не налаштована так просто відпускати сина.

«Додому», 2019

Фільм «Додому» Нарімана Алієва – ще один гучний хіт сучасного українського кіно, який взяв Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю, брав участь в Каннському кінофестивалі і «Оскарі». У центрі сюжету – кримський татарин Мустафа, у якого помирає старший син. Він приїжджає до Києва, щоб забрати його тіло і поховати в Криму, а молодшу дитину повернути зі столиці на батьківщину.

«Атлантида», 2019

2019 рік явно був одним із найуспішніших для українського кінематографа. У вересні апокаліптична драма «Атлантида» вперше побачила світ на 76-му Венеціанському кінофестивалі, ставши його призером, а потім претендувала на перемогу в рамках премії «Оскар-2020». Режисер Валентин Васянович намагається зазирнути в майбутнє – у 2025 рік, через рік після перемоги України у війні з Росією. Раніше окуповані території не придатні для проживання, а зміни здаються незворотніми.

«Це катастрофа, яка не просто зупиняється на найближчому оточенні, а просочується всюди через людей, всі мають справу з якоюсь колишньою травмою і намагаються витягнути з себе щось на зразок життя», – говорить автор фільму.

«Земля блакитна, ніби апельсин», 2020

Кінострічка «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик стала призером американського кінофестивалю «Санденс», а також здобула безліч перемог на фестивалях Millenium Docs Against Gravity, Biografilm, Dokufest, Five Lakes Film Festival та інших. У центрі сюжету сім’я, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де вже шостий рік тривають військові дії. Головна героїня – 36-річна Ганна, яка сама виховує чотирьох дітей під постійними обстрілами.

«Віктор_Робот», 2020

У сімку творів проєкту «Нове українське кіно» увійшов і один анімаційний фільм. «Віктор_Робот» режисера Анатолія Лавренишина за сценарієм Анастасії Лавренишиної – володар призів Одеського міжнародного кінофестивалю, Національної премії кінокритиків «Кіноколо» і навіть Чілдрен кінофесту. Головними героями мультика є дівчинка Віка і робот Віктор, які намагаються «полагодити» світ роботів і врятувати планету.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також