Красива справа: засновники Bunny nails Антоніна та Олексій Кроливець про перспективність манікюрного бізнесу в нових реаліях

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Антоніна та Олексій Кроливець

Засновники мережі cтудій Bunny nails Антоніна та Олексій Кроливець ексклюзивно для Beauty HUB розказали про нюанси створення nail-бізнесу, його розвиток в реаліях війни, цінності їхньої мережі та багатогранні можливості розвитку професії майстра манікюру.

Поділіться історією бренду Bunny nails. Як виникла ідея створити мережу салонів та  академію? На яких перевагах ви робите акцент?

Коли ми відкривали перший салон, це було 2014 року, beauty-сфера розвивалася повільно. Допомагали сестрі влаштуватися на роботу, вона мала диплом перукаря та майстра манікюру. В усіх салонах стикалися з проблемами стерилізації, відсутності системи та порядку. Вирішили, що це шанс. Нами за місяць було розписано бізнес-план. Як економісти ми знали, що бізнес краще робити під час кризи, бо все коштує дешевше. І почали шукати приміщення для салону.

Ми відкрилися. Почали писати прайси, два тижні складали текст для реклами. Зробили ліфт-рекламу, і в перший місяць до нас прийшло 70 людей. Так і почалася історія, що триває дотепер.

Основна перевага нашого бренду – легкість. Клієнт може записатись у будь-який момент та прийти туди, де йому буде зручно, і далі ми надаємо сервіс, за яким людина повертається знову. Для майстрів створюємо комфортні умови праці, щоб вони були дійсно закохані у свою справу.

Як війна вплинула на ваш бізнес? Як вдається його розвивати в такі часи?

Війна вплинула негативно: ми втратили частину своєї команди та велику кількість клієнтів. Довелось адаптуватися, набирати нову команду, знайомитися з новими клієнтами та знову завойовувати їхню довіру. Ми відновили роботу 12 березня 2022 року, працевлаштовували переселенців, навчали їх та давали можливість заробляти. Перший час клієнти приходили до нас поговорити, побути серед людей.

Зараз ми багато уваги команди концентруємо на роботі, на русі вперед, бо так нам всім легше. Ми тримаємося разом, допомагаємо тим, хто цього потребує, підтримуємо й надаємо сенс. Багато хлопців, чоловіків зараз захищають нас, а ми спрямовуємо їхніх дружин на думки про роботу, карʼєру – це психологічно легше.

Так і розвиваємось в умовах повної невизначеності та ризиків. Коли зранку ти боїшся за життя своїх дітей, а потім йдеш дарувати красу та піднімати настрій людям. Це наша місія, наш спосіб допомогти і собі, і клієнтам.

 Антоніна та Олексій Кроливець

Які тенденції відстежуєте у плані послуг зараз?

У людей все менше часу, і взагалі відчуття часу для них змінилось. Якщо раніше клієнти ходили раз на 2-3 тижні, то зараз на 5-6 тижнів. Але, що цікаво, за опитуваннями, люди думають, що ходять так само. Мабуть, ми по-іншому почали відчувати плинність часу.

Із трендів манікюру активно повертається моделювання. Думаю, це також повʼязано з часом, щоб носити нігті можна було довше.

Ще клієнти почали частіше користуватися послугами масажу, арома-спа більше для релаксу та відпочинку. Люди хочуть відчувати своє тіло.

Чим відрізняється створення бізнесу на закордонному ринку від українського? Чим ви дивуєте клієнтів у Варшаві?

Система створення бізнесу не відрізняється, тому що умови або правила ринку працюють однаково як в Україні, так і за кордоном, але, звісно, є свої особливості. Перше, чим відрізняється ринок України від, наприклад, польського – це культура. У них інший взаємозв’язок зовнішності й відчуття впевненості в собі. Якщо в Україні дівчата дуже прагнуть мати гарний вигляд, то в Європі жінки не так прив’язані до зовнішності, як до кар’єри, успіху. Тому, звісно, коли ми заходили на ринок Польщі, то аналізували його. Спочатку намагалися зав’язатися на українцях, які там зараз, щоб перший потік клієнтів був від них. Потім, аналізуючи польських жінок, зрозуміли, як ми можемо бути їм цікаві.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Манікюр • педикюр • брови (@bunny.nails.ua)

Дивуємо іноземців високим рівнем сервісу та якістю роботи. Взагалі український манікюр вважається найкращим у світі. Коли наші майстри приїжджають працювати в Польщу і показують наш рівень якості, польки дуже здивовані цим та вражені, зокрема, ось цією продуманістю. Клієнту дуже легко: будь-який спосіб запису, ми розташовані у спальному районі, послуги в 4-6 рук, все паралельно та швидко, велика палітра, багато технік, професійні. І це дуже сильно дивує поляків.

За якими принципами ви будуєте свою команду? Чи стикаєтеся з якимись труднощами?

Головна особливість як beauty, так і будь-якого іншого бізнесу – це правила побудови та роботи на ринку. Ти маєш чітко знати, хто твій клієнт, яка його потреба, вміти закривати її та набирати команду. Багато чого у цій сфері залежить від людей, яких ти набираєш. Майстер, який обслуговує твого клієнта, має нести в собі цінність, яку пропагує твоя компанія, інакше клієнт не відчує цього.

У нас дуже багато чого побудовано на команді. Ми зрозуміли це ще 2015 року, через декілька місяців після початку роботи. Класний сервіс можуть надавати лише щасливі люди, які задоволені своїм місцем роботи, тому що третину часу вони проводять у салоні. З цим і були пов’язані труднощі розвитку мережі, тому що зробити ремонт, відкрити двері і купити обладнання – це побутові проблеми, для яких потрібні лише фінансові ресурси і знання.

Найскладніше – набрати команду та знайти людей, які схожі на тебе за цінностями, створити для них комфортні умови роботи, щоб вони щиро хотіли дати класний сервіс своїм клієнтам.

Перед цими труднощами ми постаємо й досі. Та намагаємося максимально працювати з нашими командами для того, щоб вони надавали класний щирий сервіс.

Антоніна та Олексій Кроливець Bunny nails

Чому ви вирішили організувати чемпіонат для nail-майстрів?

Щоб наважитися піти на будь-який конкурс, потрібно мати певну рішучість і попрацювати зі своїми страхами, soft-навичками, стресостійкістю, вмінням вчитися. Розвиток майстра – це не тільки, коли він сидить працює, спілкується з одними і тими ж людьми. Розвиток – це коли майстер приходить на майданчик, де багато однодумців, де можна щось побачити нове, проявити свої найкращі навички, поспілкуватися на спільні теми. Ось таким чином майстер виходить зі звичної зони комфорту, дивиться на інших, обмінюється досвідом та рухається вперед, розвивається і як особистість, і як фахівець.

Коли в нас стала велика мережа, бували корпоративи, на яких дівчата одна одну бачили вперше. Місцем їхнього знайомства був саме корпоратив. Ми робимо такий івент для того, щоб наші майстри спілкувалися, неважливо, в якій студії та в якому місті вони працюють. «Бути кращим серед кращих» – це головна ідея. Показати, що у нас є не лише суперництво, а згуртованість, що ми разом можемо робити круті проєкти. Я вважаю, що професія майстра манікюру дуже недооцінена. Чемпіонат має показати нашу єдність, те, що у нас дуже крута і класна професія.

Що вас надихає і дає сили рухатися далі попри все?

Люди та наші діти. Ми хочемо, щоб наші діти, наші люди жили в успішній країні, щоб у них були класні робочі місця, чудовий сервіс, щоб вони гідно заробляли.

І все, що ми можемо, – це робити те, що вміємо. Хтось воює та захищає, а ми будуємо тил. Наш друг військовий колись сказав: «Мені там легше, коли ви тут пʼєте каву, бо я згадую, що є інше життя. Життя, що ми боронимо».

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також