Якщо відпустка вже позаду або ще попереду, а змінити обстановку хочеться найближчими вихідними, рекомендуємо не засиджуватися у столиці, а відправитися у розвідку по Київській області, а при бажанні вибратися й трохи далі та надихнутися мальовничими пейзажами і несподівано цікавими локаціями, до яких рукою подати.
Дендропарк «Олександрія»
Лише 100 км від Києва, і ви потрапляєте у величезний парк, який розтягнувся на 200 га, тому навіть за день обійти його повністю вкрай складно. На території багато водоймищ, ставків і водограїв, а також близько 2500 видів різних рослин і дерев. Обов’язково відвідайте резиденцію сім’ї Браницьких – засновників парку, а також Китайський місточок і старовинні павільйони.
Беріть із собою все для пікніка, їжу для качок і лебедів, яких в «Олександрії» величезна кількість, і вирушайте в Білу Церкву насолоджуватися природою.
Адреса: Київська область, м. Біла церква.
Садиба Хоєцьких
Ще одне цікаве місце зовсім недалеко від Києва – садиба Хоєцьких, яка була побудована в 1903 році для сім’ї шляхтичів Хоєцьких. Зараз і саме приміщення, і вся територія знаходяться в розпорядженні Ризоположенчеського чоловічого монастиря, але відвідати цю пам’ятку може кожен бажаючий. Більше того, служителі організували тут мінізоопарк, у якому містяться поні, страуси, павичі. З поваги до монахів надягайте в поїздку відповідний одяг і утримайтеся від фотографування і зайвого шуму на території.
Адреса: Київська область, с. Томашівка.
Київське море
Скучили за безмежним морським пейзажем і шумом хвиль біля берега? Тоді вирушайте на Київське водосховище, яке вже давно романтично прозвали Київським морем, адже берега з іншого боку справді не видно. Тут можна влаштувати пікнік, насолодитися красивою природою і просто зустріти чарівний захід сонця біля води.
Адреса: Київська область, Вишгород.
Буцький каньйон
Буцький каньйон розташований у Черкаській області, тому на дорогу до нього доведеться витратити близько двох з половиною годин. Його називають одним із семи природних чудес України – хіба не привід відвідати це мальовниче місце? Каньйон унікальний тим, що його граніти були утворені за часів протерозойської ери, тобто зараз їм більше двох мільярдів років. Скелі химерно порізані, тому в них можна побачити фігури людей і тварин, якщо підключити фантазію.
На подорож краще виділити цілий день: лише дорога займе близько п’яти годин, а на самому каньйоні є кілька пам’яток: перша в Україні гідроелектростанція, невеликі водоспади, водяний млин XIX століття.
Адреса: Черкаська область, с. Буки.
Парк природи «Беремицьке»
Поїздка на вихідних в цей парк – це унікальна можливість побачити природу Полісся в тому вигляді, в якому вона існувала і 100 років тому. Тут ви зустрінете величезну кількість різноманітних тварин, як домашніх, так і диких, включаючи оленів, лосів, вепрів і диких котів.
Більше того, в парку природи «Беремицьке» можна зняти в оренду будиночок, альтанку або намет і розслабитися в оточенні пишних беріз і ароматних сосен.
Адреса: Чернігівська область, с. Беремицьке.
Затоплена церква
У 1972 році при створенні Канівського водосховища було вирішено затопити кілька сіл в околицях міста Ржищева. Одним із них стало село Гусинці, але його Спасо-Преображенська церква з дзвіницею все ще збереглася. На даний момент вона перебуває на крихітному острівці посеред Дніпра, підносячись над водою, що і робить місце незвичайним і неймовірно красивим.
Дістатися до затопленої церкви можна на моторному човні від Ржищівського причалу.
Адреса: Київська область, м. Ржищів.
Казковий яр
Хотіли б на секундочку відчути себе Фродо Беггінсом, котрий проживає в Ширі? Тоді вирушайте до Казковий яру, який знаходиться зовсім недалеко від столиці. Висота його схилів доходить до десятка метрів, хоча на фото він здається значно меншим. Місце має особливо чарівний вигляд влітку, коли схили яру покриті зеленою травою. Порелаксувати, пофантазувати або зробити дивовижні фото – тут точно є, чим зайнятися.
Адреса: Київська область, між м. Васильків і с. Велика Бугаївка.
Витачів
Красиві пейзажі однозначно варто шукати в селі Витачів недалеко від Києва. Саме тут відкривається неймовірний краєвид на Дніпро, а кілька старовинних хат біля узбережжя надають цій локації українського колориту. До речі, засноване село аж у 957 році, а недалеко від нього були виявлені сліди поселень і могильник скіфських часів. Також тут варто відвідати дерев’яну каплицю, місцевий вітряк і три камені з символікою «Української духовної республіки».
Адреса: Київська область, с. Витачів.
Коростишівский кар’єр
Якщо мальовничі кар’єри – ваша пристрасть, обов’язково зверніть увагу на Коростишівський гранітний масив на Житомирщині. Він оточений густим сосновим лісом, тому ви порадуєте не тільки свій зір красивим краєвидом, а й нюх – свіжим ароматом хвої.
Це місце чудово підійде для одноденної надихаючої подорожі, якщо ви проживаєте в Києві.
Адреса: Житомирська область, м Коростишів.
Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!