Лущиться шкіра на обличчі: що робити?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Кожна з нас може зіткнутися з таким неприємним явищем, як лущення шкіри. Давайте з’ясуємо, як собі допомогти.

Найчастіше лущення ми помічаємо в холодну пору року – воно відбувається через погодні умови. Але зіткнутися з такою проблемою можна в будь-якому сезоні. Причинами можуть стати недостатня кількість рідини в організмі, грибок, порушення роботи шлунково-кишкового тракту, поганий або неправильний догляд за шкірою обличчя, надмірне захоплення сонцем, дефіцит вітамінів або необхідних для нормального функціонування шкіри мікроелементів. Якщо ви не один раз намагаєтеся усунути таку проблему, а нічого не допомагає – варто обов’язково звернутися за консультацією до фахівця, який зможе встановити причину і призначить правильне лікування.

Аби шкіра виглядала здоровою і сяяла, в наш організм має надходити достатня кількість важливих вітамінів, таких як А, С і вітаміни групи В. А також їжа, багата мікроелементами, такими як цинк, залізо, кальцій, калій тощо.

Крім харчування, зверніть увагу на свій домашній догляд. Можливо, ви стали користуватися новим кремом, наприклад, з кислотами або ретинолом, а якщо всім разом, то лущення буде нормальною реакцією на такий догляд. Але можливий прояв й алергічної реакції – в такому випадку варто по черзі скасовувати засоби, аби зрозуміти, на що саме у вас алергія. Звичайно ж, користуватися далі таким засобом не варто, адже це спричинить неприємні наслідки, які потребують лікування.

Зверніть увагу на свій раціон – проблему лущення можуть спричиняти потенційні продукти-алергени. Якщо ви знаєте про свою особливість організму, варто як мінімум прибрати їх з раціону, а в ідеалі звернутися до фахівця для корекції харчування.

Шкіра, яка лущиться, безумовно, вимагає додаткового зволоження. Вживайте більше води і змащуйте місця лущення зволожувальними кремами з гіалуроновою кислотою. Також можна використовувати «Бепантен» або локально мазь «Солкосерил». Вони створять додаткову плівку на місці лущення і будуть утримувати вологу. Використовуйте косметику для чутливої шкіри, адже часто занадто агресивне умивання призводить до такої проблеми. Не варто користуватися скрабами – ви тільки погіршите ситуацію, особливо якщо причиною такої проблеми став грибок. Це загрожує поширенням інфекції на інші ділянки.

Найчастіше дотримання всіх правил догляду за шкірою обличчя, здорове харчування і достатнє вживання рідини в короткі терміни позбавить проблеми лущення шкіри обличчя. Якщо ж ситуація не покращується, не займайтеся самолікуванням: зверніться до грамотного фахівця, який знайде корінь проблеми і запропонує оптимальне рішення, в тому числі підбере правильний домашній догляд за шкірою обличчя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також