Магнітні бурі у лютому 2024 року: коли чекати і що планувати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

В останній місяць зими геомагнітне поле землі буде неспокійним. Метеорологи попереджають про шість сильних магнітних бур, які накриють Землю у лютому 2024 року. Календар геомагнітних коливань на цей місяць необхідно зберегти, щоб подбати про своє здоров’я заздалегідь і не відчути негативного впливу від спалахів на Сонці.

Магнітні бурі: що це, як з’являються

Что делать, если кружится голова: советы и комментарий врача

Магнітні бурі – це тимчасові зміни в магнітному полі Землі, спричинені впливом сонячного вітру на магнітосферу планети. Сонячний вітер є потоком заряджених частинок, і його вплив на магнітосферу може спричинити різні явища, зокрема магнітні бурі.

Сонячний вітер складається переважно з електронів та протонів, що випромінюються Сонцем. Коли ці заряджені частинки взаємодіють із магнітосферою Землі, можуть виникати коливання в магнітному полі. Ці коливання та зміни впливають на роботу електричних систем, зокрема мережі електропередач, а також на роботу навігаційних та зв’язкових систем.

Оостанні кілька років кількість магнітних бур на Землі збільшилася, що пов’язують із 11-річним циклом сонячної активності. В ці періоди велика кількість людей погано почуваються, стають менш продуктивними та схильними до перепадів настрою. Магнітні бурі часто супроводжуються головним болем. Це пояснюється тим, що з коливанням магнітного поля уповільнюється капілярний кровообіг і можливе кисневе голодування тканин. 

Прогноз магнітних бур на лютий 2024 року: графік

Сильні магнітні бурі очікуються:

  • 5 лютого – можлива підвищена дратівливість та агресивність; порушення емоційної рівноваги, схильність до апатії й депресії.
  • 7 лютого – погіршиться сон, можливе безсоння та проблеми з пам’яттю.
  • 10 лютого – сильна втома, різкий головний біль, втрата апетиту, пригнічений настрій.
  • 16 лютого – можливе загострення хронічних захворювань, підвищиться чутливість до змін погоди.
  • 23 лютого – відчувається зниження працездатності, фіксується підвищена стомлюваність і загальна слабкість.
  • 24 лютого – можливі головний біль, дратівливість.

Тривалість магнітних бур у середньому від 2 до 5 днів, і діляться вони на слабкі, помірні, сильні та дуже сильні за дев’ятибальною шкалою. Сильні магнітні бурі можуть бути небезпечними для здоров’я навіть для людей, які не є метеозалежними. Фахівці наполягають на тому, що в ці дні краще знижувати фізичне й емоційне навантаження до мінімуму, уникати стресів. У періоди магнітних бур можна відчути сильну втому, різкий головний біль, втрату апетиту. А ось магнітні бурі середньої потужності відчувають метеозалежні. Вони можуть відчувати сильний головний біль, перепади тиску, загострюються хронічні захворювання, настрій може змінюватися протягом дня від пригніченого до піднесеного. Слабкі магнітні бурі в 2-3 бали відчувають лише дуже чутливі люди зі зниженим імунітетом та деякими захворюваннями. Особливо небезпечні для тих, хто має схильність до неврологічних або психічних захворювань.

Як поводитися під час магнітних бур: корисні поради

Загалом негативний вплив спалахів на Сонці проявляється фізичним дискомфортом, зокрема, спостерігаються збої у роботі серцево-судинної системи, загострення хронічних захворювань, проблеми з нервовою системою (безсоння, підвищена стресовість, тривожність, депресії, зниження працездатності).

Пережити геомагнітні коливання без шкоди для здоров’я можна, необхідно просто стежити за календарем магнітних бур, скоригувати спосіб життя в цей період, поставитися до себе уважно та дбайливо. Дотримуйтесь режиму сну, намагайтеся висипатися.

Починайте день із контрастного душу, чергуючи по 10-15 секунд холодну та гарячу воду. В ідеалі зробити зарядку, адже навіть прості фізичні вправи покращують кровообіг.

Протягом дня необхідно контролювати артеріальний тиск, пити більше рідини (вода, трав’яні чаї), робити перерви у роботі або працювати у полегшеному режимі. Уникайте конфліктів як на роботі, так і вдома. Якщо видався вихідний, помедитуйте, займіться йогою чи стретчингом, плаванням.

Особливу увагу приділіть харчуванню – не варто захоплюватися шкідливою їжею, переїдати. Ваш денний раціон має складатися переважно з овочів та фруктів з високим вмістом калію й магнію.

Обов’язково гуляйте, збільште тривалість прогулянки, стежте за диханням (виключно животом).Частіше провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте тривалий час, не плануйте подорожі автомобілем або літаком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також