«Наука — це вона»: в Україні стартував новий артпроєкт

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Сьогодні, 15 лютого в Україні розпочато просвітницький артпроєкт, у якому розкриватиметься тема фемінізму. Він включатиме художню виставку, присвячену українським науковицям, та конкурс есе про жінок-вчених. На кону — цінний приз.

Питання науки та гендерної нерівності завжди було тісно переплетено, адже саме в цій сфері жінки найчастіше відчувають утиски та дискримінацію. Отже, декілька українських та міжнародних організацій об’єдналися для того, аби провести місячний просвітницький проєкт, спрямований на популяризацію теми жінок у сфері технологій та інновацій, а також встановленню гендерної рівності в галузі науки. Розпочинається програма вже сьогодні, 15 лютого, і триватиме до 14 березня.

У межах проєкту буде представлено історії видатних жінок-учених України через ілюстрації вітчизняних художників. 12 портретів та інформаційні стенди з історіями науковиць відвідають практично всі міста України. Виставка спрямована на те, аби надихнути юних дівчат до обрання СТЕМ-спеціальностей (наука, технології, інженерія, математика) і розвитку кар’єри в цій сфері. Засновники програми вірять у те, що мистецтво здатне подолати шкідливі стереотипи та популяризувати науку серед молоді.

У межах програми також буде проведено конкурс есе на тему жінок у науці, у якому зможуть брати участь молоді дівчата до 21 року. Головний приз — стипендія на навчання. У рамках проєкту планується за допомогою сучасного мистецтва зруйнувати стереотип, що наука — це нудно, складно й не для всіх, а також, що це — не жіноча справа.

«Гендерна рівність — це не лише про права жінок. Рівність дає кожній дівчинці та хлопчику, чоловіку і жінці можливість реалізувати свій потенціал. Зменшуючи бар’єр нерівності, ми зміцнюємо економіку та будуємо світ, де виграє кожен, незалежно від віку чи статі», — зауважила Лотта Сильвандер, представниця ЮНІСЕФ в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також