(НЕ) треба брати: чому The Ordinary може не виправдати надій

В останні кілька років на б’юті-ринку України не вщухають суперечки з приводу бренду The Ordinary. Редакція Beauty HUB вирішила розібратися, чи варто нам скуповувати полиці з цією косметикою, як це робить весь світ.

Почнемо з того, що бренд канадської компанії Deciem бадьоро, але неофіційно зробив крок у б’юті-простір України близько двох років тому, створивши ажіотаж у соцмережах і змусивши дівчат буквально ставати в віртуальну чергу за диво-баночкою. Ключовим моментом у цьому хайпі стала більш ніж прийнятна ціна оригінальної косметики (бестселер для проблемної шкіри, сироватка для обличчя із саліцилової кислотою Salicylic Acid 2% Solution, коштує трохи дорожче 300 гривень). Додайте сюди значну кількість б’юті-премій і позитивні відгуки зірок (після того, як Кім Кардаш’ян зізналася в любові до Granactive Retinoid * 2% Emulsion, сироватка з ретинолом вартістю $ 9.80 «полетіла» з полиць у той же день) − хто встоїть від настільки привабливої пропозиції?

Втім, не всі експерти поділяють захоплення з цього приводу. Хімік-технолог Юлія Гагаріна розповіла нам про те, чому легенда The Ordinary звучить «занадто добре, щоб бути правдою».

Фірмова фішка бренду по догляду за шкірою − досить лаконічний склад із «соло»-компонентом − ретинолом, гіалуроновою або саліциловою кислотою. Здавалося б, все достатньо зрозуміло й вузьконацілено − лікуємо акне, усуваємо пігментацію або, скажімо, звужуємо пори. Юлія коментує це так:

«Концепт The Ordinary − прекрасна ідея з точки зору маркетингу, крім того, в силу певних чинників, у бренда дійсно багато шанувальників. З іншого боку експерти марки пропонують використовувати не один і не два їхні продукти одночасно, а цілу програму. На виході вийде та ж сума, яку ви витратили б на одну сироватку з професійного сегмента. Сквалан, як один із знакових інгредієнтів бренду, теж вельми неоднозначне питання. Вираженого ефекту від нього немає, бо він просто не працює в чистому вигляді. Та ж історія з ніацинамідом. Концентрація вітаміну С у складі засобів The Ordinary у сім разів перевищує рекомендовану, а відповідаючи на питання: «Як це взагалі можливо?», Представники марки пропонують довіритися їм, або… вибрати інший продукт із лінійки! До речі, кажучи про вітамін С, треба розуміти, що засіб із ним не вирішить ваших проблем глобально просто тому, що він працює винятково на поверхні шкіри. Основна його частина засвоюється винятково з кровоносного русла − якщо його не вистачає в організмі, сподіватися на одну лише косметику, як мінімум, наївно».

Ще одна важлива деталь: улюблений The Ordinary (і, чого гріха таїти, нами) ретинол у компанії одного лише сквалану, 100% насиченої олії, може перетворюватися на досить агресивний алерген, здатний викликати реактивну  й часто непередбачувану реакцію шкіри.

Так чи варто ризикувати, покладаючись на привабливу ціну і красиву б’юті-легенду? Вирішувати, звичайно ж, вам.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також