Що таке періоральний дерматит
Періоральний дерматит – хронічне захворювання, яке виникає навколо губ, близько крил носа, на щоках і проявляється у вигляді невеликих червоних сверблячих пухирців. Виникає воно не відразу, а поступово розростається з невеликих острівців на шкірі. Відмінною особливістю періорального дерматиту є смужка навколо губ.
Причини виникнення періорального дерматиту
Точних причин виникнення періорального дерматиту немає, лікарі дотримуються різних думок. Відомо, що на розвиток цього захворювання впливають різні препарати з кортикостероїдами. Також провокувальними факторами можуть бути гормональні зміни, інсоляція, несприятливі погодні умови (наприклад, вітер, сильний мороз), надмірне захоплення косметичними засобами, декоративна косметика, а також зубні пасти з фтором. Іноді періоральний дерматит може супроводжуватися запаленням повік і слизової оболонки очей.
Як визначити періоральний дерматит
Періоральний дерматит можна визначити тільки за допомогою діагностики. Спочатку фахівець огляне шкіру, потім може використовувати апарат – дерматоскоп, який в збільшеному вигляді покаже, що відбувається на поверхні шкіри. Також лікар бере зішкріб зі шкіри для аналізів, щоб виключити будь-які інші захворювання і наявність бактеріальних інфекцій. Самостійно визначити періоральний дерматит не можна.
Лікування періорального дерматиту
Лікування періорального дерматиту можливо тільки після діагностики і підтвердження захворювання і призначається індивідуально. Самостійно ви можете прибрати зі свого догляду всі креми, скраби, пілінги. Також варто звернути увагу на харчування, виключити будь-які продукти, які можуть спричинити алергію. Вся інша терапія призначається індивідуально і тільки лікарем. Не варто займатися самолікуванням.
Дарина Тищенко, лікар-дерматолог, член української асоціації лікарів дерматовенерологів
Періоральний дерматит виникає на обличчі та найчастіше навколо губ. Висипання мають вигляд папул, розташованих на гіперемованій шкірі, а висипання супроводжуються сухістю, стягнутістю, почуттям печіння. Найчастіше зустрічаються у жінок і дітей, але останнім часом відсоток чоловіків з цією проблемою збільшується (чоловіки все більше доглядають за своєю шкірою).
На сьогодні точні причини захворювання невідомі. Але серед можливих припускають використання:
- Топічних стероїдів (синафлан, акридерм). При лікуванні призначається стероїд, що нейтралізує дію зазначених коштів, після його скасування проблема повертається. Також в групі ризику назальні стероїди.
- Декоративна косметика (часте використання).
- Фторовані зубні пасти.
- Зволожувальні засоби, що містять вазелін і парафін.
Також впливають такі фактори, як:
- інсоляція, холодне повітря;
- інфекційні агенти;
- гормональні чинники;
- використання оральних контрацептивів, а також зазначається погіршення перебігу переорального дерматиту перед менструацією.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!