Пігментація і здоров’я: що важливо знати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Пігментація і здоров'я: що важливо знати

Пігментація може виникнути з різних причин. Розберемося, коли потрібно обов'язково звернутися до лікаря при появі пігментних плям.

Найчастіше причиною пігментації є вплив ультрафіолету, але буває і так, що цей дефект може свідчити про порушення в роботі організму. Якщо ви виявили у себе підозрілого вигляду або форми пляму, не відкладайте візит до лікаря-дерматолога. Другою, найбільш поширеною, причиною виникнення пігментації є косметичні процедури, а також неправильний домашній догляд за шкірою.

Розберемося, у чому ще може критися причина появи пігментації і які аналізи потрібно здати.

Шкіра і гормони

Гормональна система відіграє не останню роль у здоров’ї та вигляді шкіри. Відомо, що на клітини-меланоцити впливають як статеві гормони (естроген і прогестерон), так і гормони гіпофіза (тиреотропний, соматотропний, адренокортикотропний). Тому при виникненні пігментації лікар може призначити додаткові аналізи для визначення рівня перерахованих вище гормонів. Під впливом ультрафіолету ці гормони можуть запустити реакцію в клітинах, яка призведе до пігментації.

Гормональні зміни – одна з найчастіших причин появи пігментних плям. Часто при прийомі гормональних препаратів (в тому числі ОК), вагітності, менопаузі можуть виникати різного роду пігментації. Наприклад, меланодермія може сигналізувати про проблеми з гормонами гіпофіза, а також проявлятися під час вагітності. Нерівномірні бурі плями з неправильними обрисами сигналізують про коливання естрогену і прогестерону.

Пігментація і здоров'я: що важливо знати

Хлоазма свідчить про підвищену чутливість до збільшення гормону естрогену. Плями неправильної форми, що мають чіткі краї, можуть минути самостійно, але трапляється і так, що вони зберігаються на довгі роки.

Якщо пігментація турбує в зоні повік, це свідчить про збій в роботі гормонів, які відповідають за роботу яєчників, наднирників і щитоподібної залози.

Лентиго властиве людям більш зрілого віку. Плями округлої форми, що мають колір від жовтого до коричневого, виникають при зниженні вироблення статевих гормонів.

Дерматоз Брока виникає симетрично навколо рота або носо-губних складок, він жовто-коричневого кольору. Часто при цьому захворюванні виявлялися порушення в роботі шлунково-кишкового тракту у хворих.

Каратинодермія з’являється від надмірного вживання продуктів, що містять каротин. Проявляється така пігментація у вигляді долонь, підошов, носо-губних складок своєрідного оранжево-коричневого кольору. Також цей вид пігментації може виникнути при діабеті, через порушення обміну речовин.

Порушення у роботі шлунково-кишкового тракту можуть також стати причиною виникнення пігментації. Так, наприклад, червоні плями можуть сигналізувати про збої в роботі шлунка і кишківника. Коричневі плями можуть бути викликані збоєм роботи печінки і жовчного міхура. Жовтуватість може давати проблема жирового обміну в організмі і надлишок холестерину. У такому випадку рекомендовано додатково відвідати лікаря-гастроентеролога.

Пігментація і здоров'я: що важливо знати

Перше, що потрібно зробити, виявивши у себе пігментні плями, – це виявити причину їх появи. Якщо самостійно ви не можете визначити це, краще звернутися до лікаря-дерматолога, який призначить додаткові аналізи при пігментації. Часто допомогти в таких випадках можуть додаткові консультації лікарів ендокринолога, гінеколога, гастроентеролога. Оскільки шкіра – складний орган, який залежить не тільки від гормонального фону, але і від нашого способу життя і харчування.

Часті стреси, неправильне незбалансоване харчування, відсутність здорового способу життя можуть призвести не тільки до появи пігментації на шкірі, але і до низки інших відхилень. Саме тому так важливо доглядати за своїм організмом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB! 

читайте також