Періоральний дерматит: що це таке і чому виникає

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Періоральний дерматит: що це таке і чому виникає

Періоральний дерматит – неприємний стан, з яким найчастіше стикаються жінки. З'ясуємо, чому виникають висипання і що з цим можна зробити.

Що таке періоральний дерматит

Періоральний дерматит хронічне захворювання, яке виникає навколо губ, близько крил носа, на щоках і проявляється у вигляді невеликих червоних сверблячих пухирців. Виникає воно не відразу, а поступово розростається з невеликих острівців на шкірі. Відмінною особливістю періорального дерматиту є смужка навколо губ.

Причини виникнення періорального дерматиту

Точних причин виникнення періорального дерматиту немає, лікарі дотримуються різних думок. Відомо, що на розвиток цього захворювання впливають різні препарати з кортикостероїдами. Також провокувальними факторами можуть бути гормональні зміни, інсоляція, несприятливі погодні умови (наприклад, вітер, сильний мороз), надмірне захоплення косметичними засобами, декоративна косметика, а також зубні пасти з фтором. Іноді періоральний дерматит може супроводжуватися запаленням повік і слизової оболонки очей.

Періоральний дерматит: що це таке і чому виникає

Як визначити періоральний дерматит

Періоральний дерматит можна визначити тільки за допомогою діагностики. Спочатку фахівець огляне шкіру, потім може використовувати апарат дерматоскоп, який в збільшеному вигляді покаже, що відбувається на поверхні шкіри. Також лікар бере зішкріб зі шкіри для аналізів, щоб виключити будь-які інші захворювання і наявність бактеріальних інфекцій. Самостійно визначити періоральний дерматит не можна.

Лікування періорального дерматиту

Лікування періорального дерматиту можливо тільки після діагностики і підтвердження захворювання і призначається індивідуально. Самостійно ви можете прибрати зі свого догляду всі креми, скраби, пілінги. Також варто звернути увагу на харчування, виключити будь-які продукти, які можуть спричинити алергію. Вся інша терапія призначається індивідуально і тільки лікарем. Не варто займатися самолікуванням.

Дарина Тищенко

Дарина Тищенко, лікар-дерматолог, член української асоціації лікарів дерматовенерологів

Періоральний дерматит виникає на обличчі та найчастіше навколо губ. Висипання мають вигляд папул, розташованих на гіперемованій шкірі, а висипання супроводжуються сухістю, стягнутістю, почуттям печіння. Найчастіше зустрічаються у жінок і дітей, але останнім часом відсоток чоловіків з цією проблемою збільшується (чоловіки все більше доглядають за своєю шкірою).

На сьогодні точні причини захворювання невідомі. Але серед можливих припускають використання:

 1. Топічних стероїдів (синафлан, акридерм). При лікуванні призначається стероїд, що нейтралізує дію зазначених коштів, після його скасування проблема повертається. Також в групі ризику назальні стероїди.
 2. Декоративна косметика (часте використання).
 3. Фторовані зубні пасти.
 4. Зволожувальні засоби, що містять вазелін і парафін.

Також впливають такі фактори, як:

 • інсоляція, холодне повітря;
 • інфекційні агенти;
 • гормональні чинники;
 • використання оральних контрацептивів, а також зазначається погіршення перебігу переорального дерматиту перед менструацією.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також