Підсумки Венеціанського кінофестивалю: кращі фільми, які варто подивитися

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Днями завершився особливо довгоочікуваний у цьому році Венеціанський кінофестиваль. Які прем’єри завоювали любов журі та чому їх варто подивитися – розповідаємо в матеріалі.

Нарешті масштабні міжнародні заходи повернулися в 2020 році. Зовсім недавно закінчився 77-й Венеціанський кінофестиваль – він раз у раз знаходився під загрозою скасування через пандемію коронавіруса. Багато відомих кінорежисерів так і не ризикнули подавати свої фільми для участі… На щастя, захід все ж відбулося, і світ побачило безліч прекрасних художніх кінокартин, за якими ми так сумували.

«Земля кочівників»

Найбільш бажану нагороду – «Золотого лева» 77-го Венеціанського кінофестивалю – отримав фільм у жанрі роуд-муві американського режисера Хлої Джао «Земля кочівників». Головну героїню Френ зіграла відома актриса кіно й театру Френсіс Макдорманд, лауреатка двох премій «Оскар». Майже вся кінокартина побудована на її імпровізації. Жінка подорожує віддаленими куточками Америки в своєму автобудинку, зустрічаючи на шляху таких же мандрівників, як і вона сама.

«Новий порядок»

Гран-прі журі була відзначена масштабна мексиканська антиутопія Мішеля Франка «Новий порядок». Кінокритики назвали її безкомпромісним фільмом у традиціях легендарного мексиканського кінорежисера Луїса Бунюеля. Історія починається з пишного весілля в розкішному приватному будинку. Заміж виходить Маріанна – молода красива дівчина, дочка господарів. Але все йде не за планом, до того ж торжество перериває несподівана поява літнього чоловіка, якому терміново потрібна велика сума грошей для лікування важкохворої дружини.

«Фрагменти жінки»

Приз за кращу жіночу роль отримала Ванесса Кірбі, яка зіграла головну роль у фільмі «Фрагменти жінки» режисера Корнеля Мундруцо. Права на цю кінокартину вже викупив Netflix і покаже її в 2020-м або на початку 2021 року. Ванесса грає дівчину, яка втрачає свою дитину під час пологів, і проходить через всі етапи прийняття цієї трагедії. Головній героїні вдається не замкнутися в собі й домагатися справедливості, доводячи провину лікарів і намагаючись повернути себе до життя.

«Дружина шпигуна»

Кращим режисером Венеціанського кінофестивалю 2020 року став японець Кійосі Куросава, який зняв історично-політичне кіно про канун Другої світової війни. У центрі сюжету подружня пара, яка робить непростий вибір: ризикуючи життям, вони розкривають злочини японської влади в Маньчжурії, тим самим зраджуючи батьківщину. Де ж знаходиться тонка грань між патріотизмом і добром?

«Дорогі товариші!»

Спеціальний приз журі кінофестивалю отримала російська історична драма «Дорогі товариші!» режисера Андрія Кончаловського. У фільмі відкривається завіса на довгий час засекреченого епізоду історії, коли в 1962 році в Новочеркаську радянські солдати розстріляли радянських робітників. Головну героїню, місцеву партійну робітницю, зіграла Юлія Висоцька. Під час жахливої ​​трагедії вона втрачає свою дочку й намагається знайти її, незважаючи ні на що.

«Сонячні діти»

Приз Марчелло Мастроянні для кращого молодого актора отримав Рухолла Замані, який зіграв тегеранського безпритульного в кінокартині іранського режисера Маджида Маджиді «Сонячні діти». У центрі сюжету – іранські підлітки, що залишилися без нагляду. І хоча фільм знятий у жанрі трагікомедії, його сміливо можна назвати однією з найбільш оптимістичних картин 77-го Венеціанського кінофестивалю, яку точно варто подивитися.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також