Posh Spice: б’юті-детокс за допомогою спецій

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Кожну з перелічених нами спецій можна додавати до свого раціону хоч щодня. Квіти, насіння, листя, бруньки і стебла рослин – запашні спеції та прянощі здатні поліпшити травлення, зняти запальні процеси, трохи зміцнити імунітет і стимулювати детокс-процеси в організмі. Напевно, більшість з них вже стоїть у кожному будинку на полиці, але ми часто забуваємо про те, що їх використання допомагає уповільнити процеси старіння в організмі і підтримає його в чудовому стані.

Імбир

Имбирь

Корисний як у свіжому, так і в молотом вигляді. Сучасні західні дієтологи і східні лікарі з накопиченим тисячолітнім досвідом сходяться в одному: якщо в організмі є проблеми з токсинами або травленням, імбир тут найкращий помічник. Він зміцнює імунітет і розганяє кров, рятуючи від застуд і інфекцій, має збуджувальну дію. Порошок або натертий корінь можна додавати в ранковий сік, чай або каву, в майже будь-які каші й овочеві супи, до м’яса, риби і в десерти. А імбирний чай рятує в ситуації, якщо ви переїли – все перетравлюється швидше. Крім додавання в їжу, існують альтернативні способи застосування спецій з можливістю отримати максимум користі від них. Імбир – не виняток, робіть з ним ванну. Здатність розігрівати кров, очищувальні властивості імбиру залишаються й у ванній, глибоко проникаючи в клітини шкіри. Така ванна – кілька ложок сухого імбиру або натертий корінь плюс морська сіль – допоможе відновити сили після робочого дня, зніме м’язовий біль і посприяє виведенню токсинів.

Кориця

Корица

Кориця – ароматна спеція, висушена кора вічнозеленого дерева. Крім “зимового” запаху глінтвейну і печива, згадуємо, що кориця є дуже потужним протимікробним засобом. Вона добре очищає кров, тонізує, є афродизіаком. Застосовується в напоях, десертах, її додають у страви з птахом, гарбузом, айвою. Другий варіант використання – не самий гарний, але досить ефективний – в вигляді маски. Кориця здатна посилити кровообіг і клітинний обмін речовин, «розбудити» сплячі клітини і підштовхнути їх до регенерації. Ідуть блідість і млявість, з’являються еластичність, пружність і здоровий колір обличчя. Звичайно, не без допомоги меду, багатого мікроелементами і поживного оливкового масла. Змішуємо всі в кашку і наносимо на очищену шкіру обличчя на 15 хвилин, змиваємо теплою водою.

Куркума

Куркума

Куркума – справжній прихований суперпродукт. Її протизапальні та антиоксидантні властивості не мають собі рівних (в деяких дослідженнях куркума показала себе краще, ніж деякі протигрибкові та протизапальні препарати), майже незамінна при складних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Аюрведа стверджує, що додана в молоко, куркума лікує будь-які дерматологічні запалення. В Індії її широко використовують як потужний кровоочисник. Приправлені куркумою страви і напої виводять токсини, омолоджують клітини і просто класно виглядають. Жодних альтернативних способів вживання куркуми застосовувати не варто – в давнину її використовували як барвник, тому маски і ванни скасовуються.

Фенхель

Фенхель

Маленьке зелене насіння, схоже на кмин зовні, а за смаком нагадує аніс з бадьяном, насправді здатне потужно і в короткий термін очистити організм. Чай з додаванням фенхелю зв’язує і виводить з організму токсичні продукти обміну, різні антигени, радіонукліди, солі важких металів, шлаки. Паралельно регулює моторику кишечника, діючи як вітрогонний засіб. Смакує у м’ясних стравах, овочевих рагу, чаях. У свіжому вигляді бульби фенхеля добре збивати для смузі та додавати в салати, запарені окропом насіння використовують як добавку для детокс-ванни.

Роза

Роза

Чай із листя троянди, а також квіток усього сімейства з різних куточків планети – гібіскус, каркаде – найбільше цінують за червоний пігмент. Власне в ньому міститься вітамін Р, який незамінний для підтримки серцево-судинної системи. Чай допоможе зміцнити судини, підвищити фізичну витривалість, а в разі регулярного вживання знизити алергічні реакції й очистити кров. Охолоджений чай можна використовувати як м’який тонік для шкіри обличчя.

Кардамон

Кардамон

В Індії здавна вважають, що кардамон практично повністю нейтралізує шкоду кофеїну й усуває його токсичність. Виходить, якщо варити каву звичним способом, додавши до нього зерна кардамону, можна уникнути негативних наслідків у вигляді зневоднення (відповідно і млявості шкіри) і прискореного серцебиття. Доданий в молотому вигляді в їжу, він пов’язує і виводить шлаки і токсини, а також застояну слиз з організму. Кардамон також буде корисний в разі поганого травлення, загальної млявості або сонливості, нестачі енергії – частої проблеми сучасного способу життя. Він стимулює циркуляцію крові та в холодну погоду прекрасно розігріває організм зсередини.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також

Фото: Shutterstock