Президент «Міс Україна Всесвіт» Анна Філімонова про тренди в б’юті-індустрії та поняття «краса»

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Президент «Міс Україна Всесвіт» Анна Філімонова про тренди в б'юті-індустрії та поняття «краса»

У якому напрямку рухаються тенденції краси та що робити українським дівчатам, щоб відповідати глобальним запитам? На ці та багато інших питань чесно відповіла інсайдер б'юті-індустрії та президент «Міс Україна Всесвіт» Анна Філімонова.

Разом із конкурсами «Міс Світу», «Міс Інтернешнл» та «Міс Земля» конкурс «Міс Всесвіт» входить до «Великої четвірки конкурсів краси», тому щороку привертає до себе увагу всього світу. В Україні за відбір, підготовку красунь та подання нашої країни на головному подіумі світу відповідає Анна Філімонова. Вона вже понад 15 років очолює проект «Міс Україна Всесвіт» і, як ніхто інший, розуміється на тенденціях, настроях, які панують на конкурсах і вміє точними фразами розвіювати всі поширені міфи.

На мою думку, стереотип (скоріше, міф) про те, що конкурси краси — це виключно про шаблонну зовнішність — сформували люди, які дуже плоско сприймають поняття «краса». Розкажіть, що ви особисто вкладаєте у нього? Які дівчата для вас по-справжньому гарні?

Ви дуже правильно підмітили про стереотип. У розумінні людей конкурс краси – це змагання за параметрами. Давайте будемо чесними, світ рухається вперед і вибирати людину виключно за зовнішніми даними вже, мабуть, неетично. Звичайно ж, ми так само, як і світовий конкурс, насамперед звертаємо увагу на особистість. Робимо ставку на ті внутрішні якості, які ми, завдяки своїм масштабам, можемо розвинути в людині та посилити прагнення досягти якихось висот у житті.

До конкурсів краси потрібно ставитися як до платформи для самореалізації, майданчика для того, щоб бути поміченими, почутими, і, звичайно, стати медійною персоною. Коли стаєш відомим, набагато легше донести свої цінності та змінювати світ.

По-справжньому красиві для мене ті дівчата, які мають відкрите серце, не мають великого его, тому що в іншому випадку людині дуже складно взаємодіяти з іншими. Дівчатка, які готові змінюватися, мають гнучкість, розум, інтелектуальні здібності, активність, бажання принести щось корисне світу та реалізувати якусь свою місію. Для нас це дуже важливо. І це важливіше за зовнішню красу. Як і щось тепле в людині, наприклад, відкритість, здатність любити людей і все живе на Землі.


Фото: @anna.filimonova

Без якихось рис характеру чи зовнішніх даних, на вашу думку, неможливо отримати титул справжньої красуні?

Цілеспрямованість, працездатність, вміння приймати критику, прагнення саморозвитку, небайдужість до якихось аспектів життя – це про внутрішнє. Якщо говорити про зовнішність, то в першу чергу вона повинна бути яскравою, такою, що запам’ятовується, мати якусь свою родзинку, яка б відрізняла її від інших і могла підкреслювати її унікальність. Але, звичайно, ми не робимо ставку на ідеальні дані та параметри. Особистість понад усе.

Нещодавно в Україні обрали «Міс Україна Всесвіт 2021» — нею стала 27-річна Анна Неплях. Чим виділилася на тлі інших учасниць Анна? І що стало ключовим фактором, аби вручити їй престижний титул?

Особисто я спостерігала за Анною десь півтора роки до моменту, коли вона потрапила до конкурсу. Я пам’ятаю, як вона одного разу відповіла на запитання підписників про конкурси краси, що хоче брати участь лише у «Міс Україна Всесвіт». Ми зв’язалися з нею та запропонували стати учасницею. І ось через півтора роки ми провели співбесіду. Можу сказати, що вона дуже добре знає конкурс «Міс Всесвіт», його цінності, головні цілі. Вона взагалі сильно просунута, бо пройшла великий шлях і брала участь у престижному конкурсі свого часу. Вона має цю школу за спиною, плюс її медійність: вона стала учасницею популярного телевізійного шоу «Холостяк».

Анна має внутрішній стрижень і глибину, що, звичайно, сильно допомогло їй привернути увагу до своєї персони.

Мені здається, в ній дуже великий потенціал для розвитку. Безумовно, як у будь-якої людини, є й речі, над якими потрібно працювати, та якості, які варто посилювати. Над цим ми зараз працюємо спільно, готуючи її до конкурсу «Міс Всесвіт».

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Анна Нéплях | Hanna Nepliakh (@neplyah)

Фото: @neplyah

У грудні цього року Анна вирушить до Ізраїлю на конкурс «Міс Всесвіт». Розкажіть, як відбувається підготовка до виходу на найпрестижніший подіум світу?

Зазвичай підготовка до конкурсу будується на кількох аспектах.

Перший – це взаємодія з конкурсом «Міс Всесвіт», з їхньою організацією. Це ціла внутрішня інженерія. Вони мають соціальну мережу, колаборації з Міс Всесвіт, з учасницями, дуже багато інтерв’ю, які дає учасниця організаторам «Міс Всесвіт». Вони задовго до її приїзду на конкурс знайомляться з нею, її життям, хобі та оточенням. І це триває багато часу. Це та частина життя, яку не бачать підписники.

Друга частина – вже сама підготовка – помітніша для громадськості: участь у різних громадських соціальних заходах. Їх дуже багато перед поїздкою, бо багато людей хочуть зробити колаборацію із «Міс Україна Всесвіт». Також обов’язково підготовка вбрання, у тому числі національного костюма, який нестиме свій сенс, певні національні цінності (скоро ми вже презентуємо його). Це вечірні сукні, в яких у фіналі з’явиться Анна, це підготовка луків, в яких вона ходитиме на заходи, національного сувеніру, який буде виставлений від України на благодійному аукціоні. Дуже багато всього, графік досить інтенсивний.

Чи є на конкурсі жорстка конкуренція чи конфлікти між учасницями? Як ви навчаєте своїх підопічних справлятися з таким тиском та психологічним напруженням протягом змагань?

На жаль, наявність жіночої конкуренції та негативних емоцій, пов’язаних з нею, – це один із найнеприємніших аспектів будь-яких змагань, де беруть участь жінки. Дуже складно вибирати з 20 красунь одну, коли майже всі гідні бути королевою. І в цьому є певна несправедливість, звичайно ж, багато дівчат ображаються.

Але ми маємо свою формулу, як уникнути токсичності в жіночому колективі. Ми просто проводимо дуже довгі співбесіди з дівчатами, дізнаємося про їхні тригери, психологічні особливості реакції на якісь негативні моменти і розуміємо, як вони діятимуть у стресових обставинах, таких як фінал, наприклад. Природно, що коли людина має токсичність у характері, ми ніколи не візьмемо її до складу учасниць, оскільки ми вже стикалися з негативними наслідками. Дуже легко та добре взаємодіяти та рости разом із психологічно здоровими особистостями, які не сприймають конкурс як щось, після чого закінчується життя, особливо якщо ти не переміг. Це ніякий не крах, це тільки початок великого шляху. Дівчина повинна розуміти, що для неї це завжди великий майданчик для розвитку, нових зльотів, тренажер впевненості в собі, любові до себе та вихід із зони комфорту, який завжди дає міцний ґрунт для розвитку в будь-яких напрямках життя.


Фото: @anna.filimonova

Ми знаємо, що «Міс Україна Всесвіт» отримує контракт терміном на рік та призовий пакет. Чим саме займаються упродовж цього часу титуловані красуні? Зокрема, які плани у Анни?

Звісно, ​​є контракти. Це важливий документ, який прописує наші права, організацію, у ньому є фінансові зобов’язання та зобов’язання виконання якихось дій щодо підготовки до конкурсу «Міс Всесвіт». Але нічого такого суперекстраординарного там немає. Варто сказати, що призового фонду ми не маємо, але він є на конкурсі «Міс Всесвіт». Якщо дівчина перемагає, вона отримує, наскільки пам’ятаю, близько ста тисяч доларів. Також організація «Міс Всесвіт» надає їй житло разом із іншими переможницями конкурсу. Так, у нашому конкурсі немає призового фонду, але протягом року після перемоги дівчина отримує повну підтримку. Наш колектив повністю займається організацією її діяльності, заходів, допомагає їй. Фактично, вона отримує свою велику команду, яка робить за неї дуже багато роботи. Це також крута історія, бо без команди, без підтримки ніколи не зможеш реалізувати свої найбільші мрії.

Якими здобутками українських Міс ви пишаєтеся найбільше? Який внесок у розвиток нашого суспільства зробили українські красуні?

Я особисто дуже пишаюся дівчатами, які після титулу розвиваються та посилюють особистий бренд. Ми маємо багато Міс, які залишилися в пам’яті людей. У тому числі й Інна Цимбалюк, яка дуже багато робила для того, щоб стати дівчиною-брендом. Вона зараз розвиває свій бренд одягу. Також Аня Андрес, яка після перемоги у конкурсі брала участь у різноманітних заходах міжнародного рівня, зараз робить колаборації з Наталією Водяновою, створила свій особистий ювелірний бренд та реалізувалася як мама. Звичайно ж, Олеся Стефанко, яка своє хобі та заняття фітнесом перетворила на міжнародну навчальну платформу для дівчат та допомагає їм набути гарне тіло. Анна Вергельська, яка почала керувати журналом L’Officiel Austria та розвивати міжнародну фешн-індустрію. Можна продовжувати цей список довго: багато наших дівчат реалізують себе і в сім’ї, і в кар’єрі, вдало поєднуючи ці два аспекти. Дуже ними пишаюся.

Фото: @missukraine_universe

Ви працюєте в галузі краси вже близько 15 років. Які зміни у вітчизняній та загалом світовій б’юті-індустрії ви помітили за цей час?

Якщо говорити про тренди в красі, то вони дуже змінюються. Ще десять років тому були популярні дівчата у стилі Кім Кардаш’ян: з імплантами у грудях, з великими сідницями та губами. Потім їх змінили фітоняшки: гарні дівчата, які займаються спортом, мають гарні тіла.

Зараз ми всі спостерігаємо тренд на автентичність, право бути собою, бути будь-яким, різним, індивідуальним. Тренд на натуральність, коли не модно дуже багато макіяжу, дуже багато ін’єкцій і так далі. Безумовно, час дуже змінюється і, звичайно ж, ми враховуємо ці тренди у конкурсах краси також.

Якщо говорити про розвиток б’юті-індустрії, то вона за 15 років, поки я керую конкурсом, дуже змінилася. З’явилися ін’єкції краси, ботокс та апаратна косметологія, яка здійснила прорив, як мені здається. Щоб, наприклад, посилити привабливість, достатньо завітати до клініки, зробити кілька уколів, які повністю замінять класичне хірургічне втручання. Також дуже просунулась естетична стоматологія. Ми можемо змінювати посмішку тощо. Все це дуже круто. Ми живемо в такому прогресивному світі, коли бути негарним – це все одно, що бути лінивим і не любити себе. Тому що немає межі досконалості, можна будь-які моменти, які не влаштовують у собі, дуже швидко змінити.


Фото: @anna.filimonova

У якому напрямку, на вашу думку, рухатимуться тенденції краси найближчим часом? Що порадите робити українським дівчатам, щоб відповідати часу, в якому ми живемо, та глобальним трендам?

Я радила б дівчатам вивчати себе, займатися саморозвитком. Адже це великий тренд, який розвиватиметься. Люди живуть у час, коли нами керують соціальні мережі та громадська думка. Але наявність критичного мислення та знання «Хто я і чого я хочу» плюс вміння відрізнити помилкові переконання від справжніх – це велика перемога над собою. Тому вивчайте себе, будьте такими, якими ви є, посилюйте свої найкращі риси та працюйте над негативними установками, які є у вашому житті. Тільки так ви зможете дійсно бути цікавою особистістю, сильною та красивою, на яку захочуть рівнятися, яка може мотивувати та надихати інших людей.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також