Проста йога: сидячи в машині, офісі й літаку

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Проста йога: сидячи в машині, офісі й літаку

Йога допомагає добре почати день і швидко прокидатися, допомагає працювати м’язам і кровотоку наприкінці робочого дня і завжди приходить на допомогу, коли ви змушені довго сидіти в літаку або поїзді.

Корінь санскритського «юдж» перекладається як «зв’язок», «з’єднання». У глобальному сенсі це передбачає єднання людини з природою, гармонію з собою і навколишнім світом. Тобто не тільки фізичні вправи, але і психічні, і духовні. Згода зі своїм тілом і вміння його розуміти, підтримувати здоровим – перший і найменший крок у цьому напряму. За межами Індії термін «йога» залишається на цьому першому ступені, з базовими фізичними вправами – асанами, які діють на тіло позитивно. Вони підтримують у тонусі м’язи і зв’язки тіла, розробляють суглоби, роблять масаж внутрішніх органів і відбудовують баланс. В цілому діє оздоровче, як і будь-який інший спорт. Йога сучасна абсолютно точно стала спортом, який можна віднести і до силового виду, і до кардіонавантаження, і до гімнастичної розтяжки. У ній всього потроху, і це працює в комплексі. Як синергія, що дає здоров’я, підвищує фізичну витривалість і гнучкість тіла. Нею і скористаємося для підтримки гнучкості під час наступної поїздки.

Тадасаї, поза гори

Тадасаї, поза гори

Підтягнути живіт вгору, витягнути хребет, випрямити шию. Корпус тримайте прямо, сонячне сплетіння підтягуйте до підборіддя. Грудна клітка піднята і «розкрита». Тадасаї покращує тонус, покращує поставу, сприяє витягненню і звільненню спинних нервів.

Привітання сонцю сидячи

Привітання сонцю сидячи

Виконувати 4-6 разів на ритмі тренування й активно дихати. Сидяча Сурья Намаскар допоможе витягнутися, підвищити тонус м’язів і поліпшити циркуляцію крові. Прогин у спині – це вдих. Руки витягуються вгору. З видихом – долоні з грудей, намасте в районі сонячного сплетіння, видих.

Поза півмісяця

Поза півмісяця

Сидяча Ардха Чандрасана. Витягнути руки вгору, зігнути в ліктях. Лівим зап’ястком потягнути за правий лікоть. Виконати скручування вправо. Повернутися в початкове положення, виконати в інший бік.

Поза кобри

Поза кобри

Бхуджангасана розвиває гнучкість хребта, допомагає зняти загальну втому. Плечі відведені назад і вниз. Грудна клітка розкрита, розширена. Шия весь час витягується і подовжується. Зробити два повільні дихальні цикли, витягаючи корпус вгору і прогинаючись у попереку і грудному відділі спини.

Поза орла

Поза орла

Підняти праву ногу, оповити її навколо лівої, заводячи максимально глибоко. Оповити правою рукою ліву (права плечова кістка поверх лівої) і з’єднати долоні, спрямувавши пальці вгору. Витягнути корпус вгору. Виконати на іншу сторону. Гарудасана розслабляє суглоби, допомагає при болях в спині та знімає напруження.

Поза стільця

Поза стільця

Асана добре розтягує плечовий пояс і витягує м’язи талії. Завдяки сильному тиску на внутрішні органи, ця асана стимулює травлення. Виконайте невеликий нахил. Зіпріться правою рукою об стегно ближче до таза. Поверніть корпус праворуч, заводячи ліву руку з зовнішнього боку правої ноги у такий спосіб, аби праве коліно опинилося під лівою пахвою. З’єднайте руки в намасте, витягніть тіло за маківкою. Підійміть голову вгору і дивіться в стелю. Виконайте на інший бік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також