Прищі на щоках: причини, про які ви могли не знати

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Прищі на щоках, навіть незначні, здатні миттєво зіпсувати настрій, а що робити, коли висипання на щоках не минають тривалий час? Розповідаємо, від чого з'являються підшкірні прищі на щоках, що допомагає від прищів на щоках, і як цьому запобігти.

Дрібні прищі на щоках чи сильне акне на щоках стають причиною заниженої самооцінки у жінок, а й у чоловіків. Багато хто намагається видалити прищі на вилицях експрес-методами, використовуючи екстремальні та непотрібні процедури догляду за шкірою або приховуючи недосконалості під шарами декоративної косметики, яка може лише посилити ситуацію. Редакція Beauty HUB вирішила розібратися, що означають прищі на щоках і як позбутися висипів.

Прищі на щоках: причини виникнення

Висипання безпосередньо пов’язане з активною роботою сальних залоз. Надлишки шкірного жиру та відмерлі клітини епідермісу забивають сальні протоки, утворюючи комедони (пробки) – живильне середовище для розвитку бактерій. За надлишок себуму, отже, за вугри та акне, відповідають чоловічі статеві гормони тестостерон та дигідротестостерон. Найчастіше їх вироблення викликають часті стреси та депресії.

Але є й інші провокатори прищів. Про них насамперед слід знати власникам жирної шкіри, адже вони перші у групі ризику через природну активність сальних залоз. Якщо у вас сильне акне на щоках, подумайте над тим, що може стати провокатором висипань.

Неправильне харчування

Жирна, солодка, борошняна, молочна та інша їжа вважаються косметологами ймовірною причиною того, що у вас з’явилися підшкірники на щоках. Вся справа в тому, що така їжа посилює саловиробництво і, якщо нею зловживати, жирна шкіра ризикує перетворитися на проблемну.

Погане травлення

Вугри на щоках можуть бути наслідком харчової алергії та похибки метаболізму.

Емоційні скачки

Різкі зміни емоційного фону негативно впливають на імунітет шкіри і змушують сальні залози працювати ще старанніше. А чим більше себуму, тим вища ймовірність того, що з’явиться вугрі на щоках. 

Кліматичні чинники

В умовах сильної спеки або вологості шкіра виділяє значно більше жиру. Упереміш з потом, пилом і косметикою він швидше закупорює пори, що призводить до сплеску запальної активності.

Неграмотний догляд за обличчям

Помилки б’юті-рутини також здатні спричиняти дрібні прищі на щоках. Використання косметики, що не відповідає типу і стану шкіри (жирні креми, комедогенні олії в складі, агресивні формули очищувальних засобів), цілком може дати поштовх до висипань.

Прыщи на щеках причины

Погані звички

Якщо ви не страждаєте на важку форму акне і не можете зрозуміти, чому прищі на щоках стали вашими вірними супутниками, швидше за все, ви просто робите щось не так. Перегляньте свої звичні дії, можливо, вони і є основними провокаторами висипань.

  1. Торкаєтеся обличчя. Хочете позбутися прищів? Перестаньте торкатися обличчя брудними руками. Інакше шкіра може відповісти запаленням.
  2. Лінуєтеся вмиватися. Запам’ятайте, що очищати обличчя необхідно двічі на день, вранці та ввечері. А то і більше, якщо дуже жирна шкіра.
  3. Забуваєте про демакіяж. Головне правило для чистої шкіри: ніколи не лягати спати з косметикою на обличчі. Інакше готуйтеся програти боротьбу з прищами на щоках.
  4. Витираєте обличчя рушником. Мокрий рушник – розсадник бактерій, тому косметологи вже давно рекомендують замінити його одноразовими паперовими серветками.
  5. Користуєтеся пензликами для макіяжу. В пензликах і б’юті-блендерах водяться бактерії, навіть в разі їх щоденного очищення. Вихід для дівчат з жирною шкірою – наносити косметику ретельно вимитими подушечками пальців.
  6. Притискаєте смартфон до щоки. Будь-які нестерильні поверхні призводять до забруднення шкіри, тому не забувайте утримувати свій гаджет в чистоті, а для спілкування можна використовувати гучний зв’язок або навушники.
  7. Весь час спите на боці. Ніхто з нас не змінює постільну білизну щодня. А наволочка, як відомо, вбирає надлишки себуму, поту й інших забруднень з обличчя, стаючи місцем проживання шкідливих мікробів. Тому прихільники спати на боці можуть і не здогадуватися, чому прищі на щоках – їх часті «друзі».

Прищі на щоках: як позбутися

Жирну шкіру, схильну до акне і запалень, врятує чистота. Намагайтеся максимально захистити обличчя від контакту з джерелами бактерій, щодня дотримуватися суворої гігієни та заходів профілактики. Також корисно проаналізувати власні звички, можливо, саме вони і є винуватцями постійних висипань.

І пам’ятайте: перш ніж визначити основні помилки щодо шкіри, переконайтеся, що прищі на щоках не є сигналом проблем зі здоров’ям. Для цього слід звернутися до лікаря. Спеціаліст проведе обстеження і допоможе виявити справжню причину запальних процесів. Можливо, доведеться навіть здати аналіз на гормони, харчову алергію, демодекс (підшкірний кліщ) або загальний і біохімічний аналіз крові. Який саме метод діагностики підійде у вашому випадку, підкаже лікар. Він же і призначить правильне лікування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також