Раз і назавжди: як швидко вилікувати заїду

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Ділимося перевіреними способами, як максимально швидко і ефективно вилікувати заїду, а також як не допустити її повторної появи.

Заїди на губах, або кутовий хейліт – це захворювання, що супроводжується утворенням ділянок запалення в одному або обох куточках рота. Воно викликає естетичний дефект, невелике пощипування і в деяких випадках – больові відчуття.

Причин появи заїд нескінченно багато – від недотримання елементарних правил гігієни до гіповітамінозу і ознаки цукрового діабету. Але якщо ви впевнені в стані свого здоров’я, а неприємне захворювання все-таки вирішило потурбувати вас – причина, швидше за все, лежить на поверхні. У більшості випадків заїди з’являються через пошкодження цілісності слизової оболонки або ж інфекції, яка потрапила на губи через погано вимиті столові прилади. Отже, нічого страшного в цьому явищі немає і вилікувати його можна за кілька днів за допомогою підручних засобів.

Як швидко вилікувати заїду?

Оскільки заїди з’являються в ротовій порожнині, одному з найбільш ніжних місць нашого організму, методи лікування потрібно підбирати дуже ретельно. За словами лікарів, для цього добре підходять рослинні антибактеріальні засоби.

Перший перевірений спосіб – протирання запалень олією чайного дерева. Використання цієї олії в медицині засноване на унікальному поєднанні антибактеріального і антивірусного властивостей з потужними імуностимулюючими і загоювальними. Завдяки цьому засіб дозволяє не тільки впоратися з інфекцією, а й інтенсивно відновлює пошкоджений епідерміс. Для комплексного антибактеріального ефекту при заїді можна також розбавляти олію чайного дерева з водою і обполіскувати ротову порожнину. Так можна прискорити процес одужання.

Раз и навсегда: как быстро вылечить заеду

Ще один рослинний інгредієнт, який допомагає швидко позбутися від заїди, – сік алое вера. Цей компонент багатий натуральними антиоксидантами – в його складі вітаміни B, C і E, що мають загоювальні і антибактеріальні властивості. М’яка консистенція алое пом’якшує ранки в куточках губ, знімаючи больові відчуття і прискорюючи загоєння. Також алое підвищує захисні властивості слизистої оболонки і шкіри, що допомагає уникнути повторного потрапляння інфекції і виникнення заїди.

Не менш ефективний варіант лікування запалень – мазь з риб’ячого жиру і меду. Для її приготування чайну ложку меду потрібно з’єднати з вмістом однієї капсули аптечної омега-3. Синтез двох цих компонентів дозволяє зробити мазь, багату безліччю загоювальних і поживних інгредієнтів, абсолютно безпечну для слизової оболонки. Так, мед містить в складі мікро- і макроелементи, що загоюють і підсушують, такі як цинк і йод, а також вітаміни групи В, К, Е і С. Риб’ячий жир, в свою чергу, живить запалені місця, усуває сухість, свербіж і таким чином допомагає боротися із зовнішнім проявом хейліту.

При лікуванні заїди також важливо дотримуватися здорового харчування і пити багато води. При правильному балансі вітамінів і мікроелементів в організмі налагоджуються відновлювальні процеси і всі запалення загоюються набагато швидше. Також варто відмовитися від куріння і вживання алкогольних напоїв на час лікування.

Як запобігти повторній появі заїди?

Профілактичні заходи не тільки допоможуть уникнути дискомфорту, що виникає при появі заїди, а й допоможуть поліпшити загальний стан організму.

Щоб уникнути появи заїди, варто ретельно дотримуватися правил особистої гігієни: не чіпати обличчя і область губ немитими руками і не використовувати столові прилади, в чистоті яких ви не впевнені. Дуже важливо також ретельно підбирати засоби для догляду за порожниною рота і регулярно (не рідше, ніж раз на півроку) ходити до стоматолога на професійну гігієнічну чистку зубів.

Ще один важливий момент: якщо ваша слизова схильна до появи заїд, уникайте використання загальних тестерів косметики в магазинах і не діліться своїми помадами навіть з найближчими подругами. У цьому випадку справа не в сумнівах з приводу охайності, а в тому, що мікрофлора кожної людини індивідуальна, і мікс бактерій може привести до подразнень і запалень в куточках рота.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також