Ретроградність планет у грудні 2023 року: що планувати і як пережити

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

У грудні 2023 року ретроградними будуть три планети. Так, Меркурій розпочне та закінчить свій ретроградний рух у грудні цього року. А ось ретроградність Юпітера та Урана почалася в останні дні літа і триватиме до січня наступного року. Докладно розповідаємо про ретроградні планети у грудні 2023 року, щоб вдало спланувати та провести перший місяць зими.

Ретроградність планети відноситься до явища, за якого планета, що спостерігається із Землі, рухається задом наперед по небесній сфері. Це відбувається через взаємодію орбіти Землі з орбітою іншої планети. Фактично ж планета не змінює напрямок свого руху навколо Сонця.

Ретроградний рух спостерігається, коли Земля обганяє та оминає іншу планету. В результаті цього “обгону” планета здається такою, що рухається задом наперед на тлі зоряного неба. Такі періоди зворотного руху можуть впливати на астрологічні інтерпретації та сприйняття планетарних впливів у різних культурах. Багато астрологічних систем надають особливого значення періодам ретроградності планет, вважаючи, що у цей час вплив планети на земні події посилюється чи змінюється.

Ретроградний Меркурій у грудні 2023 року

(з 13 грудня по 1 січня 2024 року в Діві)

Ретроградний Меркурій трапляється 3-4 рази у рік, і тривають ці періоди близько 24 днів. Цього року Меркурій був ретроградним двічі. Такі часті періоди ретроградності пояснюються тим, що орбіта Меркурія менша, ніж у інших планет. Меркурій пов’язаний з умінням висловлювати свої думки, ідеї та почуття, відповідає за здатність до аналізу, логіки, абстрактного мислення та навчання. Меркурій асоціюється з бізнесом, торгівлею та фінансами, а також із соціальною комунікацією та здатністю вступати в контакт з різними людьми.

Астрологи вважають, що в період ретроградного Меркурія спостерігається енергетичний спад та уповільнення деяких сфер життя, людям може здаватися, що вони втрачають контроль над своїм життям через масу проблем та перешкод. У період ретроградності Меркурія астрологи радять уникати ризикованих фінансових операцій, укладання угод з нерухомості та авто, а також далеких подорожей, не варто в цей період змінювати роботу. А ось закінчувати будь-які справи навпаки – дуже продуктивно. Також можете сісти на дієту або почати займатися спортом, наводьте лад у будинку, корисно медитувати.

Ретроградний Уран у грудні 2023 року

(з 29 серпня 2023 року по 26 січня 2024 року у Тельці)

У грудні 2023 року Уран продовжить ретроградний рух розпочатий у серпні цього року. Його ретроградність збігається із розворотом Меркурія, що є рідкісним астрологічним явищем. Уран вважається планетою змін, інновацій, непередбачуваних змін та революцій, новаторства та оригінальності. Ця планета може впливати на трансформації у житті людини, виникають раптові події та незвичайні ідеї. Уран символізує прагнення свободи, незалежності та індивідуальності.

У період ретроградного Урану людина може імпульсивно захотіти змінити все, почати життя з чистого листа. Ті, хто в житті не впевнені, можуть нарешті набратися сміливості та змінити своє життя на краще. Під час ретроградного Урану астрологи не радять намагатися виправити помилки минулого, брехати та маніпулювати, здійснювати серйозні фінансові операції, лінуватися та піддаватися на різні маніпуляції.

Ретроградний Юпітер у грудні 2023 року

(з 31 серпня 2023 року по 4 січня 2024 року у Тельці)

Юпітер – планета сприятливих впливів, мудрості, оптимізму, благополуччя, пов’язана з розширенням, зростанням, успіхом та позитивним розвитком. Юпітер тісно пов’язаний із соціумом, поняттям як матеріального достатку, і духовного. Також планета асоціюється з філософією, вищими переконаннями та розумінням сенсу життя.

Коли Юпітер перебуває в ретроградному русі, можуть відчуватися затримки в отриманні сприятливих результатів, невпевненість у різних сферах життя, пов’язаних з енергією Юпітера, як-от освіта, духовний розвиток, подорожі, юридичні питання. Астрологи радять у цей період займатися благодійністю, підтримувати духовний розвиток, намагайтеся очистити своє серце від поганих матеріальних бажань. Це хороша можливість перегляду довгострокових планів та стратегій. Можливі виклики та випробування у розширенні горизонтів, які вимагатимуть більшої самодисципліни та відповідальності. Уважніше потрібно поставитися до своїх витрат, утриматися від боргових зобов’язань, дослухайтеся до своєї інтуїції.

Ретроградність планет: вплив на життя людей

 1. Може викликати перегляд та затримку у різних аспектах життя. Наприклад, ретроградний Меркурій часто пов’язується із затримками у комунікації, технічними проблемами та переглядом планів.
 2. Сприяє поверненню до минулого, старим питанням та невирішеним проблемам. Це може бути часом для саморефлексії та вивчення своїх внутрішніх мотивацій.
 3. Можуть поглибити енергію та вплив у певних аспектах життя.
 4. Може сприяти внутрішнім змінам, зростанню та розумінню. Це час для трансформації та особистісного зростання. Символізують внутрішні виклики та завдання, які людина має подолати.
 5. Активізують інтуїцію та мудрість, допомагаючи нам побачити глибокі аспекти ситуацій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також