Українські фільми 2023 року

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Украинские фильмы 2023

Українська кіноіндустрія 2023 року була дуже продуктивною. Вийшло багато (і ще багато чекають на свою прем’єру) чудових фільмів, які сподобаються навіть кіноману з дуже вибірковим смаком.

Документальні фільми, комедії, драми, фільми про війну та багато іншого – список фільмів українського виробництва з нагородами стає дедалі довшим, що не може не тішити аудиторію.

Пропонуємо вам список фільмів, які вже можна знайти в прокаті, а також найближчі прем’єри, що ну ніяк не можна пропустити.

«Плай»

Документальна стрічка режисера Єви Джишіашвілі вийшла в онлайн-кінотеатрі Takflix.

Це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили, під натиском нашого неоднозначного сьогодення, яке сплутало всі земні та небесні закони. Їхня сила і слабкість у любові: до своєї землі, до ближнього. Вони не згодні й покірні одночасно, неначе гори. Бунтують проти несправедливості життя й мужньо приймають удари долі. Сім’я Малковичів для людського ока – загублена серед гарної та суворої природи, але насправді вони там, де від початку часів панує гармонія та кохання, що передаються від покоління до покоління.

«Я, Ніна»

«Я, Ніна» – драма режисера Марисі Нікітюк, заснована на реальних подіях із життя української телеведучої та активістки Яніни Соколової про її боротьбу з раком. Фільм є частиною однойменного мультимедійного проєкту, мета якого – допомогти онкохворим людям усвідомити цінність свого життя й почати боротися за нього.

Фільм вийшов в Україні 7 вересня 2023 року.

«Люксембург, Люксембург»

Це другий повнометражний фільм українського режисера Антоніо Лукіча. Він розповідає історію про братів-близнюків, які намагаються впоратися з власним життям, в якому раптово з’являється батько, що давно зник. Головні ролі у стрічці виконали учасники реп-групи «Курган та Agregat» — брати Раміл та Аміл Насірові.

Фільм вийшов в Україні 23 квітня 2023 року. Зараз його можна знайти на таких сервісах, як Netflix, SweetTV, Megogo.

«Євродонбас»

Цей документальний фільм режисера Корнея Грицюка розвінчує радянські міфи про Донбас і показує, що понад сто років тому Східна Україна була невіддільною частиною Європи. Для створення стрічки команда знайшла й анімувала низку унікальних, але маловідомих архівних матеріалів ХІХ століття, які показують побут європейців на Донбасі.

Стрічку було показано на Фестивалі східноєвропейського кіно у Котбусі (Німеччина), а також у Торонто на фестивалі Hot Docs (найбільшому фестивалі документального кіно у Північній Америці).

Фільм вийшов в Україні 21 вересня 2023 року.

«Памфір»

Події фільму розгортаються у західних областях України напередодні традиційного карнавалу Маланка. Режисером та автором сценарію фільму є Дмитро Сухоліткий-Собчук. Памфір повертається додому після тривалої відсутності, щоб возз’єднатися із сім’єю. Безумовне кохання сім’ї Памфіра має побічну дію і змушує його звернути на ризикований шлях із незворотними наслідками.

Фільм вийшов в Україні 23 березня 2023 року. Сьогодні фільм можна подивитися на Netflix, Sweet.TV, Takflix, Megogo, КиївстарТБ.

«Між нами»

Драма розповідає про дівчину Сашу. Вона не надто переймається вибором сексуальних партнерів і зловживає наркотиками. Незважаючи на таку поведінку, її чоловік піклується про неї та любить. Раптова вагітність вибила землю з-під Сашиних ніг. Так сталося, що лікар Аня стала тоді для неї найближчою та рідною людиною у житті. Вони дуже різні, проте обом однаково важко робити вибір. Як діяти – відповідно до норм моралі чи керуючись любов’ю до рідної людини? Вибрати стане ще важче після раптового випадку, який докорінно змінить життя подруг.

Прем’єра в Україні: 2 листопада 2023 року.

«Перший код»

Фільм розповідає про реальну боротьбу IT-фахівців, які об’єдналися у 300-тисячне віртуальне військо, і просто звичайних людей, які за допомогою смартфона змогли протистояти ворогові. «Перший код» – про становлення української галузі ІТ від 50-х років ХХ століття, коли українські інженери працювали над створенням першого комп’ютера, до сьогодення, коли ІТ-сектор став важливою частиною боротьби з Росією.

Прем’єра в Україні: 16-22 листопада 2023 року.

«Ля Палісіада»

Фільм у жанрі «пострадянський нуар». Це дебютний повнометражний іронічний детектив режисера Філіпа Сотниченка, який розповідає історію судового психіатра. Він стикається із заплутаною історією вбивства міліціонера за кілька місяців до скасування страти в Україні 1996 року.

Світова прем’єра відбулася 29 січня 2023 року на 52-му Роттердамському міжнародному кінофестивалі, де фільм отримав нагороду Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Українська прем’єра відбулася 12 жовтня 2023 року на «Київському тижні критики». Нагороджений Національною премією кінокритиків «Кіноколо» у номінації «Найкращий повнометражний ігровий фільм». Отримав дві нагороди на восьмому фестивалі українського кіно у Польщі, був нагороджений за операторську роботу та визнаний найкращим ігровим фільмом фестивалю. Номіновано на премію Європейської кіноакадемії у категорії «Відкриття року – приз FIPRESCI».

Прокат в Україні: 11 січня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також