Катерина Андрєєва – креативна підприємиця, професійна кулінарка, засновниця сервісу Dip me!, співавторка кулінарної книги «Зробимо це по-швидкому!»
Ставлення до світлого свята Великодня
Я росла в сім’ї, в якій релігійні свята скоріше були традицією, ніж культом. Святкування Великодня було приводом для зустрічі всією сім’єю, ми їздили до родичів, дарували подарунки і, звичайно ж, це підтримувалося загальними атрибутами у вигляді пасок і фарбованих яєць. Вже коли я виросла, почала замислюватися про сенс, кілька років дотримувалася посту, і тоді цей день набув зовсім іншого сенсу. Вийшло так, що спогади з дитинства зрослися з усвідомленими діями, і сьогодні я можу сказати, що Великдень – одне з найулюбленіших мною свят.
Великодні сімейні традиції
Я затята прихильниця традицій і ритуалів. Щиро вірю, що вони є одним з найважливіших стовпів, на яких будується сім’я як осередок суспільства. Традиції – це те, що допомагає нам відчувати стійкість і дарує відчуття сталості в такому динамічному і нескінченно мінливому світі. Але також я знаю, що традиції створюємо ми самі. Будь то читання книги перед сном, сімейний обід по неділях або випікання пасок на Великдень.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Наприклад, ми з донькою придумали собі правило готувати по суботах разом сніданок, навіть назвали його «сніданок у чотири руки», а в неділю у нас завжди сирники. І, звичайно, календарні та релігійні свята стають інструментом, навколо якого дуже легко плести свою сімейну історію.
До Великодня ми завжди намагаємося підготуватися заздалегідь. Разом печемо паски, прикрашаємо яйця, продумуємо, в якому стилі будемо накривати на стіл і що будемо готувати. Великдень – це завжди свято в колі рідних, з посмішками і гарним весняним застіллям.
Рецепт паски від Катерини Андрєєвої
Кілька років тому я почала пекти паски і шукати свій рецепт, оскільки в моїй родині ніхто раніше цього не робив, і, на жаль, у мене немає «бабусиного» рецепта. Однак на результат це ніяк не впливає (посміхається).
Інгредієнти:
- 700 г пшеничного борошна;
- 200 мл кефіру;
- 1 ст. л. сухих дріжджів або 45 г пресованих;
- 3 яйця (1 яйце і 2 жовтки в тісто, 2 білки залишаємо на меренгу);
- 150 г вершкового масла;
- 3 ст. л. сметани 20%;
- 150-200 г цукру;
- цедра 1 апельсина;
- щіпка мускатного горіха;
- 0,5 ч. л. кориці;
- 0,5 ч. л.сіль;
- 200-300 г сухофруктів: ізюм, курага, журавлина, цукати тощо;
- 80 г мигдального борошна;
- 30 мл темного рому.
Кількість сухофруктів можна зменшувати, але я люблю, коли їх багато. Всі інгредієнти мають бути кімнатної температури, тому краще ввечері дістати їх з холодильника. Сухофрукти заздалегідь замочити в ромі (великі нарізати) і залишити на ніч. Якщо не хочете використовувати ром, можна в апельсиновому соку або міцному чорному чаї.
Інструкція з приготуванню паски
- Опара. У великій каструлі змішати теплий кефір (35-40 градусів) з дріжджами, 2 ст. л. цукру і близько 150 г просіяного борошна. Добре перемішати, накрити харчовою плівкою, зробивши невелику дірочку, і поставити в тепле місце на годину. Опара має збільшитися мінімум в два рази.
- Міксером або віночком збиваємо 1 яйце і 2 жовтки з цукром, що залишився.
- В опару, що піднялася, вводимо сметану, м’яке масло і перемішуємо рукою. Потім додаємо яєчно-цукрову суміш і цедру апельсина, добре вимішуємо.
- В окрему миску просіваємо борошно, додаємо сіль, корицю, мускатний горіх і розмішуємо лопаткою, щоб вийшла однорідна суміш.
- Сухофрукти, що настоялися, віджимаємо від рідини, додаємо миндальне борошно і вимішуємо, щоб вони стали розсипчастими.
- Поступово додаємо отриману муку зі спеціями в тісто, підмішуючи також невеликим порціями сухофрукти. Місимо тісто до тих пір, поки воно не буде відлипати від рук. Це може зайняти хвилин 15-20. Руки можна змастити олією. Щ
- Готове тісто знову накриваємо плівкою з отвором і залишаємо рости на годину-півтори.
- На цьому етапі можна залишити тісто на ніч, головне, щоб у приміщенні було тепло і не було протягів.
- Коли тісто підніметься, ще раз добре його вимішуємо руками (воно знову трохи впаде). Далі ділимо на рівні частини і викладаємо у форми для випікання. Тісто має заповнювати трохи менше половини форми. Накриваємо форми плівкою і залишаємо ще на 40-60 хвилин.
- Розігріваємо духовку до 180 градусів і відправляємо наші пасочки випікатися на 30-45 хвилин залежно від розміру формочок. Намагайтеся не відкривати духовку під час випікання і після вимикання. Рекомендуємо відкрити духовку і залишити трохи охолонути, щоб вони не впали від різкої зміни температури.
- Далі на свій розсуд покриваємо і декоруємо.
Вітаю читачів Beauty HUB зі світлим святом Великодня!
Бажаю всім любові й натхнення!
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!