Розвага на карантині: що таке психологічні ігри

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

У сучасному світі для формування і поліпшення особистісних якостей існує величезна кількість методик, і психологічні ігри – одна з них.

У сучасному світі для формування і поліпшення особистісних якостей існує величезна кількість методик, і психологічні ігри – одна з них.

Людське життя – це неповторний і унікальний процес, кожен день може стати відкриттям чогось нового в собі. Всі люди абсолютно різні, й у кожного є свої сильні та слабкі сторони. І для того, аби навчитися взаємодіяти з навколишнім світом і реалізувати себе, людині постійно потрібно вдосконалювати свої вміння і розвиватися.

Що таке гра? Гра – це вид діяльності, де перше місце посідає сам процес, а не результат. Процес, який вчить нас засвоювати будь-якої досвід. А вивчати психологію і реальність набагато цікавіше й ефективніше через діяльність, яка буде цікава людині. Тобто через ігрову форму.

«Гра – це безперервна серія додаткових прихованих кроків, що призводять до чітко визначеного передбачуваного результату», – стверджує американський психолог Ерік Берн.

Психологічні ігри створені для того, аби розкрити особисті запити учасників гри і відшукати оптимальне рішення для подолання тієї чи іншої проблеми. Психологічна гра здатна мати величезний позитивний вплив на людину і може навчити її дивитися на конкретну ситуацію з різних сторін.

Развлечение на карантине: что такое психологические игры

Які бувають види психологічних ігор?

Ігрова оболонка. Формат гри тут присутній лише як фон, щоб ефективно вирішити розвиваючі, корекційні та психологічні проблеми. Цей вид гри допомагає розвивати базові психологічні навички особистості і вчить самоаналізу.

Гра-проживання. За допомогою індивідуального або спільного вивчення ігрового простору будуються міжособистісні стосунки і приходить усвідомлення особистісних цінностей. «Гра-проживання» вчить людину вибудовувати свою поведінку і взаємини з оточенням, розширює сприйняття про спектр людських почуттів і переживань.

Гра-драма. Психологічна гра, яка сприяє самосвідомості і самовизначенню людини в конкретних обставинах. За допомогою такої гри можна розвинути систему життєвих установок, готовність приймати рішення, вміння правильно розставляти пріоритети.

Проєктна гра. Вид психологічної гри, який допомагає людині оволодіти інструментальними завданнями: розвинути навички постановки цілей, навчитися цінувати не тільки свої дії, але й дії оточення.

Психологи впевнені в тому, що ефективність участі в одній психологічній грі рівноцінна 5-7 зустрічам із психологом або психотерапевтом. Тому що психологічні ігри задумані так, що завдяки ретельно продуманим алгоритмам і додатковим психологічним інструментів (наприклад, асоціативні картки) можна впливати на нашу підсвідомість, а не тільки на свідомість. Під час психологічної гри можна зрозуміти, чому склалися ті чи інші обставини в житті, і трансформувати свої погляди і переконання по-новому.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також