Що думають про фемінізм чоловіки і чому він потрібен не тільки жінкам?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

чоловіки про фемінізм

В Міжнародний день боротьби за права жінок ми вирішили поговорити про явище фемінізму з чоловіками і дізнатися, чи вважають вони його корисним не тільки для жінок, а й для чоловічої половини населення. Досить цікаві розгорнуті відповіді – в нашому ексклюзивному матеріалі.

Міжнародний день боротьби за права жінок щорічно відзначають 8 березня по всьому світу на згадку про культурні, наукові, політичні та соціально-економічні досягнення жінок. Цей день є найвизначнішим з феміністичних свят. Саме тому сьогодні ми вирішили розпитати відомих українських чоловіків у сферах музики, кіно, краси, телебачення і радіомовлення, як вони ставляться до фемінізму, чи не лякає він їх і чи є корисним для суспільства в цілому.

Тімур Мірошниченко, ведучий телепроєктів 

Тімур Мірошниченко

До фемінізму ставлюся нормально. Мрію про часи, коли не буде такого поняття, як «фемінізм», бо воно стане непотрібним.

Я за рівність в усьому, незалежно від статі, віку, поглядів, орієнтацій тощо. Всі мають абсолютно рівні права і можливості, й повинні мати змогу їх використовувати. Тому це про адекватність, про здоровий глузд. Мрію про часи, коли ми припинимо про це говорити, бо не буде необхідності.

Патріархальну культуру у нашій державі треба змінювати, оскільки вона знецінює не тільки жінок, а й чоловіків. При рівних поглядах і рівних можливостях абсолютна більшість питань перестануть бути спірними. І настане порозуміння між усіма. Тому це потрібно однаково і чоловікам, і жінкам. Нам треба відходити від стереотипного мислення, що чоловіки – це лише «мисливці», а жінки – «берегині домашнього вогнища».

Віталій Салій, актор театру й кіно

Віталій Салій

Я не є експертом в цьому питанні. Знаю, що існують різні течії фемінізму, але в основі цієї ідеології лежать надважливі тези – рівність в правах і справедливість.

Тому сприймаю позитивно і з увагою. Зараз, під час війни, коли тисячі жінок і дівчат стали на захист країни, тема фемінізму саме в Україні актуальна і необхідна як ніколи.

Мені здається, що сучасному чоловіку природньо й органічно прагнути перебувати поряд із вільними, сильними жінками, яскравими особистостями. І якщо фем-рух дає інструменти і можливості  бути собою на 100%, розсуває рамки в сприйнятті в суспільстві і, як результат, робить жінку щасливою – то це робить щасливими і нас, чоловіків.

Слава Чайка, стиліст і makeup artist

Слава Чайка

Фемінізм для мене – це дуже важливий у сучасному суспільстві рух, спрямований на досягнення гендерної рівності та усунення стереотипів. Його мета створити справедливе і відкрите суспільство, де всі люди мають рівні права та можливості, незалежно від статі

Ключовим елементом фемінізму є створення справедливого та рівноправного суспільства, і його важливість відчутна як для жінок, так і для чоловіків.

Цей рух розбиває стереотипи про те, якими мають бути ролі жінок чи чоловіків, і відкриває простір для індивідуального розвитку і самореалізації. Визнання прав жінок допомагає підтримувати гідність усього суспільства. Це міст до створення більш відкритих і справедливих умов, в яких усі можуть розвиватися на повну міру свого потенціалу.

Валерій Харчишин, музикант, лідер гурту «Друга Ріка»

Валерій Харчишин

Я думаю, якби не було низки проблем, пов’язаних з гендерною нерівністю, не було б самого явища, самої теорії фемінізму не існувало б. Відтак до фемінізму ставлюся позитивно, позаяк ми всі рівні.

Я взагалі виступаю за відсутність чіткого гендерного поділу: між чоловіком і жінкою не має бути різниці абсолютно ніякої, тому що фізіологічні ознаки, мабуть, це єдине, що відрізняє жінку від чоловіка. Відповідно, ми, люди, народжуємося однаковими та маємо бути в соціумі абсолютно рівними та вільними. Тому я позитивно ставлюся до цього явища, оскільки воно вирішує низку проблем, особливо в суспільстві, яке розвивається.

Фемінізм потрібен жінкам, а чоловікам фемінізм не потрібен – у чоловіків є маскулізм. Це абсолютно, на мою думку, ідентичне явище. Фемінізм – це про жінку, а про чоловіка – це маскулізм. І він потрібен чоловікові так само, як і жінці фемінізм, тому що він покликаний вирішувати ті ж самі проблеми: гендерну нерівність, гендерно-зумовлене насильство тощо. Це потрібно чоловікові, який хоче бути рівним з жінкою, а не тим персонажем з легенд, якого вигадали та створили якісь традиції, бути просто рівною людиною, а не грати роль чоловіка, яку нав’язало суспільство.

Фіма Константиновський, ведучий проєкту «Поле», капітан команди в «Хто знає?» «Нового каналу»

Фіма Константиновський

Дуже шкода, що досі потрібно наголошувати на важливості фемінізму. Я вважаю, що ділити людей за статевими ознаками – це щонайменше дивно й несучасно. Та водночас розумію, що ми трохи просунулися в цьому плані. Хоча іноді мене шокує ставлення суспільства до жінок. У моєму оточенні ніхто не поводиться зверхньо чи зневажливо по відношенню до людини, незважаючи на стать. І я ніколи з таким не стикався.

Засмучує, що фемінізм зараз існує як протидія. Було б круто, якби під час працевлаштування не ділили людей за статтю, а розмір зарплатні не залежав би від того, ви чоловік чи жінка. Мрію про той день, коли фемінізм стане непотрібним, бо більше не буде дискримінації за статтю.

Нікіта Кісельов, співак, композитор

Нікіта Кісельов

Я вважаю, що питання фемінізму зараз надзвичайно важливе в українському суспільстві. У такі складні часи кожен має почуватися вільно та комфортно, відчувати себе захищеним в соціумі. І неважливо, якої ти статі, віку, кольору шкіри – ти заслуговуєш на повагу, визнання та кохання.

Тому що насамперед фемінізм – це про справедливий світ, де всі люди, як жінки, так і чоловіки, мають рівні права та живуть у злагоді й любові, а цього хочуть усі. Водночас люди можуть мати різні погляди на цю тему, і важливо враховувати їхню різноманітність при обговоренні фемінізму.

Святослав Гринчук, ведучий «1+1 Марафон», «ТСН»

Святослав Гринчук

Я ставлюсь до фемінізму як батько доньки. Хочу, аби у неї завжди був вибір, були можливості, щоб її зусилля знаходили справедливу «віддачу» у майбутньому. Аби освіта, кар’єра і самореалізація доньки не надто залежали від стереотипів та застарілих «рольових ігор», а переважно від її хисту й бажання.

Водночас не хочу, аби донька страждала від того, що боротьба за права перетвориться на боротьбу заради боротьби. Якщо вона захоче будувати кар’єру – нехай, якщо бачитиме персональне щастя в умовному «знайти свого принца і виховувати дітей» – теж нехай, і ніхто не має нав’язувати, що з тим чи іншим вибором щось не так.

Ми усі, незалежно від статі, зацікавлені, щоб суспільство еволюціонувало, позбувалось того, що працювало, умовно, 400 років тому, але вже неактуально зараз. Ба більше, якщо у кожної людини будуть шанси реалізувати себе – то збільшуються шанси на те, що ми знайдемо тих, хто штовхатиме світ вперед, досягатимемо чогось нового у науці, медицині, культурі. Суто математично світ рівних можливостей надає більше шансів. Тому я підходжу до цього питання корисливо.

Женя Фешак, генеральний продюсер радіо «Люкс FM», «Максимум», «Ностальжі»

Женя Фешак

По-перше, тему фемінізму ніколи не сприймав. Я, звісно, за те, щоб жінки були незалежними, вільними, реалізованими. Та останнім часом, особливо до повномасштабного вторгнення, це набуло якихось ознак, які, можливо, неправильно зрозуміли. Цей фемінізм мені не дуже подобається. Дівчинка має бути передусім дівчинкою, незалежно від того, чи вона керівник великого холдингу, чи домогосподарка. Дівчинка має залишатись дівчинкою, але почалися якісь такі перегини.

Тому сам фемінізм, якщо його правильно розуміти, це добре. Якщо ж він трошки трансформується і відбуваються перегини, то це вже не дуже добре.

Чому фемінізм потрібен чоловікам? Насправді це дуже круто, адже жінці, коли вона перегинає палицю зі своїм фемінізмом, треба завжди дати свободу. Сказати: «Так, все супер, ти феміністка, ти молодець, ти крута, будь ласка, бери м’яч і фігач». Щоб жінки відчули все те, що відчувають чоловіки. Тому всі борються за рівність. Чомусь жінки не почали вимагати рівних з чоловіками прав виїзду за кордон з початком повномасштабного вторгнення. Ця красномовна ситуація – дуже грубий, але дуже виразний приклад, на мою думку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також