Що повинно входити до складу хорошого крему для обличчя

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Сьогодні гіалуронову кислоту визнають чи не головним компонентом у складі косметичних засобів. Але не варто сподіватися тільки на неї. Тому що у кожного речовини є своя суперсила, про яку варто знати. Вивчаємо корисні інгредієнти в косметиці і з'ясовуємо, яку користь вони несуть для шкіри.

У цьому матеріалі ми розберемо, від чого потрібно захищати шкіру і які компоненти нам в цьому допоможуть. Список корисних інгредієнтів сьогодні дуже великий. Але наш експерт Олександр Дубовик скоротив його до 26 складових, розповів, як вони працюють і де їх шукати.

Що шкодить нашій шкірі

На нас впливає дуже багато факторів навколишнього середовища. Це куріння, вживання алкоголю, нерегулярне неправильне харчування, недосипання, що дуже важливо, і полюшн (pollution) – забруднення навколишнього середовища. Все це створює негативний фон. У всіх цих загроз відстрочений ефект – вони призводять до пігментації рано чи пізно.

Як тестують захисні інгредієнти

У кожного інгредієнта є своя суперсила. Але як її виявити? Для цього використовують, наприклад, екстракт сигаретного диму. Напевно, ви, як і я, подумаєте, що це якась дим-машина. Нічого подібного. Це такий собі псевдокальянчик 30 мл, в якому є соляний розчин. У нього по черзі вставляють 8 сигарет і за допомогою шприца викурюють. Виходить соляний екстракт сигаретного диму, яким обробляють колонію кератиноцитів – епідерміальних клітин. Все це відбувається в банці. Після чого вимірюють цілісність клітинних мембран.

Як тестують захисні інгредієнти від дизеля і дизельних вихлопів? Для цього використовують екстракт дизеля. Беруть величезний движок. Водять машину або по дорозі, або використовують для цього спеціальний верстат, на якому колеса крутяться, а він стоїть на місці. І збирають дизельний вихлоп. Після чого роблять з вихлопу екстракт, впливають на клітини і дивляться на так звані кінцеві точки: чи є мітохондріальний метаболізм, окислювальні стреси тощо.

Те ж саме приблизно роблять з озоном, тільки використовують спеціальний генератор озону, який впливає на клітини. Так само тестують і захист від важких металів і багато іншого.

Що повинні вміти захисні інгредієнти

Коли супергероїв протестували, з’ясовують, що з ними можна зробити. А зробити можна ось що. По-перше, очистити шкіру і створити захисну плівку, мембрану-парасольку для шкіри. Логічно? Логічно. По-друге, можна підсилити бар’єр і підвищити гідратацію, тобто посилити власні захисні функції. Це теж логічно. По-третє, можна використовувати антиоксиданти – модна тема. По-четверте, можна запобігти руйнуванню колагену і еластину. По-п’яте, контролювати пігментацію. По-шосте, придушити запалення, яке негативно позначається на стані шкіри. І, нарешті, захиститися від сонця. Зараз тезисно все це розберемо.

как читать состав косметики

Корисні речовини в косметиці для краси і молодості шкіри

Для очищення шкіри

Активоване вугілля (Charcoal Powder або SpecKare CAC3) прекрасно зв’язує забруднювачі, очищає шкіру і допомагає підготувати її для створення плівки. Активоване вугілля міститься в косметиці Pond’s. Дуже стара марка. Їй близько 150 років.

Каолін, силікат алюмінію, магнію, екстракт малахіту також справляються з цим завданням абсорбції. Екстракт малахіту є в клінзері Oskia.

Ще можна зробити легку ексфоліацію для очищення шкіри (кава або рисові висівки). Або використовувати м’яку пар з ПЕГ-20 гліцерил тріізостеарат (PEG 20 Glyceryl Triisostearate або Cithrol 10GTIS). Відшукати його на етикетці в принципі не складає труднощів.

Для створення захисної плівки

Після того, як ми очистили, можна створити захисний бар’єр на поверхні шкіри.

Біосахаридна камедь (Biosaccharide gum, 1, 2-Hexanediol) створює напівпроникний бар’єр і захищає шкіру від впливу навколишнього середовища. Прохання не плутати з ксантановою камеддю. Ксантанова камедь – це емульгатор і стабілізатор. Він є практично скрізь. А ось біосахаридна камедь далеко не скрізь. Meder гідрофіт-концентрат – хороший зволожуючий концентрат, в якому якраз міститься біосахаридна камедь. Її екстракт на обличчі дає ефект фотошопа.

Сополімер олії польової капусти (Brassica Campestris / Aleurites Fordi Oil Copolymer) формує гнучку плівку, довго залишається на шкірі. Доведено поліпшення захисту від твердих частинок на третину при використанні сополімеру олії польової капусти. Є в anti-pollution сироватці Lisa Armitage.

Для посилення бар’єру і підвищення гідратації

Екстракт пустельної троянди (Selaginella Lepidophylla Extract) – містить комплекс з властивостями, що утримують вологу і утворюють плівку, покращує бар’єрну функцію шкіри і зменшує трансепідермальну втрату води, підсилює розмноження клітин шкіри.

Екстракт снігового гриба (Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Ferric Hexapeptide-35). Сніговий гриб – це паразит, який схожий на амебу. Він інтенсивно зволожує шкіру, створює легку захисну плівку і, що цікаво, ефективніший за гіалуронову кислоту. Екстракт гриба представлений в anti-pollution зволожувальному засобі Annemarie Borlind. Це досить давній бренд, який проводить цікаву соціальну політику. Наприклад, вирощують в Ірані троянди на місці плантацій опіумного маку. Тим самим створюючи робочі місця і покращуючи економічну ситуацію в країні.

Екстракт ірландського моху (Chondrus Crispus Extract, Oligogeline) містить полісахариди карагенан, які захищають від стресових факторів і створюють «другу шкіру» – незвичайну плівку, яка повністю покриває шкіру і яка немов рухається разом з нею. Запобігає сухості, подразненню і знижує трансепідермальну втрату води. Екстракт ірландського моху містить бор і сірку, які мають антисептичні властивості. Він міститься в зволожувальному кремі для повік Sativa, косметиці ATB lab.

Для захисту від забруднювачів довкілля

В якості антиоксидантів підійде екстракт листя мирта і екстракт насіння чіа. Обидва – сильні антиоксиданти. Мають комплексну дію.

Екстракт насіння мирта (Myrtus Communis), крім іншого, покращує репарацію ДНК і посилює активність власних антиоксидантних ферментів і ензимів в шкірі, запобігає попаданню вірусів до клітин, стимулює фібробласти в дермі. Представлений, наприклад, в косметиці L’Occitane.

Екстракт насіння чіа (Salvia Hispanica) містить токоферол, альфа-ліпоєву, кумарову і кавову кислоти. Його можна знайти в anti-pollution бустері Dose Skin. Цей бренд за екологічність. Він повторно переробляє сировину і використовує менше пластику. Тому марка створила алюмінієві баночки за €60, всередині яких скляний флакон з помпою. Їх один раз купують, потім коли засіб закінчився, скло віддають на переробку, а помпу залишають. Купують новий скляний флакон за €40, поміщають його в алюмінієву баночку – і можна користуватися далі.

Екстракт білого чаю (Camellia sinensis) містить дуже багато фенольних компонентів. Набагато більше, ніж зелений чай. І має більшу антиоксидантну активність. Крім того, протизапальну та протимікробну дію.

Екстракт перуанського перцю (Schinus molle) – захищає від окисного стресу, зміцнює бар’єр шкіри і знижує її проникність. Це все разом може допомогти і поліпшити шкіру в стані забрудненого довкілля. Де його шукати? Наприклад, в органічному сонцезахисному засобі Coola.

как читать этикетки косметики

читайте також

Для відновлення колагену і еластину

Оксид цинку (Zinc oxide) – всюдисущий компонент в косметиці, в тому числі в дитячих кремах під підгузник. В цілому він допомагає поліпшити стан колагену: а поліпшивши стан вашої шкіри, вона сама вас і захистить. Оксид цинку знімає запалення, досить помітно прискорює загоєння після пілінгів, усуває бактерії. У сонцезахисних засобах цей інгредієнт виконує роль фізичного УФ-фільтра, працює на поверхні шкіри і під впливом ультрафіолету не перетворюється у вільні радикали. А в косметиці для жирної шкіри регулює вироблення шкірного сала.

Екстракт кореня півонії молочноквіткової (Paeonia Albiflora (Lactiflora)) – підвищує пружність шкіри і обмежує прозапальну комунікацію дерми і підшкірно-жирової клітковини. Півонія входить до складу засобу MARIA GALLAND для захисту клітин шкіри від забруднення з SPF 30.

Мікроводорості (NannoChloropsis Oculata (pullulan)) виконують таку ж функцію, як і півонія, багаті особливим полісахаридом пулуланом. У ньому багато антиоксидантів: аста-, зе- і кантаксантин, вітаміни С і В12. Його можна відшукати в захисній масці Reviderm.

Екстракт ундаріі перистої (Undaria pinnatifida). Містить вітаміни і мінерали, підтримує цілісність клітинної стінки, підвищує пружність, еластичність і гладкість шкіри і створює досить комплексну дію. Міститься в бустері Vita-long бренду Meder.

Meiritage – більш складний інгредієнт, створений маркою Saderma. Призначається для трьох ознак старіння: зневоднення, зморщок і гіперпігментації. Він складається з трьох екстрактів, включаючи відомий своїми зволожувальними властивостями гліцерин. Виконує роль антиоксиданту, націлений на білок інь ян. Регулює створення кератиноцитів, відновлює цілісність шкіри і стимулює синтез колагену.

Для контролю пігментації

Екстракт швейцарського крес-салату (sulfora white, Lepidium Sativum Sprout Extract) або ресвератрол (resveratrol). Обидва впливають на пігментацію, тільки різними способами. Екстракт швейцарського крес-салату поліпшує стан шкіри завдяки блокуванню гормону, який є основним в синтезі меланіну. А ресвератрол блокує його рецептор, пригнічує транспорт меланосом у кератиноцити. Він освітлює шкіру, надає їй більш молодого вигляду. Ресвератрол міститься не тільки у вині, а й виноградному соці, шоколаді. Їх теж можна вживати. Екстракт швейцарського крес-салату є в кремі від пігментації Biologique Recherge.

Також є більш складні інгредієнти, що пігментують. Розглянемо два з них.

Alpaflor Gigawhite – це екстракти 7 альпійських трав. Містять флавоноїди, фенольні кислоти, полісахариди та ірідоіди (вторинні метаболіти рослин). Знижує інтенсивність темних плям, освітлює і вирівнює тон. Цей інгредієнт є в засобі Alpaflor – Now Solutions Dark Spot Serum.

SpecAWK – до складу входять 10 китайських відбілювальних трав, серед яких згадуються півонія і ресвератрол. Всі ці інгредієнти впливають на фенолстимулюючий гормон, пригнічуючи пігментацію. Цим самим покращуючи стан шкіри. Цей інгредієнт з 10 китайськими відбілювальними травами можна знайти в польській косметиці. Несподівано, але це Alkemie (Spotless 24H Brightening Cream).

полезные ингредиенты для кожи

Для пригнічення запалення

Екстракт кореня імбиру (Zingiber Officinale, Ginger-Eco) – містить специфічний інгредієнт BBDI, який зв’язується з арил-гідрогенкарбоновим рецептором. Блокує токсичність поліароматичних вуглеводнів. Також він покращує стан пігментації, що дуже важливо (добре себе показав у боротьбі проти гена проопіомеланокортина, який викликають частки дизельних вихлопів). Він, як і естракт малини, знімає почервоніння і чутливість, що корисно для нормалізації запалення. Екстракт кореня імбиру міститься в сироватці Anti-pollution Light Face Serum від Antipodes.

Екстракт малини (Rubus Idaeus, Raspberry Herbasol) – антиоксидант, багатий на флавоноїди, ефективно пригнічує пігментацію. Можна знайти в складі anti-pollution есенції Fom. Fom – це бренд про екологію і проти пластику.

Для захисту від сонця

Тіносорб (tinosorb) – прекрасний інгредієнт і новітній санблок. Це фенілтріазин. У нього це по-своєму унікальний фільтр, який захищає від UVА II. Тіносорб працює саме в тому діапазоні, в якому не працює ніхто інший: там, де фільтри А і В спектра вже не працюють, і де фільтри спектра А ще не працюють. Також він не так швидко стирається. Володіє чистим дерматологічних профілем. І рекомендується для чутливої шкіри немовлят, але мені здається, це тимчасово. Почекаємо: народиться той чоловік, у якого на нього буде алергія. Засоби, в яких є тіносорб, – Sol Feliz (dermatological sunscreen SPF30), Kruidvat (Solait Sensitive SPF50 +) і Heliocare 360 ​​(Md Ak Fluid).

В цьому році вийшла досить цікава інформація по санскріну від FDA. По-перше, FDA в лютому 2019 року вирішила, що тепер можна писати SPF 60. По-друге, з SPF менше 15 рекомендується писати «Дивіться попередження по раку і фотостарінню шкіри». По-третє, тепер можна писати інгредієнти в алфавітному порядку, а не об’ємному.

Також FDA проаналізувала 16 інгредієнтів, і тільки два визнали ефективними і безпечними. Це оксид цинку і оксид титану. Параамінобензойна кислота і троламін саліцилат визнані неефективними і небезпечними. Решта 12 під питанням, але панікувати не варто. Це не означає, що вони погані. Дуже важливо, що для вас має більше значення. Те, що вони захищають, або те, що ви можете отримати сонячний опік.

Чи можна створити суперзасіб?

Звичайно можна. Можна створити суперзасіб, який вас захищатиме так само, як обладунки лицаря в воді. Звичайно, ви будете захищені, але вам буде недобре – жарко, незручно, тісно тощо. Тому користуйтеся тим, що є і не сильно хвилюйтеся. Ваша шкіра теж повинна працювати. І захищатися самостійно.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також