Що таке мазохізм, в чому він виражається, чи є відхиленням

 • Self-love: celebrate yourself

 • Це з любові

 • HOW TO BEAUTY

  HOW TO BEAUTY

 • Адвент-календар 2021

 • Листи Діду Морозу 2021

Що таке мазохізм, в чому він виражається, чи є відхиленням

В сексологічній енциклопедії мазохізм називають «статевим збоченням», і людину, яка для досягнення статевого збудження і задоволення має відчувати фізичний біль або моральне приниження, – мазохістом. Водночас сексологи вважають, що поняття «мазохізм» набагато глибше, ніж описує сексологічна енциклопедія.

Психологія мазохізму досить складна річ, і на цій темі була захищена маса докторських дисертацій. Більшість фахівців у галузі сексології все ж вважають, що біль – не самоціль для мазохіста, скоріше, домінує бажання підкорятися кому-то, відчувати задоволення від своєї покірності і навіть безпорадності. Серед мазохістів є особистості з рисами повної деградації, але найчастіше це люди з нормальною поведінкою, що не відрізняються в повсякденному житті від інших.

Ми не будемо заглиблюватися в науку і простими словами розповімо, що таке мазохізм.

Хто такий мазохіст, основні критерії оцінки його особистості

Мазохісту складно приймати себе, а отже, і побудувати гармонійні відносини з людьми у нього не виходить. Психологи стверджують, що закладка особистості мазохіста відбувається в дитинстві, коли його особистість придушувалася. Мазохіст з дитинства відмовляє собі в чомусь заради задоволення бажання інших.

Що таке мазохізм, в чому він виражається, чи є відхиленням

Головні якості особистості мазохіста

 1. Терплячий, готовий мовчки страждати. У дитинстві мазохіста свідомо чи несвідомо пригнічували батьки. Їм хотілося мати слухняну, зручну дитину, якою легко маніпулювати. Згодом вона стає послужливою, не заперечує проти того, що їй не подобається, а просто мовчки терпить.
 2. Маніпулятор, пасивний агресор, провокатор. У дитинстві малюку забороняли проявляти агресію, наприклад, битися з однолітками. Кожен внутрішній дискомфорт стає основою для виникнення різних форм маніпуляцій:
 • Пасивне очікування. Мазохіст чекає, що опонент буде так само, як і він, пригнічувати в собі бажання, демонструючи тим самим гарне до нього ставлення.
 • Пасивне звинувачення. Мазохіст вважає, що все навколо винні в тому, що він страждає.
 • Пасивне покарання. Мазохіст вважає, що винний в його стражданнях має понести покарання. Він починає ігнорувати опонента, і той відчує відповідальність за пригнічений стан мазохіста.
 • Пасивне позбавлення. Мазохіст спеціально обмежує турботу і увагу до себе, а потім за їх відсутність і ображається. Наприклад, сам відмовляється від пропонованої допомоги, а згодом звинувачує оточення в тому, що не отримав подяки за виконану роботу.
 • Пасивне саморуйнування. Дуже складний тип мазохіста, коли складно знайти жертву для звинувачення і подальшого покарання, і вся накопичена від цього злість залишається всередині. Мазохіст вибирає різні способи руйнування, в тому числі наркотична та алкогольна залежність, можуть розвинутися важкі захворювання, схильність до суїциду.
 • Провокатор. В цьому випадку мазохісту потрібен садист, який буде підтримувати ілюзію того, що страждання не його усвідомлений вибір, а так склалися обставини. Мазохіст-провокатор відкрито провокує на агресію,
читайте також

У чому виражається мазохізм: секс і стосунки

Що таке мазохізм, в чому він виражається, чи є відхиленням

У більшості випадків жінка в парі – пасивний сексуальний партнер. Тому вважається, що жіноча сексуальність має в собі певну мазохістську спрямованість, виражену в найрізноманітніших формах. Часто-густо жінки йдуть на будь-які жертви, щоб не втратити партнера.

Психологічний (моральний) мазохізм

Термін «моральний мазохізм» ввів Зигмунд Фрейд, коли говорив про поведінку людини, яке призводить  до страждання, самоушкодження і самознецінення. Кожен з нас проявляє мазохістські риси, адже часто ми вчиняємо не так, як хочеться, а так, як потрібно іншим. Це не вважається патологією.

Розвивається з раннього віку, коли діти недоотримують любові, перш за все від мами. Так, малюк нагодований і одягнений, але мама його обіймає, тільки коли він хворіє… Дитина з часом розуміє, що тільки її страждання викликають у мами якусь подобу любові. У дорослому житті варіацій психологічного мазохізму маса: мегатурботливі мами, трудоголіки, страждальці любові тощо.

Що таке мазохізм, в чому він виражається, чи є відхиленням

Мазохізм у сексі

Садомазохістські фантазії і відповідна статева поведінка за взаємною домовленістю між партнерами зустрічається досить часто. В більшості випадків приниження і побиття не до кінця реальні; учасники усвідомлюють, що це гра, й уникають справжніх принижень і нанесень травм. Рідко, з метою отримання більш гострих відчуттів, мазохісти вживають заходи (електрострум, підпалювання, протикання шкіри, бичування, сечовипускання або випорожнення на тіло партнера, душіння), які завдають їм травму. Найпопулярніші мазохістські дії в сексі: зв’язування, шльопання, ігри (наприклад, імітація зґвалтування) тощо.

На думку сексопатологів, лікування сексуального мазохізму часто неефективно. Мазохізм – це відхилення від норми, але воно має право на існування за умови, що не завдає шкоди оточенню, не переходить кордонів больового порогу і не несе небезпеки для здоров’я, не зазіхає на права особистості, а є лише елементом сексуальної гри. Між партнерами все має відбуватися на межі певного ризику, яку переходити заборонено.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також