Що таке векторний ліфтинг: розповідає лікар

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Векторний ліфтинг − одна з поширених процедур у кабінеті косметолога. Що це таке й кому вона показана, розповість Анастасія Чумаченко.

Анастасія Чумаченко

Анастасія Чумаченко, лікарка-дерматокосметолог і засновниця клініки естетичної медицини «THE FACE»

Що таке векторний ліфтинг і кому він показаний

Це процедура колагеностимуляції препаратом на основі гідроксиапатиту кальцію, в результаті якої відбувається вироблення «нового колагену», який сприяє ущільненню шкіри, підвищенню її тургору та зміцненню зв’язок. Основними показаннями є: втрата тонусу шкіри, в’ялість і ослаблення зв’язок обличчя.

Які проблеми вирішує векторний ліфтинг? З якого віку можна робити таку процедуру?

По-перше, це колагеностимулятор. Тому він вирішує проблему в’ялості, скорочує шкірний клапоть і зміцнює зв’язки й відповідно дає той самий ліфтинг тканин без зайвих обсягів. Для процедури не існує віку – повинні бути показання. Все індивідуально та залежить і від способу життя, і від різких змін у вазі (якщо такі є). Бо є пацієнти, яким вже в 25 років рекомендована ця процедура. В середньому, за показаннями, це вік 30−35 років. Але не варто забувати, що у всіх різна генетика та індивідуальні особливості організму, тому процедура може бути показана й раніше.

Які препарати найчастіше використовують для такої процедури? У чому різниця проведення процедури препаратами на основі гіалуронової кислоти та препаратом гідроксиапатиту кальцію?

Це препарати на основі гідроксиапатиту кальцію. Radiesse – це один із найбільш вивчених філерів у світі, (схвалений FDA), який не викликає запальної реакції в тканинах, а також не мігрує. Згодом філер повністю виводиться (біодеградує) з організму природним шляхом. Важливо розуміти, що препарати на основі гіалуронової кислоти та препарати гідроксиапатиту кальцію кардинально відрізняються.

  • По-перше, філер на основі гіалуронової кислоти – це волюмайзер, препарат, який дає об’єм. У той же час препарат на основі гідроксиапатиту кальцію – це препарат колагеностимуляції. Відповідно вони можуть зробити об’ємне моделювання, але набагато складніше, ніж при використанні філерів на основі гіалуронової кислоти. Тому, ключове завдання Радіеса – стимуляція колагену, ущільнення шкіри.
  • По-друге, Radiesse не є гідрофільним (не притягає воду) та гарантує відсутність ефекту одутлого обличчя. Якщо ж ми говоримо про філери на основі гіалуронової кислоти, то в залежності від в’язкості, еластичності та відсотка гіалуронової кислоти в самому філері, завжди (в більшій чи меншій мірі) будуть притягувати воду.

Чи є якісь особливості підготовки до процедури?

Пацієнту рекомендується перед процедурою колагеностимуляції пройти курс біоревіталізації (можна з амінокислотами), щоб наситити клітину для підвищення можливості стимулювати колаген. Бо на виснажену, суху, «мляву» шкіру колагеностимуляція буде проходити набагато гірше, ніж на підготовлену. В цілому, ніякої особливої ​​підготовки немає, а протипоказання стандартні: гострі вірусні захворювання, прийом антикоагулянтів, онкозахворювання. Також можна підібрати оптимальний день для процедури згідно менструального циклу.

Чим відрізняється векторний ліфтинг від контурної пластики? Які переваги векторного ліфтингу в порівнянні з іншими процедурами?

В цьому випадку назва говорить сама за себе: векторний ліфтинг проводиться за правильними векторами ліфтингу, зв’язками, розподіляючи дозовано препарат. Ми не створюємо об’ємне моделювання як у контурній пластиці. Ми даємо ефект ліфтингу власними тканинами. Тобто не за рахунок об’єму, а за рахунок їх скорочення, в чому й є кардинальна різниця. І якщо контурна пластика має на увазі під собою об’ємне моделювання (тобто заповнення втрачених об’ємів або гармонізація об’ємів обличчя), то під час векторного ліфтингу ми працюємо на тонус, на якість шкіри та на сам ліфтинг власними тканинами без зайвих об’ємів.

З якими процедурами можна поєднувати векторний ліфтинг?

Векторний ліфтинг препаратом Radiesse можна поєднувати абсолютно з усіма процедурами. Прекрасно працює в одну процедуру разом із SMAS-ліфтингом ULTHERA, а також можна поєднувати з такими процедурами, як ботулінотерапія, об’ємне моделювання філерами (якщо це різні зони). Якщо ж пацієнту необхідно зробити й векторний ліфтинг, і об’ємне моделювання, то краще витримати між ними місяць: для початку потрібно зробити «каркас» за допомогою векторного ліфтингу препаратом Radiesse, і через місяць ми можемо моделювати об’єм за допомогою філерів на основі гіалуронової кислоти.

Через який проміжок часу потрібно робити повторну процедуру?

Зазвичай векторний ліфтинг проводять раз на 10−12 місяців. Все залежить від віку пацієнта та від здатності фібробластів стимулювати вироблення колагену. Чим старший пацієнт, тим більше ця здатність знижена. Тому кратність процедури може змінюватися – іноді її потрібно проводити раз на 6−8 місяців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також