Що трапилося зі Swarovski: нова концепція і дивовижні факти про бренд

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Що трапилося зі Swarovski: нова концепція і дивовижні факти про бренд

Swarovski, як і весь ювелірний світ, переживає кардинальну трансформацію. За останній рік у сторічній кришталевій імперії змінилося практично все: лого, асортимент і ключові принципи. Чому компанія наважилася на це і як це відображає глобальні тенденції, читайте просто зараз.

Swarovski за останній рік повністю оновив концепцію. У 2020 році, коли бренду виповнилося 125 років, на пост креативного директора запросили Джованну Батталью-Енгельберт – італійську стилістику, fashion-редакторку і креативного директора. Акціонери бренду доручили їй відповідальну місію: оживити спадщину лейблу, привернути до нього увагу і залучити нову аудиторію. 

Джованна Батталья-Енгельберт запропонувала сміливе рішення: відійти від позиціювання «виробник доступних діамантів» і зробити кристали Swarovski самобутніми та унікальними елементами у світі прикрас. 

Зміни в Swarovski: чому це було необхідно

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Dreamtime Creations (@dreamtimecreations)


Історія бренду Swarovski почалася тоді, коли у 1891 році Даніель Сваровскі винайшов електричний шліфувальний верстат для огранювання кристалів. Особливість агрегату була в тому, що він надавав кришталю розкішного сяйва діамантів. 

Вже на початку XX століття бренд Swarovski почав тісно дружити з театрами, які змушені були показувати на сцені шик, але одягати акторів у справжні алмази, звичайно, не мали можливості. Згодом бренд також став основним постачальником прикрас до Голлівуду. Розкішні прикраси Мерілін Монро у фільмі «Джентльмени віддають перевагу білявкам», тіари Одрі Хепберн у культовій кінострічці «Сніданок у «Тіффані» також були родом з тірольської кришталевої імперії. Згодом панянки зі всього світу, які мріяли про діаманти від Tiffani & Co, але не мали зайвих нулів на банківських рахунках, вирушили до бутиків Swarovski. 

Згодом Swarovski почали сяяти на одязі, туфлях, сумках та інших аксесуарах. Бренд одягав у сукні, повністю інкрустовані своїми кристалами, найкращих зірок усіх часів, починаючи від Мерілін Монро, закінчуючи Кендалл Дженнер. Бренд також зробив безліч колаборацій з відомими артистами,  спільні проєкти з найвідомішими  дизайнерами, стилістами, фотографами і художниками. Найбільш видатною стала спільна колекція Swarovski з дизайнером Жан-Полем Готьє у 2020 році. На честь свого 50-річного ювілею в моді, дизайнер випустив лінійку суконь, на яку пішло понад 700 тисяч каменів. Неймовірний блиск кришталю засліпив на шоу увесь зал. Але це був, мабуть, останній глибокий подих кришталевої імперії. 

На початку 2020 обіг компанії впав на третину у порівнянні з попередніми роками. На всіх виробництвах і офісах компанії у світі почалися скорочення. 

На думку експертів, такий обвал очевидний, адже за останні декілька років світ прикрас кардинально  змінився.

Відні Луїза Гіннес, власниця галереї, автор книги про прикраси, створені художниками, зазначає: «В останнє десятиліття ювеліри все далі йдуть від ідеї, що головне завдання прикраси – підкреслювати красу каменю або свого володаря. Вони створюють речі, які вимагають набагато більшого залучення власника прикраси в розуміння концепції ювелірного дизайну – прикраси починають транслювати ідеї, а не просто естетику». 

У сучасному світі ідеї стають важливішими за карати, а головне завдання прикрас – не огорнути сяйвом і довести статусність, а підкреслити індивідуальність. Ось чому люди почали відмовлятися від муляжів на користь цікавих артових об’єктів.  

Новий стиль Swarovski

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от SWAROVSKI (@swarovski)

Вже на початку 2021 року Swarovski під керівництвом Джованни Баттальї-Енгельберт представив нову концепцію, яка отримала назву Wonderlab. В основі ребрендингу лежить оновлення головного символу марки – зображення лебедя. Воно було переосмислено через призму Wonderlab – уявного кришталевого світу, де зустрічаються наука і магія, екстраординарність і елегантність. 

Перегорнувши сторінку бренду, Джованна Батталья-Енгельберт сконцентрувала увагу клієнтів на унікальності самих кристалів Swarovski, а не на відблисках, що імітують діамантові. Насправді спадщина Swarovski набагато більша, аніж один верстат, який робить кришталь схожим на алмази. Фахівці бренду також розробили безліч технік огранювання цирконію, завдяки яким він видає унікальне кольорове сяйво, не схоже ні на діамантове, ні на жодне інше. 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от SWAROVSKI (@swarovski)

На початку 2021 року Джованна Баттальї-Енгельберт представила свою дебютну колекцію для Swarovski під назвою Collection One. Collection One складається з 13 мініколекцій, у кожній з яких Джованна Батталья-Енгельберт демонструє всю красу й чистоту ліній кристалів. 

Практично кожна прикраса з нових колекцій Swarovski, від кольє до перснів прикрашена величезними, часто кольоровими кристалами, які наче промовляють: “Ні, ми не діаманти. І не претендуємо бути схожими на них. Ми – кристали Swarovski і в цьому наша унікальність”.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також