Ми знаємо, як без шкоди для фігури перейти на осінній «енергозберігаючий» режим. У холоди найскладніше обійтися без солодощів, але можна прибрати з десертів цукор, борошно, молоко або яйця − і страва вийде легкою для організму. Не завжди низькокалорійною, але вже точно з чистих і корисних продуктів.
Хрустке вівсяне печиво
4 ст. л. кокосової олії (можна використовувати вершкове масло)
3 ст. л. кленового сиропу, сиропу агави або меду
2 ст. л. вівсяної муки
2 ст. л. молока (коров’ячого, соєвого, горіхового)
70 г (⅔ чашки) вівсяних пластівців
1 ч. л. меленого імбиру
щіпка меленого гвоздичного перцю або мускатного горіха
ванільний екстракт або ванілін
дрібка солі
Розігрійте духовку до 180 ° C. Всі інгредієнти змішайте у великій мисці, розділіть суміш на 12−14 частин і викладіть на застелене пергаментом деко, залишаючи відстань 7−10 см. Випікайте печиво 15−18 хвилин до золотистої скоринки. Гарячим воно буде м’яким, але в міру остигання стане хрустким.
Кеш’ю-згущене молоко
1 стакан сирих горіхів кеш’ю
5 фініків
4 кураги
1 ст. л. меду
½ склянки води
Замочіть кеш’ю в воді мінімум на 2 години. Після змішайте горіхи з фініками без кісточок, курагою, медом і збивайте, поступово додаючи воду, до стану крему. Готову суміш викладіть у стакани або мисочки, прикрасьте маком (корицею, кокосовою стружкою, пелюстками мигдалю за смаком) і охолодіть. Якщо зробити масу щільнішою, можна сформувати з неї цукерки, а з рідшою, за рахунок води, можна приготувати смузі або солодке горіхове молоко.
Трюфель без олії
20 фініків
½ ч. л. ванільного екстракту або насіння 1 стручка ванілі
1/3 чашки мигдалевої «олії» (процес приготування в рецепті)
1/3 чашки кокосової стружки
дрібка солі
1 ч. л. кориці
жменя мигдалю (для обсипання)
1/3 чашки порошку какао
У блендері подрібніть і збийте протягом 15 хвилин 1 чашку сирого мигдалю. Коли по консистенції він перетворитися на крем, додайте за смаком трохи солі, кокосової олії або меду. Окремо в блендері змішайте й збийте до однорідності фініки та ванільний екстракт. Додайте стружку кокоса, мигдальну «олію», какао, корицю, сіль і ще раз добре збийте. Руками сформуйте кульки та обваляйте готові цукерки в какао, рубаному мигдалі або стружці кокоса. Охолодіть у холодильнику мінімум годину.
Такий «трюфель» можна довго зберігати в морозильній камері.
Бананові оладки
3 яєчні білки
3 середніх банани
2 ст. л. темних родзинок
5 ст. л. вівсяних пластівців (тонкого помелу або швидкого приготування)
1 ч. л. оливкової олії
Всі інгредієнти змішайте в блендері майже до однорідності, щоб білок і банани були добре збиті, а родзинки подрібнені на дрібні шматочки. Розігрійте сковороду, олію можна не додавати − в залежності від якості покриття. Великою ложкою накладайте тісто на розігріту сковороду й випікайте млинці, поки вони добре не підрум’яняться з кожної зі сторін (близько 3 хвилин на кожну сторону на середньому вогні).
Брауні з бергамотом
2 чашки фініків без кісточок
4 ст. л. кокосової олії
2 ст. л. кленового сиропу
6 ст. л. порошку какао
щіпка ваніліну або ванільний екстракт
3 пакетика чаю або 2 ст. л. розсипного (чорний із бергамотом або просто чорний чай)
2 ст. л. насіння льону або чіа
дрібка солі
½ чашки фундука
Чай у рецепті замінює спеції, тому важливо, щоб він був якісний. Можна вибрати чай в пакетиках від хорошого виробника: така дрібна фракція краще розчиняється в «тісті» й перемішується з іншими інгредієнтами.
Всі продукти за списком, крім фундука, змішайте в чаші блендера та збийте. Кілька разів сухувата липка маса може підніматися вгору − опустіть її, натиснувши ложкою. Коли все добре перемішається, додайте горіхи. Змастивши руки олією, розкачайте «тісто» на пергаментному папері товщиною 1−1,5 см. Накрийте ще одним аркушем паперу та відправте до холодильника мінімум на годину. Розріжте на порційні шматки й насолоджуйтеся.
Під час перебування на цьому сайті, куки та інші технології збирають дані, аби покращити ваш досвід і персоналізувати контент і рекламу, які ви бачите. Залишаючись на цьому сайті, ви даєте згоду на роботу з цими файлами.