Судоми пальців рук: причини спазмів, що робити, якщо раптом звело пальці

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Судоми пальців рук: причини спазмів, що робити, якщо раптом звело пальці

Зводить судомою пальці рук у кожного з нас, при цьому поява судом не залежить від професії чи віку, фізичних навантажень. Навіть якщо ми не захоплюємося спортом і не носимо важкого, судомою може раптово пронизати пальці на руках. Різкий біль можна відчути, навіть коли ви просто натискаєте клавіші на комп'ютері. Поодинокі випадки - не небезпечні, але якщо судоми в руках і пальцях турбують вас все частіше, варто подумати про причини.

Мимовільне скорочення або стягування м’язів є судомами. Інтенсивність судом різна: від легкого спазму або оніміння, що проходять через кілька хвилин, до збереження сильних болючих відчуттів протягом тривалого часу. Судоми пальців рук – це не хвороба, але їхня часта поява – тривожний симптом. Розберемося чому зводить судомою пальці рук, як діагностувати спазм. Дізнайтеся, як зняти судому пальців рук і що потрібно пити, щоб не було судом.

Судоми пальців рук: чому відбуваються, чого не вистачає організму

Спазм пальців рук багатьом нагадує скам’янення, руки німіють і можуть стиснутися в кулаки або розігнутися на протилежний бік. Деякі під час судом відчувають тремтіння або поколювання. Під час нападу можуть з’явитися ритмічні посмикування – клонічні судоми. Найнеприємніше під час судом – гострі або тяжкі болючі відчуття.

Судоми пальців рук: причини спазмів, що робити, якщо раптом звело пальці

Чому зводить пальці рук:

  1. Травми, переломи кінцівок.
  2. Перенапруження та втома м’язів. Особливо часто зустрічається у людей, які виконують монотонну роботу з використанням рук, наприклад, під час тривалого друкування на клавіатурі або роботи з інструментами. Монотонні та однотипні дії стають причиною спочатку оніміння кінцівок, а потім і появи спазмів. Це відбувається внаслідок укорочення перенапружених м’язів, здавлювання судин та нервів.
  3. Дефіцит вітамінів та мікроелементів. Нестача корисних речовин в організмі: кальцію, магнію, калію, натрію, хлору, вітамінів групи В. Авітамінозом нерідко страждають вагітні жінки, і як наслідок – оніміння пальців рук та судоми у кінцівках.
  4. Захворювання. Це може бути пов’язано з травмою, повторюваними рухами або медичними станами, пов’язаними з порушенням кровотоку в дрібних судинах: хвороба Рейно, тунельний синдром, синдром зап’ясткового каналу, синдром ліктьового суглоба, защемлення нервів в області передпліччя або шиї (шийний спондильоз), остеохондроз, остеопороз та ін. Судоми пальців рук у людей похилого віку, особливо перенесли інсульт, відбувається через пошкодження певних ділянок головного мозку. Вони не можуть контролювати дії верхніх кінцівок.
  5. Надлишок в організмі нікотину та кофеїну. Висока концентрація провокує звуження судин, отже надходження крові від пальців до передпліччя порушується.
  6. Переохолодження. Тривале перебування на холоді або купання в холодній воді негативно позначається на м’язах, і як природна реакція організму – кінцівки зводить судомою.
  7. Незручне становище тіла. Якщо ви приймаєте не зручну позу, наприклад, уві сні, відбувається защемлення нервів, затікання м’язів. Така ситуація може статися, якщо для сну вибрано занадто жорсткий або м’який матрац, подушка лежала низько або високо. Кровотік у кінцівках може порушитися, якщо жінка не знімає на ніч прикраси з пальців та зап’ясть.
  8. Висока температура, інфекційні захворювання. Фебрильні судоми у малюків фіксуються на тлі підвищення температури вище 39 С. Інфекції, що поширюються по організму, спричиняють зневоднення або ураження клітин головного мозку, судом нижніх і верхніх кінцівок.

Судоми пальців рук: причини спазмів, що робити, якщо раптом звело пальці

Судоми пальців рук: перша допомога

Судоми в руках та пальцях що робити:

  1. Розслабтеся. Намагайтеся розслабитися і не панікувати. Судоми зазвичай відбуваються самостійно, але деякі заходи можуть допомогти прискорити процес.
  2. Розтягніть м’язи. Спробуйте акуратно розтягнути судомний м’яз. Наприклад, якщо судома сталася у пальцях, можна спробувати повільно розігнути та зігнути пальці, щоб зняти напругу. Якщо звело судомою пальці рук, спробуйте вивернути руку в протилежний бік.
  3. Масаж кінцівок. Додайте легку масажну силу до судомної області. Це може допомогти покращити кровообіг та розслабити м’язи. Якщо судома звела пальці вночі, поміняйте положення тіла, розслабтеся, зробіть собі легкий масаж кінцівок з розминанням.
  4. Використання тепла. Деяким людям допомагає застосування теплого компресу або грілки до судомної області. Однак будьте обережні, щоб не обпекти шкіру.
  5. Уникайте напруги. Постарайтеся уникати тривалого використання або перенапруги рук, особливо в рухах, що повторюються, які можуть спровокувати судоми.
  6. Пиття води. Переконайтеся, що ви добре гідратовані. Деякі судоми можуть бути викликані дефіцитом рідини або нестачею електролітів в організмі. Спробуйте випити склянку води, щоб збільшити гідратацію.

Судоми пальців рук: лікування

Позбутися судом пальців рук надовго можна лише після виявлення причин частих спазмів м’язів. Якщо німіють і зводить руки, досліджувати будуть і нижні, і верхні кінцівки. Це необхідно для виключення полінейропатії (при цукровому діабеті) або компресійно-ішемічної невропатії. Залежно від того, неврологічні чи фізичні фактори спровокували судоми, підбирається грамотне лікування.

Профілактика судом пальців рук

  1. Акупунктура. Такий метод необхідно використовувати курсом, при цьому важливо вибирати досвідченого майстра з акупунктури. Акупунктура допоможе позбутися судом надовго.
  2. Гімнастика для суглобів. Робіть просту розминку для рук, змінюйте їхнє положення, розминайте, важливо давати рукам відпочинок на кілька хвилин протягом кожної робочої години. Крім того, важливо стежити за становищем свого тіла, наприклад, не варто схрещувати руки на грудях, це призводить до стискання артерій. Також небезпечно сидіти із зігнутою спиною протягом тривалого часу або закидати голову – порушується приплив крові.
  3. Курс вітамінів та мікроелементів. Не варто призначати його собі самостійно, лише після консультації з лікарем, який підбере потрібне дозування.

Важливо розуміти, що якщо розминання кінцівки і масаж не допомагають і судома не проходить, висока ймовірність передінсультного стану. Необхідно терміново звернутися по медичну допомогу!

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також