Топ-5 ознак того, що вам час відпочити

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Вигоряння на роботі – професійне захворювання. Крапка. Про це кажуть у ВООЗ. Якщо ви не хочете зовні нагадувати білих ходоків із «Ігри престолів», рекомендуємо звернути увагу на п’ять ознак того, що вам час відпочити.

Телеграм Beauty HUB

Жарти вбік – якісний відпочинок справді є запорукою продуктивності у будь-якій сфері діяльності. Якщо ви даєте своєму організму моральне та фізичне розвантаження, ні про яке вигоряння на роботі і мови бути не може. А це, між іншим, серйозна річ. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) цього року вирішила визнати вигоряння справжньою хворобою.

Підсвідомо ми всі знаємо, що перевтома може зашкодити нам як в особистому, так і в професійному житті. І все ж таки з якоїсь причини ми продовжуємо працювати до смерті. Але ви маєте знати, що ніхто не може завжди функціонувати, працюючи по вісім годин на день без вихідних. Якщо ви любите свою роботу й хочете бути максимально корисними, цінуйте хвилини відпочинку.

Як зрозуміти, що вам терміново потрібен відпочинок? Як запевняють вчені, ваше тіло саме все скаже. Головне – навчитися його слухати. Однак замість того, щоб чекати на повне вигоряння, зверніть увагу на п’ять ознак, що вимагають відпочити від роботи.

Ви постійно хворієте

Хтось в офісі чхнув, а у вас на ранок температура 38? Це ознака того, що у вас ослаблений імунітет. Часом таке відбувається через те, що організм виснажений. Він не може витрачати сили ще й на захист від інфекцій.

Звертайте увагу на такі проблеми зі здоров’ям, як безсоння, прискорене серцебиття, головний біль, втрата або збільшення ваги, метеочутливість. Ці симптоми можуть бути незначними на цей момент, але вони зазвичай призводять до серйозніших захворювань у майбутньому. Якщо ви помітили, що останнім часом стали часто хворіти, або ваші хронічні захворювання загострилися, терміново біжіть у відділ кадрів і беріть відпустку.

Навіть якщо ви проведете два дні у повній бездіяльності, не навантажуючи свій мозок і м’язи, ви здивуєтеся, наскільки покращиться загальне самопочуття.

Топ-5 признаков того, что вам пора отдохнуть

Ви втомлені весь час

У вас з’явилися мішки під очима, тому що ви вертитеся всю ніч і не можете спати нормально? У вас немає сил навіть на те, щоб заварити собі чашку кави, а настрій постійно змінюється від поганого до дуже поганого? Волосся стало випадати, відтінок шкіри більше нагадує штукатурку на стінах, ніж здоровий колір обличчя? Це ознаки стресу. Якщо помітили за собою останні пункти, вітаємо, ви заробили хронічну втому. І вони є головними ознаками того, що вам потрібний відпочинок.

Накопичений стрес і перевтома з часом можуть призвести до багатьох захворювань. І це ми навіть не хочемо говорити, що в деяких випадках стрес може позбавити вас до 70% всього волосся на голові. Вам це не потрібне, ми знаємо. Тому намагайтеся зробити крок назад, зупинитися.

Хоч як це банально, але лікувати треба причину втоми. А для цього потрібно просто відпочити. Причому вихідні мають бути випадковою акцією небувалої щедрості для вашого організму. Щоб тіло працювало як швейцарський годинник, важливо дотримуватися певного розпорядку дня, тижня, місяця. Плануйте не тільки свій робочий час, але й час відпочинку. Яким би напруженим не був графік, суворо визначте час підйому, кількість сну, час відбою, вживання їжі, напоїв. Стабільний режим допомагає організму легше адаптуватися до навантажень.

читайте також

Ви не можете контролювати свої почуття й емоції

Ще одна ознака того, що вам час у відпустку: речі, на які ви раніше не звернули б уваги, тепер здаються неймовірними проблемами. Якщо ви часто зриваєтеся на колег, друзів, продавщицю в місцевому супермаркеті або, навпаки, ллєте сльози вечорами в душі, то просто потрібен відпочинок.

Стрес провокує раптові перепади настрою, тривожність, схвильованість, дратівливість, депресію та інші нестабільні емоційні реакції. Якщо ви помітили, що стали занадто емоційними, поставте все на паузу. Світ не вибухне, якщо ви перестанете днювати й ночувати на роботі, а ось ви можете. Не буквально, звісно.

Відсутність здорової точки зору може бути ознакою того, що настав час покопатися в налаштуваннях програми і відкалібрувати свої психічні функції. Сходіть до психотерапевта або, якщо можете самі, проаналізуйте ситуацію. Знайдіть проблему, через яку у вас виникли ці стрибки настрою. Часто справа саме у професійному вигорянні. Ця проблема вирішується легше за інших – їдьте у відпустку. Або просто візьміть пару вихідних і проведіть їх на природі, далеко від гаджетів, месенджерів тощо.

Топ-5 признаков того, что вам пора отдохнуть

Ви робите багато помилок через недбалість

Якщо ви стали помічати, що робите багато помилок через неуважність, це може бути сигналом, що настав час влаштувати перезавантаження системи. І ми зараз не про ваш ноутбук. Відпочинок потрібен вам, причому терміново. 

Наш мозок, як і комп’ютер, починає видавати помилки через те, що ви у спринтерському режимі. Дл я аналогії спробуйте відкрити в своєму браузері 20 вкладок і подивіться, як швидко мережа буде виконувати ваші запити. То то же. Відпочивайте і не забувайте, що мультизадачність це, звичайно, добре, але не в довготривалій перспективі.

Ви не можете сконцентруватися або довго залишатися зосередженим 

Ви проводите більшу частину своїх робочих буднів, мріючи про подорож Карибським морем, листуєтеся з друзями у Facebook, гортаєте стрічку Instagram, граєте в нові ігри на своєму смартфоні або стежите за секундною стрілкою на настінному годиннику в офісі ? А як щодо сконцентруватися на поставлених керівником завданнях? Важко? Якщо ви не можете довго залишатися зосередженими, ваша увага розсіюється на незрозумілі речі, то вашому мозку просто потрібно більше часу на відпочинок. І до речі, соцмережі відпочинком не вважаються. Вони також стомлюють очі, а від підвищеного навантаження на зір мозок втомлюється ще швидше, ніж від будь-якої іншої фізичної діяльності. Так що гаджети убік і просто відпочивайте.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також