Топ-10 ЛГБТ-серіалів про кохання, самовираження і успіх

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Редакція Beauty HUB підготувала добірку найкращих ЛГБТ-серіалів, які змусять подивитися на одностатеве кохання з іншого боку і ознайомитися з історіями життя й успіху людей, що належить до сексуальних меншин, а також проблемами, з якими вони стикаються.

Термін «ЛГБТ» покликаний підкреслити різноманітність «сексуальності та гендерної ідентичності на основі культури» і використовується для позначення гомосексуальних, бісексуальних і трансгендерних людей.

Останнім часом з’являється все більше серіалів з ЛГБТ-персонажами або з ЛГБТ-тематикою, які показують на стрімінгових платформах і телебаченні. Кількість і якість шоу, що розповідають про різні аспекти життя членів ЛГБТ-спільноти, за останні роки вплинули, створили резонанс і змінили суспільство.

Beauty HUB розповідає про кращі серіали з ЛГБТ-героями, які змушують поглянути на світ трохи інакше. Деякі з них є напівдокументальними стрічками, деякі – серйозними драмами, інші ж – змусять вас сміятися. Вибирайте те, що вам більше до смаку.

«Поза»

Серіал про представників сексуальних меншин «Поза» створив шоураннер Раян Мерфі – творець «Американської історії жахів» і «Американської історії злочинів». Сюжет розгортається в Нью-Йорку в 1980-х роках і розповідає про розвиток бальної культури серед ЛГБТ-молоді. Танцівниця Бланка відкриває спеціальне місце, де може приймати квірів, яких прогнали власні рідні. Крізь призму танцю серіал піднімає теми самопізнання, самореалізації і важливості любові і дружби.

«Вбиваючи Єву»

Фібі Уоллер-Бридж створила шпигунську драму про лесбіянок, яка відмовляється грати за правилами жанру. Мало того, що серіал досить дотепний і розбавлений вкрай доречними жартами, але в ньому фігурують два сильні жіночі персонажі – Вілланелль (Джоді Комер), модна панянка, яка є серійною вбивцею-соціопатом, і Єва (Сандра О), агент британської розвідки, якій доручено вистежити її. Їх гра в кішки-мишки посилюється завдяки чіткій сексуальній хімії, яка утворюється між ними. Перший сезон закінчується тим, що обидві знесилено лежать в ліжку, й обидві визнають, що вони стали одержимі одна одною. Це нам нагадало хімію між персонажами доктора Лектора й Уїла Грема в серіалі «Ганнібал». Якщо вам сподобався останній, подивіться і «Вбиваючи Єву».

«Натурал очима гея» (Queer Eye)

Це щось середнє між серіалом і реаліті-шоу. ЛГБТ-серіал «Натурал очима гея» від Netflix зчинив багато галасу в США. П’ять хлопців-геїв взяли за мету допомагати людям, які потребують стимулу, аби жити кращим, більш справжнім життям. Усі історії та епізоди в шоу зворушливі і надихаючі.

Проте перший сезон був несподівано гострим. Особливо в третьому епізоді, коли Карамо, єдиний темношкірий герой Fab Five (так називає себе група геїв, які допомагають іншим зробити камінг-аут в серіалі), веде відверту дискусію з білим поліцейським про реалії жорстокості поліції.

«Близькі друзі»

«Близькі друзі» відомі тим, що стали першим американським серіалом, який повністю присвятив увагу ЛГБТК+ спільноті, і сьогодні він вважаються одним з найбільш впливових квір-шоу, які коли-небудь були створені. Цей серіал відкриває вікно в життя представників спільноти сексуальних меншин в епоху, коли в світі панувала дуже гетеросексуальна й консервативна культура. У шоу демонструється підтримка матерями своїх дітей, любов, гумор і важливість пошуків себе і підтримки близьких.

«Вбивство Джанні Версаче: американська історія злочинів»

Давайте скажемо відверто: «Вбивство Джанні Версаче» – назва другого сезону чудового серіалу Райана Мерфі «Американська історія злочинів», неймовірно вводить в оману. Хоча Версаче і є головним героєм, і його передчасне вбивство дійсно стало ключовою частиною сюжету, творці шоу ніколи не були зацікавленими у переказі деталей цієї конкретної смерті. Якщо ви подивитесь серіал, то зрозумієте, що головний герой – вбивця Джанні, а не сам дизайнер. Автори сценарію сконцентрувалися не на деталях вбивства, а на критиці цієї події як такої. У шоу явно відчувається критика сильно пошкодженої системи суспільства, яка дозволила трагедії статися. Серіал показує, як широко поширена гомофобія торкнулася життя багатьох людей на особистому і на політичному рівні в 1990-х роках.

«Венено»

«Венено» – це біографічна драма, яка розповідає про іспанську медіаперсону та трансгендера Крістіну Ортіс Родрігес, відому як Ла Венено, від її кар’єри в 1990-х до смерті у 2016 році. Серіал відтворює різні аспекти життя Венено та історію Валерії Вегас, журналістки, яка написала біографію, на якій базується весь сюжет. «Венено» – захоплива історія про самовираження та визнання особистості, а також про ціну слави. Це вражаючий глибокий погляд на легенду, яка змусить глядача переживати радість та смуток разом з головними героями.

«Грішники»

Після виходу першого сезону цього ситкому про стару пару геїв The Guardian випустили статтю з заголовком «Чи означає, що «Грішники» поклали край непомітності ЛГБТ-персонажів на телебаченні?». Насправді і до виходу цього серіалу на британському телебаченні ЛГБТ-персонажі виникали регулярно в різних шоу, проте це перший випадок, коли геї виступили головними, а не другорядними героями.

Якщо вам подобається сухий, тонкий і чорний британський гумор, рекомендуємо подивитися цей ситком. Головні ролі в дотепному британському шоу виконали легендарні актори – Сер Дереком Джекобі і Сер Іен МакКеллен. Фредді і Стюарт – джентльмени в поважному віці. Коли вони стали сусідами, Фредді був актором-початківцем, а Стюарт – офіціантом. Відтоді вони стали парою, якій довгі роки довелося приховувати свої стосунки. Минуло багато років, Стюарт більше не працює, а найвидатнішими ролями в фільмографії Фредді досі є епізодичні персонажі в «Докторі Хто» й «Абатстві Даунтон».

«Уїлл і Грейс»

Це веселий серіал, який можна дивитися, щоб відволіктися від робочих буднів. Якщо вам подобаються комедійні серіали 90-х, то цей вам теж припаде до смаку. Уїлл і Грейс сусіди. Вони чудово ладнають між собою, люблять один одного, але романтичних відносин між ними не буде ніколи: Вілл – гей, і як Грейс не намагається, орієнтацію він заради неї не змінить.

«Непохитна Кіммі Шмідт»

Шоу «Непохитна Кіммі Шмідт розповідає про життя Кіммі (Еллі Кемпер), жінки, яка втекла з полону творця культу судного дня. Вона сповнена рішучості жити за своїми правилами і на все намагається дивитися з позитивом. При цьому її сусід – повна протилежність дівчині. Гей-песиміст, який страждає на манію величі, Титус Андромедон зміг підкорити серця багатьох глядачів. Багато фанатів серіалу зізнавалися в соцмережах, що дивилися шоу саме через нього.

«Надзвичайно англійський скандал»

Ґрунтуючись на реальній історії 1970-х років, міні-серіал BBC фокусується на історії Джеремі Торпа (Хью Грант), замкненого члена британського парламенту, чиє зовні ідеальне життя руйнується, коли він постає перед судом за те, що наказав вбити свого колишнього коханця Нормана Скотта.

Хоча Рассел Т. Девіс вибирає в сценарії веселий, сатиричний тон, історія про цих двох дуже різних чоловіків-геїв показує болісне зображення небезпек гомофобії. На щастя, реальний Норман ухилився від замаху на його життя, тому можете сміливо насолоджуватися цією чарівною сатирою без докорів сумління.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також