Топ книг для дітей і батьків на канікули: від пригод до наукпопа

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Топ книг для дітей і батьків на канікули: від пригод до наукпопа

Книжка – це портал до іншого світу, якій відкривається, щойно ми починаємо читати. В нашій уяві самі створюємо цілий окремий світ і наповнюємо його героями улюблених книжок. І чим більше світлих та цікавих книжок ми читаємо, тим цікавішій цей внутрішній Всесвіт. Пропонуємо вам добірку найкращих дитячих книжок для літніх канікул. Сподобається не тільки дітям та підліткам, а й дорослим!

Вік: 6-12 років

Туве Янссон «Країна Мумі-тролів»

Туве Янссон «Країна Мумі-тролів»

– Не варто хвилюватися. У світі немає нічого страшнішого за нас самих.

Попри те, що тролі були запозичені письменницею зі шведських казок, Туве Янсон істотно переробила їхні образи. Фінська письменниця й художниця створила милих мумі-тролів, для яких головним щастям є життя в гармонії з собою та навколишнім світом.

Крихітні й дуже симпатичні істоти з яскравими характерами та нестримною пристрастю до пригод сподобаються навіть дорослим, тому якщо дитина не захоче читати, прочитайте самі. Книга поверне вас назад у дитинство. І, повірте, там багато мудрих думок, на які в дитячому віці ви могли не звернути увагу.

Дж. Р. Р. Толкін «Гобіт. Туди й назад»

Дж. Р. Р. Толкін «Гобіт. Туди й назад»

– Безперечно, якщо шукаєш, то завжди щось знайдеш, але зовсім необов’язково те, що шукав.

Якщо дитина любить пригодницькі повісті, то краще за «Хобіта» складно щось знайти. Ця книга давно стала класикою дитячої літератури. Ті з нас, хто зневірився отримати свій лист з Гоґвортсу, точно чекають, коли до них у двері постукати Гендальф і покличе в небезпечну, але неймовірно цікаву пригоду.

Добродушний, поступливий низькорослик, але не гном. Любить смачно поїсти, але не кіт. Вміє зникнути миттєво, але не чарівник. Хто це? Це ж хобіт Більбо! Якось він вирушив у дорогу разом із чарівником Гендальфом і дванадцятьма гномами. На своєму шляху він зустрічає ельфів та інших магічних істот, небезпечних і кумедних. Після цієї подорожі хобіт назавжди змінився.

Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки»

Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки»

– У нас була прекрасна, благородна ідея – провести під свинарником метро. Це мало бути сюрпризом. Перша лінія метро – у Васюківці! Станція «Клуня» – станція «Крива груша». Три копiйки в один кiнець. Родичі – безкоштовно. З учительки арифметики – п’ять копійок.

Гумористичний дитячий роман, написаний українським письменником Всеволодом Нестайком, сподобається дітям різного віку. Навіть тим, кому далеко за 30! Росли ви в місті або в селі, якщо у вас був хоча б один друг, у вас мали бути пригоди, які ви самі собі і вигадували. Зовсім як у героїв «Тореадорів».

Головними героями книги є школярі із села Васюківка – Павлуша Завгородній та Ява Рень. Шибенику Яву і більш спокійного і розважливого Павлушу об’єднує дружба і щире бажання прославитися на весь світ. Для цього вони намагаються стати тореадорами, зловити іноземних шпигунів зі свого села, підкорити Київ і врятувати всіх від озерного чудовиська, вирити метро під свинарником та багато іншого. Загалом двоє хлопчиків улітку шукають, чим себе розважити у селі.

Читати роман – одне задоволення. Там стільки кумедних епізодів, що ваша дитина і не помітить, як прочитає всю книгу від краю до краю.

Роальд Дал «Матильда»

Роальд Дал «Матильда»

– Якби вони прочитали хоча б одну книгу Діккенса чи Кіплінга, вони б зрозуміли, що в житті є щось більше, ніж шахрайство чи тупе сидіння перед телевізором.

Впевнені, ви дивилися в дитинстві фільм про маленьку дівчинку, яка не мала друзів, а її головною пристрастю були книги. Радимо прочитати і саме першоджерело історії. Можете дати цю книгу своїй дитині, а можете прочитати разом із нею, вам теж сподобається повернутися знову в дитинство.

Матильда – геніальна дівчинка, але батьки вважають її дурненькою, від якої у них лише головний біль. Але правда в тому, що її батьки є дурнями, які зайняті лише собою. Їм байдуже до дочки, вони думають лише про те, як шахрайством заробити більше грошей, а весь вільний час проводять перед телевізором. Тому Матильда вирішила перевиховати їх, а заразом і злісну директорку школи міс Транчбул. У цьому їй допомагають друзі та ще дещо.

Джоан К. Роулінг «Гаррі Поттер»

Джоан К. Роулінг «Гаррі Поттер»

– Директоре,  – втомлено мовив Гаррі. – Я знаю, що це не дуже добре прозвучить, але з усією серйозністю заявляю: я не лиходій, я просто дуже творчо мислю…

На цій книзі про хлопчика-чарівника та його друзів виросло вже кілька поколінь дітей. Історія проникає в саме серце і змушує як дітей, так і дорослих дивитися у вікно з надією на те, що колись з хмар з’явиться сова, яка заплутала, з листом з Гоґвартсу  в дзьобі. Ми не розповідатимемо вам про всі події саги, адже впевнені, що ви або читали, або дивилися фільми про Гаррі Поттера.

Скажімо тільки, що це по-справжньому геніальна книга, яка вчить, що в житті є значно важливіші речі, ніж влада й матеріальні цінності. А ще в романах Роулінг багато гумору, тому її дуже ненудно читати. Увага: після прочитання ви можете перетворитися на фаната магічного світу Гаррі Поттера, але це на краще.

Льюїс Керрол «Аліса у Дивокраї»

Льюїс Керрол «Аліса у Дивокраї»

– А що це за звуки, он там? – запитала Аліса, кивнувши на досить затишні зарості якоїсь симпатичної рослинності на краю саду.
– А це чудеса, – байдуже пояснив Чеширський Кіт.
– І .. І що ж вони там роблять? – поцікавилася дівчинка, неминуче червоніючи.
– Як і належить, – Кіт позіхнув. – Трапляються …

Книга, яку дуже серйозний професор математики Чарлз Лутвідж Доджсон (Льюїс Керрол – це псевдонім) написав спеціально для дівчинки Аліси Лідделл (сестра його друга). Вона відкриває двері у новий неймовірний світ, в якому чудеса гармонічно переплітаються з математикою. А маленька цікава дівчинка в гонитві за Білим Кроликом потрапляє у Дивокрай, де не тільки знайомиться з багатьма чарівними створіннями, але й пізнає сама себе.

Ця книга буде цікавою не тільки дітям, але й підліткам та дорослим. Неймовірні цитати якої, напевно, запамʼятовує кожний, хто її читає. 

Алан Олександр Мілн «Вінні-Пух»

– Якщо ти будеш жити сто років, то я хочу жити сто років мінус один день – не хочу прожити і дня без тебе.

Зворушлива книга про пригоди плюшевого ведмежати на ім’я Вінні-Пух та його друзів у Стоакровому лісі. Автор написав цю книгу для свого сина, Крісотфера-Робіна, а ведмежа було названо на честь ведмедиці на прізвисько Вінніпег (Вінні), що жила в 1920-х в Лондонському зоопарку.

Вінні разом з його друзями ніколи не буває сумно. Вони завжди знаходять пригоди та халепи, вирішують складні філософські питання (особливо Сова та Ослик). Єдине, через що Вінні може почати сумувати, – це коли вони довго не бачаться з Крістофером-Робіном.

Ця книга також сподобається не тільки маленьким читачам. Кожен знайде там свій сенс – і підлітки, і дорослі.

Вік: 12-16 років

Айзек Азімов «Я, Робот»

Айзек Азімов «Я, Робот»

– Я раптом усвідомив, які дурні створіння ці люди. Немає законів, що регулюють людські вчинки. Тому людям довелося самим вигадувати потрібні правила, але навіть після цього вони не могли змусити себе дотримуватися їх.

Ідеальний витвір для всіх, хто любить наукову фантастику. Навіть якщо ви далеко не дитина, не підліток, вам припадуть до смаку ці розповіді. Сподіваємося, вам буде цікаво дізнатися, як фантаст із минулого бачив наше сьогодення.

Протягом п’ятдесяти років робопсихологиня докторка Сьюзен Келвін спостерігала, як прогрес людства змінює суспільний устрій, здійснюючи ривок уперед. Дорогою до нового світу, де роботи були звичною частиною суспільства, до світу, в якому вже ніхто не може існувати без механічних слуг, люди забули про те, що машини теж можуть «лютувати». Так і стається. Роботи ламаються, усередині них відбувається конфлікт. І це дуже цікаво.

 Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

 Антуан де Сент-Экзюпери «Маленький принц»

– Себе судити значно важче, ніж інших. Якщо ти зумієш правильно судити себе, отже, ти справді мудрий.

Добра казка про Маленького принца стала головною дитячою книгою у дитячій літературі. Але вона писалася не для дітей. «Маленький принц» Екзюпері став абсолютною притчею в язицех. Зображення, знайомі всім з дитинства, давно перетворилися на принти для футболок і чашок. Але багато хто з нас може забувати мудрість Маленького принца. Дозвольте собі та вашій дитині її згадати. Навіть якщо ви дорослий і не любите казки, історія торкнеться вас до глибини душі.

Пілот здійснює вимушену посадку в пустелі Сахара і зустрічає одного незвичайного хлопчика –  Маленького принца з іншої планети. Маленький принц розповідає йому про те, як він дбав про свою планету, про дивовижну троянду, яку залишив на ній, про свої подорожі іншими планетами й астероїдами, про життя на Землі та друзів, яких він зустрів там.

Ніл Гейман «Дітлахи Анансі»

Ніл Гейман «Дітлахи Анансі»

 

– Найголовніше в піснях – те, що вони зовсім як історії: ні чорта не варті, якщо їх ніхто не слухає.

Якщо вам сподобалися «Американські боги», тоді вам точно потрібно прочитати окрему історію про дітей пана Нансі – галантного добродія при капелюсі та в канаркових рукавичках, який завжди має кумедну оповідку напохваті. Так вийшло, що помер він, якщо вже відверто, геть неоковирним чином, створивши всім навколо самі лише незручності. Та, зрештою, ця історія – зовсім не про нього…

Чарлі-Товстун (зовсім не огрядний чоловік, якщо ви мене запитаєте; але цим прізвиськом його нагородив рідний татко – а такі прізвиська чіпляються намертво, як жуйка до підошви кедів) живе собі тихим життям у Лондоні, зводить цифри у таблички на роботі, а вечорами бачиться із красунею-нареченою Розі… Ні-ні, не подумайте ні про які непристойності! Справа між Чарлі-Товстуном та Розі рухається до весілля, і, звісно ж, чудовою ідеєю було б запросити його татка, аби Чарлі з ним помирився, чи не так?

Чарлі впевнений, що це все лише накличе на нього халепу, але не знаходить аргументів, щоб протиставити коханій та її матері. І тоді, навідавшись у місця свого дитинства, у Флориду, Чарлі дізнається не тільки те, що його татко помер, осоромивши свою родину, і не тільки те, що його батько був одним із богів, – а й те, що всі божественні сили успадкував брат Чарлі, про якого той геть забув до сьогодні. І от тепер халепа справді починається!..

Террі Пратчетт «Мор – учень Смерті»

Террі Пратчетт «Мор – учень Смерті»

– Ось вони, смертні, – продовжував Смерть. – Все, що вони мають, – зовсім небагато років у цьому світі. І вони проводять дорогоцінні роки життя за ускладненням всього, чого торкаються. Чарівно.

Це четверта книга із серії циклу «Плоский світ» і перша книга підциклу про Смерть. Тим не менш, вам зовсім не обов’язково знати про події, що відбуваються в «Пласкому світі», адже «Мор» чудово читається як окремий твір. І, повірте нам, ваша дитина, та й ви самі, захочете прочитати решту двох книг підциклу «Смерть». І так, не варто лякатися такої назви. Там нічого страшного нема. Це гумористичне фентезі.

Мор – молодий хлопець, який не може знайти собі місце в житті. Якось батько відвів Мора на «ярмарок вакансій», де його взяв під своє «крило» не хто інший, як Смерть. Так Мор став її учнем. Перші дні хлопець скрізь слідує за Смертю, навчається нелегкої професії, а потім Смерть вирішує, що може взяти невелику відпустку, а всі обов’язки женця доводиться виконувати Мору. Поки Смерть ловить рибу, напивається в шинку, веселиться на вечірці, Мор літає з одного завдання на інше і намагається виправити помилку, якої він припустився в процесі. До речі, ця маленька помилка може призвести до неймовірних змін у долях людства, які давно були прописані.

Вся привабливість і чарівність Пратчетта – у діалогах, яких у книзі багато. Тому весь цикл читається на одному диханні. І підліткам, і дорослим сподобається ця книжка.

Діана Вінн Джонс, «Мандрівний замок Хаула»

Діана Вінн Джонс, «Мандрівний замок Хаула»

– Думаю, тепер ми всі повинні жити довго і щасливо.

Софі подумала, що він таки справді цього хоче. Вона знала, що довге і щасливе життя з Хаулом може виявитися значно багатшим на пригоди, ніж будь-яка казка, яка закінчується цими словами, але твердо вирішила спробувати.

Софі живе своїм звичним життям. Вона не дуже полюбляє шумний натовп й воліє перебувати у тихій кімнаті й шити капелюшки. І їй зовсім нецікаво, що у місто приїхав відомий чародій Хаул, який славиться своєю красою та примхливим характером. 

Але життя робить несподіваний кульбіт – Софі випадково не догодила Відьмі Пустирища, й вона перетворює її на стареньку бабусю. Тепер, щоб повернути собі свій справжній вигляд, Софі доведеться зустрітися з Хаулом, жити з ним разом у мандрівному замку й познайомитись з Кальцифером, вогняним демоном, який рухає замок, Марклом, юним прислужником, та Опудалом. 

Компанії разом доведеться пройти через багато небезпечних пригод і навіть допомогти тій самій Відьмі Пустирища. Софі дізнається найголовнішу таємницю Хаула та допоможе врятувати його душу. 

А якщо ви ще не дивились мультфільм «Мандрівний замок Хаула» маестро Хаяо Міядзакі, дуже рекомендуємо до перегляду! Неймовірний Майстер дитячих душ зробив своїх героїв дуже схожими на книжкових.

Брендон Мулл «Звіродухи. Книга 1. Народжені вільними»

Брендон Мулл «Звіродухи. Книга 1. Народжені вільними»

«Звіродухи» – цикл романів-бестселерів за версією New York Times про світ Ердас, де діти щойно досягнуть повноліття, проходять через особливий обряд. Велика доля чекає на тих, хто зуміє викликати духів Полеглої Четвірки.

Таке поєднання відкриває нездоланну силу та велику відповідальність. Але чому легенда повернулась саме зараз?

Важка місія лягає на юнацькі плечі Конора, Абеке, Мейлін та Роллана: вони повинні врятувати світ від темної сили, що знищує все на своєму шляху. І зробити це можна тільки за допомогою звіродухів.

Юлія Потерянко «Альберт Ейнштейн»

Юлія Потерянко «Альберт Ейнштейн»

– Гадаєте, все так просто? Так, усе просто. Але не зовсім так.

Додамо до художньої літератури трохи про науку та Всесвіт. У Юлії Потерянко є ціла серія книжок про видатних людей («Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» ): Альберта Ейнштейна, Марію Кюрі, Ніколу Тесла, Ілона Маска, Роксолану, Маргарет Тетчер і навіть Коко Шанель. 

Написано дуже цікаво та легко. Діти просто проковтують ці книжки й дізнаються багато цікавих і корисних речей. До речі, якщо вам також цікаво, як Ілон Маск створював «Теслу», а Ейнштейн досліджував закони Всесвіту, але на великі біографічні книжки для дорослих немає часу, дуже рекомендуємо! Вам також сподобається.

Люсі Гокінґ, Стівен Гокінґ, Кристоф Ґальфар «Джордж і таємний ключ до Всесвіту. Книга 1»

Люсі Гокінґ, Стівен Гокінґ, Кристоф Ґальфар «Джордж і таємний ключ до Всесвіту. Книга 1»

–  Проте замість дивитися на землю, Джордж полюбляв вдивлятися в небеса. Отож поки він рахував зорі на небі, щоб дізнатися, скільки ж їх там, його кавальчик планети з усіма його кучугурами, камінням, бурʼянами та голою землею пустував.

Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують юних читачів у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді! Які таємниці приховує Сусідський Сад? Що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться головному героєві – допитливому сміливцеві Джорджу – визволити свого приятеля з чорної діри? На сторінках цієї книги, сповненої гумору й карколомних пригод, розкрито найцікавіші загадки Всесвіту, а важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. 

Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.

У серії є ще дві книги – «Джордж і скарби космосу» та «Джордж і Великий вибух». А на рахунку Люсі Гокінґ є дуже багато книг для дітей про науку цікавою та доступною мовою! Рекомендуємо як для дітей, так і для дорослих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також