Тривожність — природна реакція нашого організму на стрес. Це почуття страху або побоювання з приводу того, що нас чекає, а це в період війни відбувається з нами доволі часто.
Звичайне занепокоєння — це почуття, яке приходить і йде, але не заважає вашому повсякденному житті. Іноді воно може переростати в психічний розлад, але сьогодні ми про це говорити не будемо.
Сьогодні ми поговоримо про те, що занадто велика кількість вживаних солодощів на стресі змушує нас серйозно нервувати на порожньому місці, робить нас запальними і доставляє масу інших неприємностей.
Як цукор впливає на настрій
Можливо, вам знайомий термін «цукровий прилив», і, швидше за все, ви теж звикли з’їдати шоколадку або щось солодке перед іспитом або іншою серйозною подією, щоб отримати додатковий заряд енергії протягом довгого дня.
Однак цукор може бути не таким вже нешкідливим енергетиком. Нещодавні дослідження показують, що солодощі не роблять позитивного впливу на настрій.
Насправді цукор з часом може надавати протилежний ефект.
Дослідження, опубліковане 2017 року, показало, що дієта з високим вмістом цукру може збільшити ймовірність випадкових розладів настрою у чоловіків і повторюваних розладів настрою як у чоловіків, так і у жінок.
Дослідження 2019 року показало, що регулярне споживання насичених жирів і доданих цукрів було пов’язано з підвищеним почуттям тривоги у дорослих старше 60 років.
Для 100% підтвердження теорії необхідні додаткові дані, але все ж не варто надмірно захоплюватися солодким. Крім цього, є й інші причини, через які любов до цукру може підтримувати спокійний стан досить довго.
Послаблює здатність справлятися зі стресом
Заїдає стрес шоколадним морозивом? Ви не самотні! Багато людей переходять на солодощі, коли відчувають тривожність. Це відбувається тому, що солодка їжа послаблює здатність нашого організму реагувати на стрес. Цукор дає нам відчуття втоми, пригнічуючи гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозну вісь у вашому мозку. І проблема в тому, що саме вона контролює реакцію на стрес.
Дослідники з Каліфорнійського університету в Девісі виявили, що цукор пригнічує спричинену стресом секрецію кортизолу (гормону стресу) у здорових жінок, зводячи до мінімуму почуття тривоги і напруження.
Проте тимчасове полегшення за допомогою солодощів може зробити нас більш залежними від цукру і підвищити ризик ожиріння і пов’язаних з цим захворювань.
У дослідженні взяли участь всього 19 жінок, але результати відповідали іншим дослідженням, в яких вивчалася зв’язок між цукром і тривожністю у щурів.
Збільшує ризик розвитку депресії
Від солодкого дуже складно відмовитися, але цикл споживання цукру для управління емоціями може тільки погіршити почуття смутку, втоми або безнадійності. Тобто можна їсти морозиво відрами, але від цього ви отримаєте тільки тимчасове полегшення, залежність від солодкого і виразно зайві сантиметри на талії.
Численні дослідження виявили зв’язок між дієтами з високим вмістом цукру і депресією.
Надмірне споживання цукру спричиняє дисбаланс деяких хімічних речовин у мозку. Цей дисбаланс може призвести до депресії і навіть збільшити довгостроковий ризик розвитку психічного розладу у деяких людей.
Відмова від цукру може спричинити стан, близький до панічних атак
Відмовитися від рафінованого цукру дуже складно.
Побічні ефекти:
- занепокоєння;
- дратівливість;
- сплутаність свідомості;
- втома.
В результаті в процесі відмови від звичних солодощів ми можемо впасти в стан, схожий з ламкою в разі відмови від деяких наркотичних речовин.
«Докази і достовірність джерел в літературі показують суттєві паралелі і частковий збіг між наркотиками, що спричиняють зловживання, і цукром», — пояснює доктор Ума Найду, яку вважають експерткою з харчування в Гарвардській медичній школі.
Найду каже, що люди, які споживають велику кількість цукру в своєму раціоні, можуть аналогічним чином випробувати фізіологічне відчуття скасування, як при прийомі кокаїну, якщо вони раптово припинять вживати цукор.
Цукор знижує когнітивні здібності
Нові дослідження показали, що дієта з високим вмістом цукру може погіршити когнітивні функції, навіть якщо ми при цьому не гладшаєте.
Ще одне дослідження показало, що здорові добровольці у віці від 20 до 30 років гірше впораються з тестами на пам’ять і гірше контролюють апетит всього після тижня харчування продуктами з високим вмістом насичених жирів і рафінованого цукру.
Ми не говоримо, що неодмінно потрібно повністю відмовитися від усього, що містить рафінований цукор. Але нам дійсно необхідно замислитися про поступове зниження таких продуктів у звичному раціоні і їх заміні на більш корисні солодощі.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!