У жовтні очікується кільцеподібне сонячне затемнення: коли його можна буде побачити?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

кільцеподібне сонячне затемнення

Всього через кілька днів Місяць закриє собою 91% сонячного диска, що спричинить кільцеподібне сонячне затемнення.

Цікаве і вражаюче явище можна буде спостерігати 14 жовтня.

Кільцеподібне сонячне затемнення, також відоме як кільцеве затемнення або кільцеподібний обруч, – це астрономічне явище, яке виникає, коли Місяць перекриває Сонце, але залишається меншим за нього, тобто не закриває його повністю. У результаті цього затемнення відкривається кільцеподібний обруч навколо темного диска Місяця. Це явище відбувається, коли природний супутник знаходиться на більшій відстані від Землі, і, внаслідок цього, його видимий діаметр менший за Сонце. Тобто Місяць не здатний повністю закрити диск Сонця під час затемнення.

Проте повне «вогняне кільце» в 2023 році зможуть побачити лише жителі таких країн, як Мексика, Південна та Центральна Америка. Сонячне затемнення розпочнеться о 9:13 ранку за тихоокеанським літнім часом над американським штатом Ореґон. Його можна буде побачити у восьми штатах на південному заході США. Протяжність «кільцевої лінії» складе від 190 до 220 кілометрів від Центральної Америки до Мексики, як повідомляє NASA.

Найкращим місцем для спостерігання за цим явищем стане узбережжя Нікарагуа та Коста-Ріки, звідки «вогняне кільце» буде видно протягом 5 хвилин 17 секунд. Затемнення у формі кільця завершиться, коли сонце сяде у Атлантичному океані. Останню можливість спостерігати цей феномен на суші отримають жителі Техасу близько о 12:03 за північноєвропейським часом.

Але у нас є хороша новина: навіть з України можна буде насолодитися сонячним затемненням – в онлайні за посиланням.

Наступного разу це астрономічне явище відбудеться 2 жовтня 2024 року, коли кільцеве затемнення буде видно з Тихого океану, а також південних частин Чилі та Аргентини.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також