Український фільм «Перший код»: що про нього відомо?

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Перший код

«Перший код» – це фільм-дослідження десятиліть діяльності українського ІТ-фронту, який захищав стратегічні для України ресурси та влаштовував атаки на ворожі сайти не лише в період воєнного сьогодення, а й функціонував у далекі дев’яності. У кодову дату 12.12.2022 команда кінокартини на великій прес-конференції у Києві презентувала мініепізод за мотивами основного фільму.

«Герої фільму – це люди, які створили IT-індустрію і стояли біля її витоків. Це надзвичайно харизматичні герої, які мене особисто дуже вразили. Взагалі «Перший код» – це не про IT у вузькому сенсі. Це про портрет епохи та людей, які створили цю індустрію. Я як режисер прагну, щоб фільм став натхненням, адже IT-галузь зараз переналаштовується. Тому хочу, щоб ця стрічка надихала на майбутні подвиги», – поділився режисер картини Артур Лерман.

Артур Лерман

П’ятихвилинне відео озвучує головне питання, яке досліджує «Перший код»: «Як ми тут опинилися – у світі, де українська IT-галузь стала однією з найсильніших у світі».

«Багато невідомих фактів про українську IT-галузь, які ми знайшли при дослідженні, вас вразять. Ми об’єднали всю історію в одному місці: що таке IT-індустрія, як вона розвивалася, як ми всі тут опинилися: від точки «0», що розпочалася в 90-ті, й до сьогодення. З упевненістю скажу, що ми розкажемо таємну історію української IT-сфери. Це кіно з художнім наповненням цікаво буде дивитись усім. Ми робимо його для того, аби показати міцність української IT-індустрії в усьому світі. А також те, що наші спеціалісти сильні та кмітливі», – прокоментував продюсер фільму та автор дослідження Владислав Савченко.

Владислав Савченко

Команда використала прийом, коли спеціально під епізод пишеться окремий сценарій і знімається окремий мініфільм з акторами картини.

«Наш фільм із самого початку не був «ютубною історією» – ми одразу мали амбіції великого кінематографа. Станом на зараз абсолютно всі стримінгові платформи України готові брати стрічку в прокат, але ми націлені на всесвітньо відомі Netflix, Amazon або Apple TV, що працюють через спеціальних агентів. Контакти з агентами вже маємо, і вони чекають від нас трейлер», – ділиться креативна продюсерка фільму Любов Мочалова.

Любовь Мочалова

«Перший код» — історія-подорож у часі: вона розпочинається ще з 50-х років – від створення українськими інженерами першого комп’ютера й до сьогодення, коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим фронтом у війні з росією. Компанії, що стояли біля витоків української ІТ-галузі, починали працювати в буремні 90-ті: приватного бізнесу ще не існувало, а заради доступу до комп’ютерів доводилося безкоштовно працювати охоронцями на підприємствах, що їх мали.

Історію української ІТ-галузі розкажуть найвидатніші представники індустрії: компанії ELEKS, EPAM Ukraine, SoftServe, НІКС, Infopulse Ukraine, Uklon, Preply, Sigma Software Group, Netpeak, Looksery та інші.

Перший код

Підписуйтеся на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також