Ванночки від натоптишів: рецепти й лайфхаки

Ванночки від натоптишів: рецепти й лайфхаки

Позбутися натоптишів на ногах, а разом із ними лущення шкіри, сухості й неприємних відчуттів можна в домашніх умовах. Достатньо буде дізнатися прості рецепти ванночок від натоптишів і правила їх приготування.

Натоптишами називають сухі мозолі, які найчастіше утворюються на шкірі ступень або пальців ніг унаслідок гіперактивності, натирання взуттям та неправильного догляду за ногами. Ситуація з натоптишами дуже подібна до інших проблем зі шкірою і здоров’ям загалом: чим довше ми їх не помічаємо, тим більшими вони стають і з часом можуть спричиняти больові відчуття й кардинально псувати зовнішній вигляд. Тому слідкувати за шкірою ніг варто дуже ретельно: регулярно очищати її за допомогою пемзи або спеціальних пристроїв, використовувати спеціальні засоби, а при виникненні проблем, наприклад, натоптишів, додатково доглядати за ними. Ефективним методом стають ванночки, які допоможуть позбутись натоптишів і подарують ніжкам чудовий вигляд.

Рецепти ванночок від натоптишів

Ванночки від натоптишів: рецепти й лайфхаки

Ванночка від натоптишів із харчовою содою

Харчова сода, розведена в теплій воді, має властивість загоювати мікротріщинки, дезинфікувати шкіру та сприяти відновленню інших пошкоджених зон. Також сода розм’якшує натоптиші на ступнях і допомагає швидко позбутися них.

Для того, щоб зробити содову ванночку, потрібно в трьох літрах теплої води температурою 35–40 градусів розвести три столові ложки соди. Сюди можна також додати одну столову ложку м’якого гелю для душу або натуральних ефірних олій, які подарують шкірі шовковистість. Попарити ноги 15 хвилин буде цілком достатньо.

Ванночка від натоптишів із лимонним соком

Лимонний сік діє як кислотний пілінг і руйнує ліпідні зв’язки шкірного наросту. Щоб уникнути опіку, обов’язково варто розводити сік свіжого лимона з водою в пропорції 1 до 10.

Щоб приготувати ванночку, варто половину склянки соку лимона змішати з п’ятьма склянками теплої води й опустити ноги в лимонну ванночку на 10 хвилин. Потім варто сполоснути шкіру теплою проточною водою.

Ванночки від натоптишів: рецепти й лайфхаки

Ванночка від натоптишів із ромашкою та іншими травами

Ромашка нам усім відома як лікувальна рослинка, що рятує від усіх болячок та проблем. Натоптишів у тому числі. Відвар із цієї трави розм’якшує шкіру, допомагає видалити ороговілий шар. Також ромашка запобігає надмірній пітливості ступень, що також часто стає причиною появи натоптишів.

Для того, щоб приготувати ванночку для ніг із ромашки, потрібно в трьох літрах води запарити 200 г квіток ромашки. До настою можна також додавати інші трави, наприклад, кору дуба або липовий цвіт, вони також допоможуть позбутися натоптишів. Коли настій охолоне до комфортної температури, варто опустити в нього ноги на 15–20 хвилин.

Як правильно робити ванночки від натоптишів

Ванночки від натоптишів: рецепти й лайфхаки

  • Температура води для ванночок не повинна перевищувати 50 градусів за Цельсієм. Холодніша вода не дасть ефекту розігріву, а більш гаряча може призвести до ще більшого загрубіння шкіри. Уся причина в тому, що при занурюванні ніг у кип’яток може спрацювати захисна реакція й ноги стануть ще більш твердими.
  • Після проведення ванночки бажано опрацювати загрубілі ділянки пемзою. Дуже важливо робити це плавними круговими рухами, щоб зняти ороговілий шар, але при цьому не травмувати шкіру.
  • Процедуру розпарювання й очищення ніг варто завершувати жирним кремом або натуральною олійкою. Живильні компоненти краще проникнуть у розпарену шкіру і процеси регенерації відбуватимуться значно швидше.
  • Після ванночки для ніг бажано вдягнути шкарпетки з натуральної нитки і тримати ноги в теплі. 3–4 години після цього бажано не виходити на вулицю, особливо в холодну пору року. Ідеальний варіант зробити ванночку для ніг ввечері і відразу пірнути в тепле ліжко.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також