Варті уваги кожного: 10 книг про російсько-українську війну

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

10 книг про російсько-українську війну

Десять довгих років Україна веде боротьбу проти росії у її спробі знищити нашу територіальну цілісність, свободу, мову і культуру, а насамперед – українців. Рівно два роки ми живемо у стані повномасштабної війни, яка відчувається у кожному куточку країни. Звичайно ж, ці події знаходять своє відображення у літературі – книгах, які осмислюють досвід проживання війни як цивільними, так і військовими.

«Бахмут», Мирослав Лаюк, Данило Павлов

У період найінтенсивніших боїв за Бахмут узимку та в березні 2023 року письменник Мирослав Лаюк та фотограф Данило Павлов проживають дні й ночі поруч із українськими піхотинцями й артилеристами, медиками й капеланами, рятувальниками та дітьми у місті й околицях, де тривають артилерійські обстріли й вуличні бої. Результатом цих відвідин є книга репортажів та есеїв про повсякденність війни, про те, як виникають позивні, про невиліковні втрати, історію Бахмута та явище пам’яті й забуття.

«Бахмут»

«Позивний для Йова. Хроніки вторгнення», Олександр Михед

Автор почав писати цю книгу у перший день повномасштабного вторгнення росії на восьмому році російсько-української війни. Він зібрав й виклав думки і переживання багатьох українців протягом першого року вторгнення, адже ми, як і колись старозавітний Йов, нині проживаємо час жахливих втрат. Про те, як змінювалися ми у 2022-2023 році, як наша повсякденна мова стала мовою війни, колись звичні й важливі речі – ​болючими тригерами, а певні відчуття та емоції – ​такими, які хочеться забути, але й водночас запам’ятати назавжди.

«Позивний для Йова. Хроніки вторгнення»

«Іловайський щоденник», Роман Зіненко

Про «Іловайський котел» розповідає безпосередній учасник бойових дій, боєць добровольчого батальйону «Дніпро-1», який пройшов згадувані в книзі події від початку до кінця. Він розповідає маловідомі факти про те, що відбувалося в оточеному Іловайську, та вихід бійців «кривавим коридором». Текст і численні фото дозволяють читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України та відповісти на всі питання, які могли у вас виникнути щодо подій 2014 року.

«Іловайський щоденник»

«Інтернат», Сергій Жадан

Одну з історій про війну на Донбасі можна знайти на сторінках роману «Інтернат» відомого українського письменника Сергія Жадана. Головний герой твору – Паша, вчитель в одній зі шкіл на сході, який веде абсолютно звичайне життя: від дверей вчительської до порогу спальні, і так щодня. Проте одного разу його буденність розриває війна. Спочатку він намагається її ігнорувати, залишатися осторонь, але вона швидко та рішуче перевертає весь його світ. Лінія фронту швидко наближається до його дому…

«Інтернат»

«З любов’ю – тато», Валерій Пузик

Замість того, щоб показувати сину світ і бути поруч, він обрав іншу дорогу і вирушив захищати свою державу у російсько-українській війні. Проте незважаючи на виснажливі воєнні будні, головний герой не забуває про свою батьківську роль. Ця книга народжується з розмови із сином, який залишається далеко, але завжди поруч – у самому серці. Тут немає епічних батальних сцен або детальних описів боїв. Валерій Пузик намагається показати, що навіть у часи найжорстокіших війн у центрі уваги завжди залишається людина.

«З любов’ю – тато»

«Незавершена війна. Історія протистояння України з Росією в 2014–2015 роках», Олександр Сурков

Ця книга допомагає повністю поринути в повноцінний хронологічний огляд усіх воєнних операцій 2014-2015 років, і допомогу в цьому надають численні ілюстрації і карти бойових дій. Офіцер оперативного резерву та військовий експерт Олександр Сурков зібрав інформацію для висвітлення усіх важливих подій тих років, а також дослідив, як відновлювалася майже знищена за попередні роки українська армія, яку роль відігравали добровольчі формування та завдяки чому вдалося зупинити просування ворога вглиб країни. Книга розрахована на широку аудиторію, тому автор детально і по поличках розкладає отриману від військових інформацію.

«Незавершена війна. Історія протистояння України з Росією в 2014–2015 роках»

«Мисливці за градами», Андрій Кириченко

У книзі «Мисливці за градами» автор описує реальну картину воєнних дій, які відбуваються з 2014 року. Він не приховує проблеми, з якими щодня стикаються військові, але й не дозволяє собі натяків на «зраду». Найбільша перевага цієї книги – її реалістичність та емоційна сила. Автор не прикрашає війну, а змальовує її такою, як вона є, поринаючи у спогади та історії бійців на передовій. У «Мисливцях за градами» він пропонує нашій увазі новели, в які вкладає індивідуальний та особистісний погляд на війну, показуючи, як вона впливає на життя і душі людей.

«Мисливці за градами»

 «Карателі», Влад Якушев

«Карателями» автор іронічно називає українських бійців, які боронять власну землю, адже саме такий ярлик на них роками навішує російська пропаганда. В основі книги реальні події біля Мар’їнки та Маріуполя у 2015-2016 роках, а персонажів автор змалював з бійців 14-ї бригади, які по-різному потрапили до війська. Опинившись на фронті, вони з вчителів та слюсарів, програмістів та офіціантів перетворюються на воїнів, перед якими пасують елітні війська РФ. У вогні війни вони міцніють, але не втрачають людяності.

«Карателі»

«Кава з присмаком попелу», Олексій Петров

Книга Олексія Петрова «Кава з присмаком попелу» розповідає про події з березня 2014-го по липень 2015 року, які відбувалися в Мелітополі, Запоріжжі, зоні АТО, секторі «Б» та секторі «М». Вона наповнена автобіографічними спогадами, думками і рефлексіями, в ній багато життєвої правди війни, яку неможливо вигадати чи нафантазувати. Книга також дає простір для роздумів і підбиття власних підсумків. Це видання буде цікавим всім, хто прагне дізнатися про події 2014-2015 років з перших вуст.

«Кава з присмаком попелу»

 «Точка нуль», Артем Чех

«Точка нуль» – це щоденникові записи мобілізованого киянина, який занотовує все, що бачить, і пропускає через себе війну, якою вона є. Він не герой, він звичайна людина, яка має власні страхи, тривоги і сумніви. Він знає, що так, як раніше, вже не буде, знає, що настає інша реальність і для нього, і для його сім’ї, і для всіх, хто їде разом з ним в учебку, на полігон, на схід, до точки нуль… Книга розповідає про десять місяців служби письменника Артема Чеха у лавах ЗСУ в 2015-2016 роках.

 «Точка нуль»

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також