Фільми та серіали про російсько-українську війну

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Фильмы и сериалы о российско-украинской войне

Російсько-українська війна триває з 2014 року. Вже десять років Україна протистоїть великому Злу у вигляді Росії, й ця тема стала центральною в українському кіно. Наш список кінострічок далеко не повний, але вони – нагадування про те, що ми ніколи не забудемо й не пробачимо.

«Життя на межі»

Від Революції Гідності до повномасштабної війни: успішні українські кінопродюсери взяли до рук зброю, щоб боронити країну, та камери задля фіксації моторошної реальності.

З уламків спогадів та власного кіноархіву ветерани Павло та Юрко збирають мозаїку причин та наслідків, з яких складається сьогоднішня російсько-українська війна – від кінця 2013 року до сьогодні. Автори пішли добровольцями на фронт, побували в гарячих точках Донбасу, створили саморобний дрон «Фурія», назву якого зараз носить один з найкращих підрозділів аеророзвідки. І весь цей час вони продовжували творити, аби показати світові правду про жахливу війну, яка стала можлива у XXI столітті.

«Область героїв»

Кінострічка «Область героїв» – це перша масштабна кінореконструкція реальних героїчних історій простих українців. Команда присвятила цей проєкт всім волонтерам України, які ціною власного життя врятували та продовжують рятувати тисячі життів. Глядач побачить відверту кіносповідь про події, які відбувалися у самому пеклі ворожої окупації: в Бучі, Ворзелі, Гостомелі, Ірпені та інших містах і селах.

«Маріуполь. Хроніки пекла»

Розповіді маріупольців, які тижнями залишалися без їжі, води, електрики та зв’язку з рідними. Вони вижили у справжньому пеклі.

«Діти, які вже ніколи»

Цей фільм – розповідь про розслідування видання Kyiv Independent, мета якого – знайти й покарати російських окупантів, які вбили понад 500 українських дітей.

«Звідки куди»

Цей повнометражний документальний фільм розповідає про людей, які після вторгнення Росії у 2014 році змушені шукати собі нові домівки. За кермом сам режисер, який везе героїв у безпечне місце. Спочатку він був лише волонтером, який допомагає людям врятуватись. А потім з цих історій народилася ціла кінокартина.

«Мирний-21»

Стрічка «Мирний-21» не документальна, але заснована на реальних подіях, які відбувались у травні-червні 2014 року, коли Луганський прикордонний загін чинив опір російським окупантам. Тодішній командир загону Сергій Дейнеко пізніше очолив Державну прикордонну службу. Також в цьому фільмі знімався актор Павло Лі, який, на жаль, загинув в Ірпені у 2022 році. 

«Маріуполь. Сто ночей»

Анімаційний фільм «Маріуполь. Сто ночей» (на головному фото) розповідає про маленьку дівчинку, яка прокинулась 24 лютого 2022 року від вибухів та намагається знайти когось живого в палаючому місті.

Прототип головної героїні – чотирирічна Аліса, яка перебувала на «Азовсталі» в останні тижні захисту міста, але після евакуації із заводу росіяни забрали в полон її маму.

«Я – Надія»

«Я – Надія» – це історія про працівників швидкої допомоги, які попри страх і втому, незважаючи на обстріли і бомбардування, мужньо тримають оборону на своєму фронті.  

Прототипом головної героїні серіалу «Я – Надія» стала 20-річна українка, фельдшерка «швидкої», яка на початку повномасштабної війни перебувала в оточеному російськими військами Харкові. 

«Перші дні»

Кожен епізод художнього серіалу «Перші дні» – це художній фільм, натхненний реальними подіями. Звістка про початок повномасштабної війни застала героїв історій зненацька, розділивши життя на «до» та «після». Київський безхатько хоче потрапити в бригаду ТрО, але не має документів. 

Відомий попартист відмовляється їхати зі столиці та лишається жити сам, без охорони, асистентів та помічників. 

Жінка, двоє її дітей і двоє чоловіків, колишній і теперішній, змушені жити в однокімнатній квартирі. 10 наглядачів приватного зоопарку в окупації намагаються врятувати 100 тварин. 

Німець приїздить забрати свою дівчину з Києва, але вона відмовляється їхати з країни. 

Хлопчик Єгор справляється зі своїми страхами обстрілів за допомогою комп’ютерної гри та власної уяви. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram та не пропускайте найкорисніші матеріали на Beauty HUB!

читайте також