Велике прання: як доглядати за одягом із натуральних тканин

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Велике прання: як доглядати за одягом із натуральних тканин

Речі з натуральних тканин попри безліч плюсів мають один суттєвий мінус — їх легко зіпсувати неправильним пранням чи прасуванням. Тож, коли вкладаєте гроші в сукню з натурального шовку чи вовняний светр, обов’язково дізнайтеся всі тонкощі догляду за ними.

Речі з натуральних тканин зазвичай мають усі шанси служити вам довгі роки. Наприклад, шовкові вироби — дуже міцні й порвати їх практично неможливо. Одяг із натуральної бавовни чи вовни і взагалі називають вічним. Єдине, чим можна зіпсувати речі з волокна природного походження — пранням на надто високих температурах або неправильним прасуванням.

Редакція Beauty HUB зібрала поради щодо догляду за одягом із натуральних тканин. Збережіть їх, щоб дорогі вашому серцю і гаманцю речі тішили вас упродовж довгих років.

Догляд за натуральними тканинами

Бавовна

Бавовна

Прання. Бавовняні футболки, сукні й костюми можна сміливо кидати в пральну машину. Вони не цураються ні сусідства з іншими тканинами, ні викручування. Стандартною температурою для прання бавовняних тканин вважається 40 ° С. Так вона й добре випереться і збереже свої форму та колір в ідеальному стані.

Прасування. Праску необхідно виставити на 190–200 ° С, але не більше і прасувати виріб навиворіт. Перед прасуванням тонкої бавовни температуру краще знизити.

Зберігання. Бавовняні речі не потребують особливих умов для зберігання. На полиці в складеному вигляді їм буде цілком комфортно.

Шовк

Шовк

Прання. Шовк найкраще прати вручну або в пральній машині за температури 30 ° С. Для прання важливо застосовувати лише спеціальні рідкі засоби, оскільки звичайний порошок може пошкодити волокна шовку і виріб назавжди втратить свій розкішний блиск. Важливо те, що шовкові речі не можна надовго замочувати. Вони можуть линяти під час тривалого перебування у воді.

Прасування. Прасування передбачене тільки на низьких температурах. Розпилювати воду на шовк під час прасування не можна, бо на тканині можуть залишитися плями.

Зберігання. Шовкові вироби не можна ховати в поліетиленові пакети, або щільно притискати іншими речами, бо на них можуть з’явитися жовті плями. Вони добре зберігаються в місцях, де є доступ повітря.

Льон

Льон

Прання. Лляні речі також бажано прати за температури 30–40 ° С, а віджимати на низьких оборотах. Аналогічно до шовку, льон не можна замочувати, бо виріб може деформуватися або втратити колір. Лляні вироби досить важко прасувати, тому перед сушінням їх важливо максимально розпрямити.

Прасування. Прасувати одяг із льону краще у вологому стані — так складки розгладити буде легше. Якщо ж річ уже повністю суха, на неї краще розпилити воду і прасувати її за максимальної температури.

Зберігання. Лляні вироби дуже легко деформуються. Тому зберігайте сукні або жакети виключно на плічках. 

Вовна

Вовна

Прання. Вовняні вироби найкраще прати руками. Замість прального порошку для вовни краще застосовувати шампунь. Річ у тому, що у вовни й людської волосини схожий склад, тому шампунь допоможе делікатно видалити забруднення і збереже м’яку текстуру. Сушити вовняні речі найкраще в горизонтальному положенні. Розвішані вироби під власною вагою можуть розтягуватися і втрачати структуру.

Прасування. Прасувати вовну потрібно дуже обережно. Достатньо буде легко притуляти праску на зім’яті місця й у жодному разі не ковзати по виробу. Під впливом техніки він може деформуватися.

Зберігання. Найкраще місце для зберігання вовняних речей — полиця в шафі. Так вони не вбиратимуть у себе зовнішні запахи й не втратять форму.

Оксамит

Оксамит

Прання. Речі з натурального оксамиту можна прати в пральній машині лише на низьких температурах (не вище 30° С). Якщо ви таки вирішити очистити виріб вручну, не можна його сильно терти і викручувати. Найкраще сушити оксамитові вироби в горизонтальному положенні ідеально розкладеним.

Прасування. Прасувати оксамит небажано, оскільки гарячий пар може зіпсувати річ. Якщо ви правильно висушите оксамитову річ, то вона матиме чудовий вигляд і без прасування.

Зберігання. Оксамитові вироби не варто зберігати в складеному вигляді. На них можуть утворитися заломи, які потім неможливо буде розпрасувати. Тож єдиний оптимальний варіант — плічка.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також