Весільні традиції та прикмети: навіщо дотримуватися і що це дасть

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Весільні традиції та прикмети: навіщо дотримуватися і що це дасть

Весільні сезони у християн перериваються лише на період постів, коли в храмах не проводять вінчання. Якщо ж ви не плануєте давати шлюбні клятви перед Богом, можете призначати весілля на будь-який вподобаний день. Радимо звернути увагу на весільні традиції та прикмети, якими здавна користувалися молодята, щоб жити щасливо і в злагоді.

У сучасному світі весільні традиції і прикмети не мають такого великого значення, як 20-30 років тому. Проте багато батьків радять молодятам, як і коли вибирати весільне вбрання, обручки і ​​келихи, випікати коровай, якими мають бути рушники і на який день планувати свято тощо. Про найпопулярніших українських весільних традиціях, про які ще не забули, розповімо в цьому матеріалі.

Цікаві весільні прикмети: місяць і день весілля

Весільні традиції та прикмети: навіщо дотримуватися і що це дасть

Стародавні слов’яни не знали, що пара, яка одружилася в травні, буде маятися один з одним все життя. Скоріше, це пов’язано з тим, що раніше вважали, що травневе весілля – до зрад. У січні – до вдівства, в жовтні – до важкого життя, в квітні та липні – щастя буде мінливим, в березні – життя на чужині. Найсприятливішими для одруження вважали: лютий – будуть жити в злагоді, в червні та серпні – шлюб наче медовий місяць щодня, чоловік буде і коханим, і другом; у вересні, листопаді та грудні – життя багате і щасливе, любов з роками буде тільки міцніти.

День, на який заплановано весілля, також має велике значення. Наприклад, за старих часів весілля влаштовували в понеділок, оскільки вірили, що це день початку, в тому числі багатого і щасливого життя. Сучасні астрологи вважають відмінним днем ​​для укладення шлюбу п’ятницю, оскільки це день богині кохання Венери, а також неділю – шлюб буде непорушним, а сімейне життя святом. За старих часів вважалося, що найщасливіші шлюби укладаються 14 жовтня – на свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Прикмети про весільну сукню і взуття: коли купувати і якими мають бути

Весільні традиції та прикмети: навіщо дотримуватися і що це дасть

Наші предки не вибирали для весілля білі сукні, оскільки вважали цей колір символом святості. Традиційно шили два вбрання: на вінчання і на свято. Причому перше було дуже скромне чорного!!! кольору, а друге – навпаки яскравих відтінків, наприклад, червоне.

ТОП-прикмет про весільне вбрання та взуття:

  • весільну сукню, фату, туфлі та обручку не дають приміряти подругам ані до, ані після весілля;
  • наречений не мав бачити вінчальну сукню до весілля;
  • весільна сукня має бути новою, її потрібно або купити, або пошити, а згодом не продавати;
  • сукня нареченої не може бути вище колін. Чим вона довша, тим тривалішим буде сімейне життя;
  • вінчальна сукня має мати рукава, щоб не торкатися до нареченого руками. Також не варто купувати роздільний варіант, щоб життя роздільним не було;
  • до весілля в весільній сукні при параді в дзеркало не дивляться, примірювання роблять просто без фати;
  • спідня білизна нареченої має бути тільки білою як символ чистих помислів;
  • на весілля взувають старе взуття з закритим носком (просто походіть у нових весільних туфлях по квартирі за день до свята).

Весільні традиції: вибір обручок і супутньої атрибутики

Весільні традиції та прикмети: навіщо дотримуватися і що це дасть

За старовинним весільним традиціям обручки для одруження мають бути з одного металу, гладкими, без каменів і гравіювання. Щоб життя молодят була рівним, без перешкод. Не можна брати обручки близьких родичів, переплавляти їх або переробляти, щоб не «скопіювати» долю. Обручки традиційно купує наречений і зберігає до свята обидві обручки разом. Під час обміну обручки жодна не має впасти – погана прикмета. Якщо все ж так сталося, то в обручку протягують нитку, яка має акумулювати на себе весь негатив. Порожню тарілочку або коробочку з-під обручок забирають незаміжні свідки.

Весільні келихи – традиційний атрибут свята. Обов’язково купують два набори: перший розбивається після розпису, другий використовують на святі. Розбиття келихів «на щастя» робиться для зміцнення стосунків: як неможливо склеїти розбитий посуд, так неможливо зруйнувати любов і шлюб. Перед тим як випити з посуду вперше під час свята, посуд пов’язують атласною стрічкою, щоб міцніше зв’язати молодят один з одним.

На весілля обов’язково печуть весільний коровай. Ця традиція прийшла до нас із давнини, адже хліб вважається символом достатку і родючості. Пекли коровай в будинку у нареченого, а подавали його молодятам батьки, зустрічаючи невістку. Молоді мають відламати від короваю по шматочку і з’їсти, а ось потім їм ласують гості.

Рушник на весілля – це оберіг сім’ї, символ нерозривного зв’язку поколінь, тому навіть у сучасному світі цієї традиції намагаються дотримуватися. Найголовніший рушник на весіллі – вінчальний, на нього (обов’язково синхронно!) встають молодята в РАГСі та в храмі. Рукобітний рушник дарують під час сватання батьки нареченого, каравайний, благословенний – ними прикрашені ікони, які батьки дарують дітям, союзний – ним скріплюють руки молодят, підтверджуючи нерозривний зв’язок.

Найважливіші весільні прикмети в день одруження

Весільні традиції та прикмети: навіщо дотримуватися і що це дасть

Маса традицій пов’язана з днем ​​весілля.

  • Аби шлюб був вдалим, наречена має надягти що-небудь старе, що-небудь нове, що-небудь чуже (крім фати і рукавичок) і що-небудь блакитне (від зурочення і «до сина»).
  • Хороша прикмета впасти під час весілля, це означає, знайти другу половинку.
  • Погана за нашими мірками погода – дощ або сніг – на щастя для молодих.
  • Першими молодих зустрічають батьки, які обсипають їх рисом (до продовження роду), горішками (для міцного шлюбу), цукерками (для солодкого життя), монетами (для добробуту).
  • Нареченій варто поплакати на весіллі, щоб не лити сльози в сімейному житті.
  • Весільний торт наречений з нареченою мають різати разом, щоб жити в мирі та злагоді.
  • А ось традиція кидати букет – не слов’янська. Наші предки навпаки вважали: випустиш букет – випустиш щастя.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також