Відповідь зимі: як перестати постійно мерзнути згідно з наукою

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Доведено наукою: жінки мерзнуть сильніше і частіше за чоловіків. З'ясовуємо причини, через які ваші руки, ноги і тіло завжди мерзнуть, а також розбираємося, як боротися з «мерзлявістю».

Зима – це не тільки час веселих різдвяних пісень, ярмарків і глінтвейну. В цей час починаються війни через температуру в приміщенні. Хтось постійно відкриває вікна, тому що в офісі занадто жарко і нічим дихати, а комусь постійно холодно.

Почуття холоду, коли ви перебуваєте на вулиці взимку, це одне. Але якщо ви завжди тремтите або ваші руки і ноги холодні як брили льоду, в той час як усі інші поруч говорять, що температура в приміщенні або на вулиці цілком прийнятна, тоді прийшов час досліджувати питання, чому ви весь час мерзнете.

Згідно з наукою, жінки мерзнуть частіше, ніж чоловіки. Почасти це пояснюється фізіологією, частково – більшою сприйнятливості до станів, які можуть сприяти застуді. Про це пише доктор медичних наук Холлі Філліпс у своїй книзі «Прорив в знемозі» (The Exhaustion Breakthrough). Але це не єдині причини такої кричущої несправедливості. Є ще кілька причин, чому ви завжди мерзнете.

Фізіологія

Терморегуляція у жінок налагоджена набагато гірше, ніж у чоловіків. Температура ніг і рук у панянок в середньому на 2,8 градуса нижче, ніж у чоловіків. Тому кінцівки у нас зазвичай холодні як лід.

Нестача заліза

Низький рівень заліза є однією з найбільш поширених причин «вічної мерзлоти». Це ключовий мінерал, який допомагає еритроцитам переносити кисень по всьому тілу, доставляючи тепло та інші поживні речовини в кожну клітину вашої системи. Без достатньої кількості заліза еритроцити не можуть ефективно виконувати свою роботу, і ви тремтите. У жінок рівень заліза зазвичай нижчий, ніж у чоловіків, особливо в період місячних.

Функціональність судин

Ще однією причиною того, що ви постійно мерзнете, може бути недостатня функціональність судин. Згідно зі статистичними даними, судинні захворювання серед жінок зустрічаються в три рази частіше. А вегетосудинна дистонія і «мерзлявість» пов’язані безпосередньо. За такого стану периферичні судини, розташовані в кінцівках, починають скорочуватися неритмічно. В результаті порушується кровообіг, а з ним і поставка кисню і поживних речовин у тканини. Через це кінцівки починають буквально холодіти.

Зневоднення

До 60% тіла дорослої людини становить вода, яка допомагає регулювати температуру тіла. Якщо ви споживаєте достатню кількість рідини, вода буде утримувати тепло і повільно його віддавати, підтримуючи температуру вашого тіла в комфортній зоні. Чим менше води ви п’єте, тим чутливішим стає тіло до температури навколишнього середовища. Вода зігріває й у інший спосіб. Вона допомагає активізувати метаболізм і призводить до меншого загального нагрівання тіла. Прагніть вживати достатню кількість рідини. Норма у кожного своя. Але в середньому вона дорівнює 30 мл на 1 кг ваги + ще трохи, якщо на вулиці жарко або якщо ви активно тренуєтеся.

читайте також

Як перестати мерзнути

Якщо «мерзлявістю» ви зобов’язані своїй фізіології, то теплі плетені шкарпетки від бабусі вам навряд чи допоможуть. Стрімку втрату тепла можна уповільнити на деякий час, але ви як і раніше будете мерзнути частіше.

Якщо причина в чомусь іншому, ось як боротися з «мерзлявістю».

Більше спите

Нестача сну може завдати шкоди вашій нервовій системі, порушивши регулюючі механізми в мозку, які впливають на температуру тіла. Дослідження показують, що у відповідь на стрес, пов’язаний з відсутністю якісного сну, спостерігається зниження активності в гіпоталамусі, контрольній «панелі» мозку, яка регулює температуру тіла. Незрозуміло, чому це відбувається. Але якщо ви постійно мерзнете і хочете від цього захиститися, вчені рекомендують лягати спати того ж дня, коли ви прокинулися (тобто до півночі) і спати від 7 до 9 годин на добу. Це має допомогти впоратися з «мерзлявістю».

Урізноманітніть раціон

Залізо – дуже важливий мікроелемент. Дефіцит може призвести до порушення роботи щитовидної залози, що призводить до гіпотиреозу, який ще більше змушує нас мерзнути. Кращий спосіб збільшити споживання заліза – за допомогою здорової їжі. М’ясо, яйця, листова зелень, така як шпинат, і морепродукти – ідеальні варіанти.

Крім продуктів, що містять залізо, людям, яким постійно холодно, потрібно додати до свого раціону корисні рослинні жири. Вони допомагають зміцнювати капіляри і покращують кровообіг. Олії багаті вітаміном Е, який відомий своїми корисними властивостями в лікуванні судин. Крім того, в рослинних оліях містяться необхідні нам в зимовий час жирні кислоти Омега-3 й Омега-6.

До свого раціону варто додати продукти, що містять вітамін С, оскільки він допомагає залізу засвоюватися. Кращими джерелами вітаміну С є овочі, ягоди і фрукти. Рекордсменами, звичайно, є шипшина й обліпиха. І це прекрасно, оскільки чай з шипшиною й обліпихою в холодну пору року також покращує імунітет і захищає від застуди. Серед інших продуктів, що містять вітамін С, паприка, чорна смородина, цитрусові, бруква, помідори, цвітна капуста, капуста, броколі, цибуля-порей, ожина, полуниця, червона смородина, аґрус та малина. І в заморожених фруктах вітамін зберігається. Так що ви сміливо можете додавати їх до своїх протеїнових смузі.

А щоб усі корисні речовини з цих продуктів потрапляли в клітини, не забувайте стежити за водним балансом.

Займайтеся спортом

Спорт допоможе не тільки фігуру зберегти в холодну пору року, але і забути про свою «мерзлявість». Чим більше ми рухаємося, тим менше відчуваємо холод, оскільки налагоджується кровообіг і кожна клітина тіла отримує поживні речовини і більше кисню. Ось такий простий закон збереження тепла в організмі. Рух, рух, рух.

Приймайте контрастний душ

По-перше, це загартовує. По-друге, перепади температур сприяють поліпшенню циркуляції крові та лімфи, зміцненню судин і капілярів, а також знімає набряки, які також можуть бути причиною того, що ви постійно мерзнете. Як профілактичний захід контрастний душ спрацює на ура. Це як тренажер для наших суглобів і серця.

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також