Вітаміни та дієтичні добавки в раціоні дітей

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Як забезпечити повноцінний раціон для свого малюка, на що звернути увагу при підборі меню, які вітаміни необхідні для розвитку дитини, а також чи можна давати дітям дієтичні добавки − про все це розповість лікарка-невролог, нутриціологиня Ірина Підлубна.

Ірина Підлубна

Для мене, як мами, найважливіше в житті − здоров’я моєї дитини! Я вірю в те, що й для більшості батьків це так! Ми турбуємося про те, щоб дитина була життєрадісною й ніколи не хворіла. У всі часи без винятку ці пріоритети були не так вже й легко досяжні, в силу різних обставин. Що говорити про сучасний світ − коли питання екології, діджіталізаціі і брак природних ресурсів стають на шляху розвитку здорової нації?! Однак усе в наших руках, якщо ми володіємо необхідною інформацією!

Зі свого лікарського досвіду можу сказати, що не завжди рівень життя сім’ї впливає на повноцінний раціон дитини − часто діти з благополучних сімей, з хорошим рівнем достатку, відчувають дефіцит навіть у найпоширеніших вітамінах і мінералах. Що вже говорити про дітей-малоїжок, які живуть у регіонах, де мало сонячних днів?! Варто розуміти, що справа не в «байдужих батьках», а саме в харчових перевагах дитини. Наприклад, одні діти можуть цілодобово безперервно споживати картоплю або макаронні вироби, інші − на дух не переносять м’ясо, овочі та зелень, а з фруктів обирають тільки яблука або банани. З проблемою нагодувати дитину корисною їжею стикається кожна друга мама (і це я ще не кажу про те, щоб у принципі нагодувати її хоч чимось).

Витамины и диетические добавки в рационе детей

А тут ще й ВООЗ рекомендує 7-9 порцій овочів і фруктів на день, різних колірних груп. Я сама в минулому зіткнулася з цією проблемою й знаю, як важко контролювати раціон школяра, який після занять ще йде на гуртки та повертається додому тільки ввечері. Та ж історія з дітьми, які відвідують дитячий садок − нам, батькам, складно стежити за тим, як і що наші діти їдять протягом дня. Тому для своєї родини я виробила алгоритм, який рекомендую і своїм клієнтам.

  • Намагаюся з вечора обговорити з дитиною бажаний сніданок і зробити його досить ситним (омлет з овочами, сирна запіканка з ягодами, каша з цільних злаків із сезонними фруктами тощо).
  • Перед виходом у школу даю випити вітаміни й добавки, а також із собою даю фрукти або сухофрукти, горіхи, воду.
  • Увечері пропоную легку вечерю із вмістом нежирного м’яса (кролик, індичка, курка) або риби, тушкованих чи свіжих овочів, іноді з гарніром у вигляді цільнозлакової каші.

Ситний сніданок дозволяє мінімізувати перекуси в школі й протриматися до обіду, вітаміни й добавки забезпечують організм необхідними мікроелементами, які дитина повинна була отримати, дотримуючись правил ВООЗ, горіхи й фрукти зберігають почуття ситості та концентрацію до вечора, а легка вечеря вдома не обтяжує шлунок перед сном .

Якщо говорити про вітаміни та дієтичні добавки в раціоні дітей, я схиляюся до думки, що це − більше необхідність, ніж доповнення у вигляді nice to have. Ваша дитина може бути здоровою, активною, життєрадісною, добре й своєчасно харчуватися та при цьому відчувати дефіцит, окремо чи разом, у таких важливих мінералах, як цинк, залізо, кальцій і магній, а також вітамінах − D, С, А й вітамінах групи В.

У своєму недавньому пості, екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун наводила факти про вітамін D і його взаємозв’язок із попередженням COVID-19. Знадобляться комплексні дослідження, щоб остаточно підтвердити цей факт, але що точно можна сказати сьогодні − вітамін D просто зобов’язаний бути в раціоні як дорослих, так і дітей!

У своїй практиці я часто зустрічаю критичні дефіцити по вітаміну D, тому рекомендую кожному з батьків зробити аналіз крові своїй дитині на цей вітамін і підібрати адекватну дозу, бо це вкрай важливо для здоров’я ендокринної, імунної, нервової системи. Вітамін D також сприяє профілактиці розвитку рахіту, остеопорозу й проблеми з зубами! Рекомендована профілактична доза для дитини, за умови норми в її організмі, повинна становити 600 МЕ на день.

Крім іншого, для розвитку нервової системи, когнітивного здоров’я, імунітету, захисту серцево-судинної системи діткам необхідні поліненасичені жирні кислоти класу Омега-3, в дозі 10% від добового споживання жирів! Обов’язково звертайте увагу на кількість змісту ДКГ і ЕПК у складі продуктів, бо дитячі дози відрізняються від дорослих.

Цікавий факт: У дитини є орган, який практично повністю зникає у дорослої людини − це вилочкова залоза. По-іншому її називають − тимус і від її роботи залежить рівень імунітету людини. Відзначається, що у дітей тимус активніший, а після підліткового віку робота залози йде на спад, і сам орган зменшується в розмірах.

Але нам, батькам, цей факт не заважає дбати про збереження імунітету своїх чад в будь-якому віці й допомагати підтримувати його за допомогою спорту, загартовування, правильного харчування та дієтичних добавок цільової дії.

Всі перераховані вітаміни й дієтичні добавки в раціоні моєї дитини від бренду NUTRILITE ™. Мій вибір заснований на довірі й багаторічному використанні продуктів, підходах фахівців бренду в розробках і виробництві, релевантної сертифікації та власних потужностях − всі ці фактори відіграють ключову роль у виборі й моїх клієнтів. Вітаміни та добавки цього бренду легко інтегрувати в дитяче меню завдяки приємному смаку, зручній, якісній упаковці. Наприклад, раціон своєї дитини я часто доповнюю не тільки вітамінами, але й фруктово-ягідними смузі з рослинним білком NUTRILITE ™ або ж на основі цих інгредієнтів роблю домашнє морозиво. Виходить не тільки дуже смачно, але й вельми корисно.

За рівнем турботи про своїх дітей ми, батьки, можемо порівняти себе з супергероями, які щодня «рятують свою планету» від оточуючих її небезпек. Бажаю, щоб у ваші сімейні галактики не проникав жоден вірус! Будьте поінформовані та здорові!

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також