Випадання волосся: як визначити, вилікувати й уникнути

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Міжсезоння — ідеальний час, щоб вивчити тему випадання волосся. З початком холодного сезону у всіх є ризики зіткнутися з цією проблемою, тож важливо дізнатися, що робити, аби її вирішити раз і назавжди.

Процес випадання волосся триває безперервно й це цілком нормально. Волосинки, цикл життя яких завершився, звільняють місце для нових — здорових і свіжих. Але всьому є своя межа. Трихологи вважають, що в середньому здорова людина має втрачати не більше 150 волосин на добу. Це та кількість волосинок, які ви бачите на гребінці після розчісування або губите впродовж дня. Якщо підлога у ванній кімнаті щодня вкривається цілими пучками, варто бити на сполох.

Чому випадає волосся

Випадання волосся може бути спричинено цілою низкою факторів. Це і генетика, і гормональний фон (при порушенні балансу фолікули починають скорочуватися, виробляючи тонші волосини або не виробляючи їх зовсім). Крім того, причиною випадання може бути нестача вітамінів і мінералів, хвороби або сильні стреси. До речі, зачіска починає втрачати об’єм не одразу після того, як ви сильно перенервували, а через 3–4 місяці.

Волосся — індикатор внутрішнього стану організму. Тому, якщо у вас почало “лізти” волосся, перш за все варто прислухатися до себе й подумати про те, чи немає у вас супутніх симптомів: погіршення самопочуття, безсоння тощо. Про нестачу вітамінів в організмі зазвичай натякають хором волосся, нігті і шкіра. Тому, якщо ви виявили цілий букет проблем, слід звернутися до лікаря.

Буває так, що фолікули ослаблюються через неправильний догляд або вплив погодних умов. Відтак цибулини просто «засинають» й не входять у фазу активного росту. 

Як відновити густоту волосся

«Щоб відновити густоту волосся, необхідно повернути цибулини до активної фази. Для цього вибирайте спеціальні засоби для догляду за шевелюрою, які містять інгредієнти для стимуляції росту. Як правило, такі продукти необхідно втирати у шкіру голови масажними рухами, щоб активувати волосяні фолікули», — говорить трихолог і науковий керівник клініки Giuliani Фабіо Рінальді.

Пришвидшити ріст волосся й повернути зачісці розкішний об’єм допоможе висококонцентрований комплекс для волосся з екстрактом карликової пальми Concentrate Serenoa від українського бренду Hillary. Засіб призначений для активації фолікулів, що знаходяться у фазі сну, і пришвидшення росту нових волосин. Активні компоненти у складі, такі як аргінін та протеїни пшениці, активізують обмінні процеси у шкірі голови, дарують корінцям волосин силу, завдяки чому волосинки переходять зі стадії телогену до анагену. Тобто починають активніше рости. Засіб покращує структуру й зовнішній вигляд пасом, робить їх більш слухняними. Зневоднення — ще одна проблема, з якою впорається комплекс від Hillary. Оскільки він підтримує рівень зволоження, то волосся менше січеться й ламається, а зачіска стає більш охайною.

Трихологи говорять, що запустити процес росту нових волосин допоможуть також відлущувальні засоби. Скраби й пілінги стимулюють кровообіг у шкірі голови, насичуючи цибулини киснем. У такий спосіб запускається процес росту нової волосини. Головне — добре масажувати шкіру голови, щоб засіб працював. Зрештою, масаж шкіри голови можна робити й без скрабів. Мануальні рухи в будь-якому разі запускають процеси регенерації.

Як уникнути випадання волосся на майбутнє

Здоров’я волосся тримається на двох китах — догляді та дієті (якщо не враховувати загальне здоров’я організму).

Для того, аби підтримувати волосся в нормальному стані, раціон обов’язково повинен містити білки — саме завдяки їм формуються волосяні фолікули. Підтримувати здоровий баланс білків можна за допомогою яєць, кисломолочних продуктів і м’яса. До речі, для нормального росту волосся раціон обов’язково повинен містити червоне м’ясо — джерело незамінних амінокислот, вітамінів, у тому числі вітаміну B12.

Від випадання волосся також рятують антиоксиданти й амінокислоти. Вони стимулюють активність у клітинах і не дозволяють фолікулам надовго завмирати. Щоб збагатити організм цими речовинами, можна вживати часник, ягоди і гіркий шоколад.

Звісно, для того, аби пасма росли довгими, здоровими й не випадали, необхідно підтримувати оптимальний водний баланс організму. Доведено, що вода — найкращий засіб для зволоження.

Стосовно догляду за волоссям, формула доволі проста: ретельно миємо, зволожуємо, відлущуємо й захищаємо (від ультрафіолету й гарячих температур девайсів для стайлінгу). Два останні пункти мегаважливі, бо саме перегрівання і UV-проміння руйнують структуру волосин.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Instagram і не пропускайте найцікавіші матеріали Beauty HUB! 

читайте також