Взаємозв’язок дієти й чоловічого тестостерону

Чоловіки теж часто сидять на дієтах, як і жінки. Однак не варто забувати, що для дівчаток харчуватися «однієї зеленню» – нормально, а для хлопців – згубно для здоров’я, і всьому виною тестостерон. Оксана Соколова – засновниця Health is Wealth, дієтолог, health coach клінік ReFuture і I-MED, спортсменка-любителька, марафонець, розповіла все, що потрібно знати про дієти і тестостерон.

Щоб пояснити взаємозв’язок між чоловіками, м’ясом і тестостероном, повернемося ненадовго до початку історії людства. Наш вид виник на Землі, за різними підрахунками, від п’яти до семи мільйонів років тому. На самому початку чоловіки добували їжу для сім’ї, полюючи на звірів, птахів, риб. Жінки ж шукали коріння, збирали ягоди, які росли не вище людського зросту. Протягом мільйонів років людство виробляло ферменти, які могли перетравити доступні продукти. Саме з цієї причини ми й надаємо їм перевагу.

Зверніть увагу: в ресторанах чоловіки частіше інтуїтивно вибирають продукти з м’яса, риби або птиці, а жінки – салати, ягоди, вегетаріанські страви. Це харчові переваги, які генетично передавалися в нашій пам’яті протягом мільйонів років.

Чоловікові рекомендовано вживати м’ясо. І не можна білок, що в ньому міститься, замінити протеїном, в якому є цукор. Що намагаються робити деякі вегетаріанці.

Не отримуючи з їжі м’ясного білка, організм чоловіка виробляє більше глобуліну, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ). Він об’єднується з тестостероном, позбавляючи чоловіків вільного тестостерону.

Ознаки зниженого тестостерону:

 • Зміни настрою: смуток, депресія, дратівливість, вибуховий характер, невдоволення;
 • Ожиріння в області живота;
 • Округлення рис обличчя;
 • Відкладання жиру на спині і грудях;
 • Зниження лібідо, проблеми з потенцією.

Багато клієнтів-чоловіків скаржаться на жир в області живота. Спалюючи жир на животі, чоловік знищує фабрику з перероблення тестостерону в естроген, зупиняючи процес фемінізації організму. Кращими спортивними способами будуть кардіотренування на низькому пульсі, в середньому до 130 і тривалістю 45 хвилин, і силові тренування в залі тричі на тиждень.

Чоловікам рекомендують палеодієту, або «дієту кам’яного віку»: меню мисливців і збирачів, у складі якого були пісне м’ясо, риба, ягоди, листові овочі і коренеплоди. Під забороною опинилися продукти зі злаків, молоко і його похідні, стручкові, цукор і солодощі, солодкі газовані напої та рафіновані олії. Я би злаки залишала, тому що це довгий вуглевод і глюкоза для мозку і спорту. Чоловік працює розумово, тому йому необхідно мати правильне джерело глюкози, а спортсменам, тим паче без вуглеводів не збудувати збалансований раціон

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Oksana Sokolova (@oks4sokol)

В результаті дослідження впливу палеодієти на пацієнтів-чоловіків показали зменшення тригліцеридів, зниження рівня глікозильованого гемоглобіну, нормалізацію тиску і зменшення обхвату талії. А це – основні проблеми чоловіків. Ну, ще підвищений гомоцистеїн і сечова кислота, як показує моя практика.

Норма м’яса для чоловіка – один-два рази на тиждень червоне м’ясо (в обід), два рази – біле (курячу фермерську або індичу грудку) і два-три рази дику рибу.

Крім того, рекомендовано вживання овочів, особливо тих, що містять фітотестостерон (який організм сприймає як тестостерон): броколі, цвітна і брюссельська капуста, а також кольрабі, ріпа, редис і редька. При цьому слід уникати продуктів, що містять прості вуглеводи (цукор, борошняні вироби).

Чоловіки-вегетаріанці показують в аналізах високий рівень кортизолу і пролактину. При цьому кортизол – типово чоловічий гормон стресу, а пролактин – жіночий.

Вегетаріанська дієта також може призводити до високого рівня ГЗСГ, що утворюється в разі нестачі м’ясного білка, низького вільного тестостерону.

Тільки не подумайте, що я хочу, аби всі їли м’ясо. Я хочу, щоб ви отримали інформацію і стежили за своїми гормонами, харчувалися правильно.

Взаимосвязь диеты и мужского тестостерона

І, почувши або прочитавши цю інформацію, вегетаріанці просто мають бути більш уважні до свого тіла і гормонів, споживати менше фітоестрогенів (соя, пиво, нут, льон) і робити обов’язково силові тренування.

Низький тестостерон дає утворення пивного живота, високий рівень вісцерального жиру, який призводить до інсультів, атеросклерозу й інфаркту.

Але ж, починаючи з 35-40 років, рівень тестостерону падає в організмі чоловіка на 2% щороку. Причина цього в першу чергу стрес, а також зміна способу життя, відсутність фізичної активності або надмірна спортивна активність без правильного відновлення, неправильне харчування, нестача сну і відпочинку.

Сон, спорт, правильне харчування можуть зробити чудеса! Варто тільки забажати.

Нижче список чоловічих гормонів, які необхідно перевіряти раз на рік, якщо немає індивідуальних показань до більш частого скринінгу:

 • Альбумін
 • ФСГ
 • ЛГ
 • Пролактин
 • Кортизол
 • Естрадіол
 • Загальний тестостерон
 • Вільний тестостерон
 • Глобулін, що зв’язує статеві гормони (ГЗСГ)
 • Індекс вільного ПСА ((ПСА віл./ПСА заг.х100%)

Піклуйтеся про своїх чоловіків!

Підписуйтесь на наш Instagram і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також