Як діє лазерна епіляція: всі плюси та мінуси процедури

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Лазерна епіляція – сьогодні найпопулярніший спосіб позбутися небажаного волосся на тілі, хоч і недешевий. Зазначена процедура стала популярною завдяки своїй ефективності й відносній безпеці. Розкажемо, що таке лазерна епіляція, які існують переваги та недоліки та як підготуватися до процедури лазерного видалення волосся.

Традиційні методи видалення волосся на тілі, наприклад, гоління, вищипування, воскова депіляція, шугарінг або використання косметичних засобів, дають лише короткостроковий ефект, а електроепіляція – болісна. При цьому лазерна епіляція – практично безболісна процедура, що гарантує швидкий ефект, водночас не ушкоджуючи та не подразнюючи шкіру.

Що таке лазерна епіляція, принцип роботи

Лазерна епіляція – це метод видалення волосся, заснований на використанні лазерного випромінювання для знищення волосяних фолікулів. Принцип роботи ґрунтується на селективному фототермолізі, який полягає в тому, що лазерне світло поглинається меланіном у корінні волосся та волосяних цибулинах, а це, своєю чергою, призводить до нагрівання та руйнування волосяного фолікула. В результаті зростання волосся на обробленій ділянці зупиняється. Тривалість й енергія лазерного імпульсу підбираються так, щоб фолікули встигали зруйнуватися, не пошкоджуючи навколишні ділянки шкіри.

Як працює процес лазерної епіляції

  • Перед початком процедури ділянка шкіри, що підлягає обробці, очищається від себуму та косметичних засобів. Можливе нанесення гелю або спеціального охолоджувального засобу для захисту шкіри та зменшення дискомфорту.
  • Під час процедури спеціальний лазерний апарат спрямовується на ділянку шкіри, що містить волосяні фолікули.
  • Лазерна енергія поглинається меланіном у волоссі та фолікулах.
  • Поглинена енергія перетворюється на тепло, що призводить до руйнування волосяного фолікула. Цей процес зупиняє подальше зростання волосся.
  • Багато сучасних лазерних апаратів оснащені системами охолодження, які захищають верхні шари шкіри від пошкоджень і знижують дискомфорт під час процедури.

Процес лазерної епіляції зазвичай потребує кількох сеансів для досягнення оптимальних результатів, оскільки волосяні фолікули проходять через різні фази зростання у різний час. Руйнувань зазнає тільки коріння волосся, що перебуває в активній стадії росту в момент опромінення. Як правило, це стосується 20-30% волосся. Оптимально проводити процедури з інтервалом у кілька тижнів. Це гарантує, що всі фолікули (навіть ті, які перебували в сплячому стані й уникнули руйнування лазером) будуть оброблені у правильний момент і дадуть найкращий ефект.

Чим темніше волосся, тим більший в ньому вміст меланіну, а отже, лазерна епіляція буде ефективнішою. А ось світле, руде і сиве волосся мало чутливе до світлового випромінювання, тому для його видалення потрібно більше процедур.

Переваги лазерної епіляції, всі недоліки процедури

Переваги лазерної епіляції

  1. Ефективність. Лазерна епіляція може дати тривалі результати, часто на кілька років або більше, залежно від типу шкіри та волосся. Зруйновані волосяні цибулини не відновлюються. Лише кілька процедур, і пацієнт помічає значне скорочення кількості волосся, а те, що залишилося, стають тоншим, світлішим і менш помітним.
  2. Безпека. Правильно проведена процедура лазерної епіляції зазвичай є безпечною і має невеликий ризик ускладнень.
  3. Комфорт. На відміну від інших методів видалення волосся, таких як воскова депіляція або електроепіляція, лазерна епіляція не пов’язана з больовими відчуттями.
  4. Економія часу. Оскільки лазерна епіляція може дати довгострокові результати, вона суттєво заощаджує час, який зазвичай витрачається на повторні процедури іншими методами видалення волосся.
  5. Залежно від потужності лазера за один імпульс засвічується ділянка шкіри близько 2 см. Відповідно, за короткий час обробляється велика поверхня шкіри.

Однак слід пам’ятати, що результати можуть відрізнятися залежно від типу шкіри та волосся, а також від кваліфікації спеціаліста, який проводить процедуру. Перед проведенням лазерної епіляції рекомендується проконсультуватися із кваліфікованим дерматологом або фахівцем з косметології з метою оцінки сумісності процедури з вашим типом шкіри та індивідуальними особливостями.

Недоліки лазерної епіляції

  1. Може спричинити різні ускладнення, такі як запалення, почервоніння шкіри, набряки, відчуття печіння, тимчасова зміна пігментації шкіри або навіть опіки. Ці неприємні ефекти зазвичай тимчасові і лише у деяких випадках тривалі.
  2. Буває менш ефективною для світлого, рудого або сивого волосся, а також для темної шкіри. У цих випадках потрібно більше сеансів для досягнення бажаних результатів.
  3. Один сеанс видалення волосся лазером коштує дорожче за інші методи. Виходячи із загальної кількості сеансів, лазерна епіляція – процедура, на яку необхідно витратитися.
  4. Для проведення лазерної епіляції потрібен кваліфікований фахівець із досвідом роботи з відповідним обладнанням. Неправильне застосування лазера може спричинити негативні наслідки.
  5. Після процедури рекомендується уникати прямого сонячного випромінювання протягом кількох тижнів, щоб не провокувати ускладнення та зміни пігментації шкіри.
  6. Блискавичного результату після лазерної епіляції немає, адже для досягнення максимальної ефективності зазвичай потрібно кілька сеансів через певні інтервали часу, що може вимагати терпіння.

Варто також зазначити, що велике значення у процедурі має апаратура. Для епіляції застосовується червоне випромінювання, яке найглибше проникає в шкіру і добре поглинається меланіном. Найбільш ефективними є рубіновий, діодний, александритовий та неодимовий лазери. Перші два вважаються застарілими, а ось олександритовий лазер – найпрогресивніший, який ефективно видаляє навіть світле, руде та сиве волосся. Лазер на алюмо-ітрієвому гранаті (неодимовий) часто використовується для видалення татуювань, а також для лазерної епіляції. Річ у тім, що лазер дає випромінювання, яке мінімально поглинається у верхніх шарах шкіри та проникає у глибокі шари.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також