Як навести лад у квартирі та в житті: поради від Марі Кондо

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Лад у квартирі, будинку, на робочому столі, у будь-якому життєвому просторі прибирає з очей зайве та допомагає зосередитися на тому, чим ми займаємось на сьогодні. Марі Кондо, авторка книги «Магічне прибирання», знає, як позбутися непотрібних речей раз і назавжди.

Прибирання у багатьох асоціюється з чимось неприємним і нудним ще з дитинства. Для деяких – це спосіб зняття стресу, але часто проблема полягає не в тому, що нам ліньки прибирати, а в тому, що ми купуємо занадто багато непотрібних речей, які потім шкода викинути.

Марі Кондо (Маріє Кондо) – спеціалістка з наведення ладу в будинку, консультантка й авторка книги «Магічне прибирання. Японське мистецтво наведення ладу вдома та в житті», розробила унікальний метод прибирання KonMari. Вона цікавилася цим ще у дитинстві. У віці п’яти років почала читати книги з організації простору та журнали з домознавства та застосовувати отримані знання на практиці вдома та у школі.

В основі методу Марі Кондо полягають давні японські традиції, мистецтво позбавлення непотрібних речей (art of discarding), яке було популярне в Японії ще в 90-х роках XX століття. Марі довела його до досконалості, і вчить охочих, як навести лад у квартирі. Мета методу KonMari – не просто позбутися непотребу, а зробити простір затишним і комфортним.

Метод Марі Кондо – це наведення ладу як у будинку, так і в думках, у душі. Вона розглядає цей процес у двох площинах – духовній та практичній. Практична – чистота та лад у квартирі. Духовна — лад у думках і спокій у душі. Кондо вважає, що усі речі живі. І як будь-яким живим істотам їм потрібна турбота та своє місце. Позбавляючись просто непотрібних речей, ми звільняємо простір для улюблених і часто використовуваних. Тоді всім буде зручно, і в будинку запанує атмосфера затишку та спокою.

Марі Кондо

читайте також

10 правил прибирання Марі Кондо

Правило №1

Вибирайте насамперед те, що хочете зберегти, а не те, чого хочете позбутися. Прибирання методом KonMari не означає, що потрібно буде викинути всі старі речі. Це можуть бути абсолютно нові, але непотрібні речі. Головне правило – залишаємо улюблені речі, з якими у нас пов’язані приємні спогади. Тобто якщо в шафі лежить заношений до дірок улюблений светр, який застав динозаврів, можна сміливо залишати його.

Правило №2

Створіть у голові образ, що надихає. Подумки уявіть собі, як би ви хотіли, щоб виглядала ваша квартира або кімната. Головне – не звільнити якнайбільше місця у просторі, а зробити його комфортним і затишним для життя.

Правило №3

Забирайте за категоріями. Не беріться за все одразу. Намітьте план прибирання не за категоріями «кімнати – кухня – ванна кімната», а «одяг – книги – документи – посуд».

Правило №4

Не купуйте нових посудин для зберігання та заповнюйте ящики на 90%. Завжди можна використовувати те, що вже є в будинку: маленькі коробочки з-під печива і великі коробки з-під взуття, ящики, баночки та інші види упаковки, які можна щось скласти і які лежать у будинку. Щодо заповнення ящиків — спробуйте ставити речі вертикально і складайте одяг, як оригамі.

Правило №5

Приймайте рішення одразу й на самоті. Краще наводити лад у своїх речах без сторонніх свідків. Ваші родичі та друзі можуть мати трохи інший погляд на те, що варто залишити, а що потрібно викинути. Оскільки головна мета – не просто позбутися старого, а залишити улюблені та приємні речі, результат може трохи не збігатися з вашими реальними бажаннями.

Правило №6

Розкладайте та вішайте одяг від світлого до темного. Марі вважає, що речі, які виглядають однаково, мають висіти чи лежати поряд. Як нам комфортно з людьми, які схожі на нас, так і речам буде приємніше перебувати у компанії споріднених речей. Розвішувати потрібно зліва направо від світлого до темного.

Марі Кондо

читайте також

Правило №7

Зберігання та використання речей не має завдавати додаткових незручностей. Це означає, що речі потрібно складати не туди, де, як ми думаємо, їх зручно зберігати, а туди, звідки зручно діставати. Уявіть, що ви склали всі баночки зі спеціями і прянощами, пляшечки з соусами й оліями у відмінно підхожу для цього верхню шафку. А тепер спробуйте почати готувати щось складніше за картопляне пюре. Щоразу вам доведеться тягнутися до полиці або залазити на стілець, щоб дістати потрібну річ. Так, можна одразу дістати те, що потрібно, а потім скласти на місце. Але вам все одно доведеться виконувати незручні дії. Місця краще продумувати заздалегідь.

Правило №8

Не залишайте речі «про всяк випадок». Залишити річ для носіння вдома – велика спокуса. Марі вважає, що навіть у квартирі потрібно носити такий одяг, в якому не соромно відчинити двері сусідам або швидко пробігтися до сусіднього магазину. Коливання означають, що ви не можете визначитися з важливістю цієї речі. Якщо потрапили в таку ситуацію, зупиніться та добре подумайте, які емоції та спогади з нею пов’язані.

Правило №9

Позбудьтеся минулого. Цей пункт стосується проблеми викидання речей, які дорогі серцю, але займають надто багато простору. Часто визначитися, яку річ ви любите більше, дуже складно. Їх може бути дуже багато, і кожна може бути зв’язком не лише з місцями, а й з людьми. Якщо дуже важко, але ви розумієте, що настав час відпускати, проведіть з нею деякий час, перебираючи спогади, пов’язані з нею. Сфотографуйте її та опишіть, щоб пам’ятати, але при цьому звільніть місце для чогось нового. Це як прощання з людиною, з якою багато пов’язує, але шляхи ваші вже розійшлися. Відпустіть і рухайтеся далі.

Правило №10

Використовуйте речі усвідомлено. Завжди кладіть речі на місце, дякуйте за те, що змогли ними скористатися, і дбайте про них. Марі вважає, що у такий спосіб після прибирання вам стане зрозумілим сенс і призначення кожної речі. Ви почнете дійсно цінувати їх та використовувати свідомо.

Можливо, така філософія не зовсім підходить для людей із західним способом мислення, проте ми можемо взяти звідти основні постулати та навести лад не лише у шафах, а й головах.

Марі Кондо

Як навести лад у сумочках

Наведення ладу в косметичці

Порядок у квартирі: як навести

Як скласти футболки

Як скласти спідню білизну та шкарпетки

Підписуйтесь на наш YouTube-канал і не пропускайте найкорисніші відео-матеріали від Beauty HUB!

читайте також