Розповідаємо, як зрозуміти, яка у вас форма і розмір грудей, які фактори впливають на молочні залози, і як вибрати бюст в інтернет-магазині без примірювання.
Форма грудей: яка буває
Форма грудей у жінок може значно відрізнятися залежно від генетики, віку, рівня гормонів та інших факторів.
- Округла, або в народі «яблуко». Повні та симетричні груди, де верхня й нижня частини грудей рівномірно наповнені жировою тканиною, а сосок розташований посередині.
- Каплеподібна, або «груша». У верхній частині грудей мало жирового прошарку, а знизу його більше.
- Форма «схід-захід». Грди трохи розходяться в сторони, між ними широка улоговинка, а соски спрямовані назовні у протилежні боки.
- Конусоподібна, або «дзвін». Верхня частина грудей вузька, а нижня розширена й опущена нижче передбачуваного рівня грудей. Така форма грудей частіше помітна у жінок із маленьким розміром.
- Бокова форма. Молочні залози широко розставлені, нагадуючи форму «схід-захід», але соски спрямовані вперед.
- Подовжена форма. Груди вузькі зверху з потовщенням у нижній частині, соски при цьому спрямовані вниз. Така форма частіше спостерігається в жінок у період і після лактації, вікових змін та внаслідок звички горбитися.
- Атлетична форма. Це невеликі груди, практично пласкі, через відсутність або малу кількість жирової тканини та більшого обсягу м’язової.
- Асиметричні груди. Одна половина грудей відрізняються від іншої за розміром, формою та розташуванням щодо один одного. Невелика різниця, а це трапляється у 85% жінок, вважається нормальною. Найчастіше асиметрія спостерігається у підлітковому періоді, і до 20 років ситуація вирівнюється. Також асиметрія може виникнути внаслідок травми грудей, вродженої аномалії, викривлення хребта, після лактації, гормональних змін або новоутворень у молочних залозах.
Усі зазначені форми вважаються природними.
Від чого залежить розмір грудей: фактори, що впливають
Молочна залоза у дорослої жінки складається із залізистої та сполучної тканин, а простір між ними заповнює жирова тканина. Саме від кількості останньої залежить розмір грудей у жінки. Зазвичай груди у дівчинки зростають у 8-13 років, розвиваючись і остаточно формуючись до 18-22 років. Вага молочної залози в межах 0,5-1 кг.
- Генетика. Якщо у жінок у вашій родині великі груди, ймовірність того, що у вас буде схожий розмір, вища.
- Гормони. Рівень гормонів, особливо естрогену та прогестерону, впливає на розвиток молочних залоз. Під час статевого дозрівання, вагітності й менопаузи рівень гормонів змінюється, що може впливати на розмір грудей.
- Маса тіла. Груди складаються переважно з жирової тканини, тому збільшення або зменшення маси тіла може вплинути на розмір грудей.
- З віком зміни у тканинах грудей можуть призводити до зменшення або зміни їх форми.
- Під час вагітності й годування груди збільшуються через підготовку молочних залоз до лактації. Згодом розмір може повернутися до початкового, але форма та пружність змінюються.
- Рівень фізичної активності й тренування. Хоча фізичні вправи власними силами не впливають безпосередньо на розмір грудей, можуть змінювати форму і підтягненість грудей з допомогою розвитку певних м’язів. Так, щоб збільшити м’язову тканину, можна робити вправи з гантелями, а саме жим лежачи і розведення лежачи.
- Дієта та спосіб життя. Харчування та рівень стресу також можуть опосередковано впливати на гормональний баланс, що своєю чергою може впливати на розмір грудей.
Чому важливо знати, який у тебе розмір грудей?
Предмети одягу, які сьогодні ми знаємо як бюстгальтер, жінки носили ще у ХV столітті. Лляні шматочки тканини нагадували чашечки, які трималися на широких бретелях, при цьому тканина була декорована мереживом та вишивкою. Пізніше бюстгальтер перетворився на корсет і знову на бюстгальтер.
Поняття середній розмір грудей у жінок на різних континентах відрізняється. Наприклад, у європейок, канадійок, південноамериканок середнім розміром грудей вважається третій. В азіаток середнім вважається перший (Китай, Корея, Японія) чи другий (Середня Азія).
У ХХІ столітті визначити розмір грудей, а також підібрати правильний бюстгальтер – на перший погляд видається досить простим завданням. Але ж це не так! Адже якщо ви помилитеся і виберете тісний ліфчик, він стискатиме молочні залози, кісточки і бретельки врізатимуться в тіло, а вільний – не виконуватиме свою функцію підтримування грудей. Відповідно, питання правильного вибору бюстгальтера – це проблема не краси, а насамперед здоров’я. Неправильно підібраний ліфчик може стати причиною болю у грудях та спині, зміни постави і навіть деформації грудей.
За допомогою правильного бюстгальтера можна зробити груди більшими, спокусливішими, щось або приховати, або підкреслити. І не варто купувати ліфчик на розмір менше, щоб зробити груди пишнішими, або навпаки більше, щоб почуватися вільніше.
Розмір грудей: визначення за класичною таблицею та вручну
Обхват грудей вимірюється під грудьми і через частину грудей, що виступає. Розміри чашок бюстгальтера позначаються буквами (A, B, C тощо), де кожна буква відповідає певній різниці між обхватом під грудьми й обхватом грудей.
Як зробити виміри грудей:
- Вимірювання під грудьми:
- Оберніть м’яку сантиметрову стрічку прямо під грудьми, де бюстгальтер зазвичай прилягає до тіла.
- Переконайтеся, що стрічка рівно йде по всьому тілу, не перекручується і паралельна до підлоги.
- Зафіксуйте значення. Це буде обхват під грудьми.
- Вимірювання по грудях:
- Оберніть стрічку навколо найширшої частини грудей (зазвичай це рівень сосків).
- Стрічка має бути паралельна підлозі і не натягуватися надто сильно, але й не бути надто вільною.
- Запишіть це значення. Це буде ваш обхват грудей.
- Визначення розміру бюстгальтера. Різниця між обхватом грудей та обхватом під грудьми допоможе визначити розмір чашки. Наприклад, різниця в 12-13 см відповідає чашці В, 14-15 см – чашці C тощо
- Отриманий результат слід округлювати за математичним законом, тобто якщо результат, наприклад, 78 або 81, вибирають значення 80, якщо 83 або 87, то округляємо до 85.
- Не робіть виміри в одязі, а також під час менструації, коли молочні залози набухають і груди будуть трохи більшими.
Існує методика визначення розміру грудей вручну, але такі виміри будуть не точними, і ви визначите лише розмір чашки. Щоб визначити свій розмір, обхопіть груди долонею і подивіться, як розміщуються при цьому пальці. Якщо вони практично не зігнуті, а великий палець міцно притиснутий, це, швидше за все, перший розмір грудей. Якщо при обхваті долонею ваші пальці майже не зігнуті, а між великим та долонею є кут нахилу – у вас другий розмір чашки. Третій розмір грудей – якщо при обхваті грудей однієї долоні не вистачає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!