Побачити реальний ефект від використання крему догляду для обличчя допоможуть певні знання. Доглядова косметика працює лише на тій шкірі, для якої від початку була розроблена. Наприклад, якщо у вас суха шкіра, то використання засобів для жирної шкіри або навіть комбінованої може призвести до подразнення, надмірного виділення шкірного сала, пересихання та стягнення шкіри, утворення зморшок і появи вугрової висипки.
Важливо розуміти різницю між такими поняттями, як тип шкіри і проблеми зі шкірою. Йдеться про те, що зморшки, гіперпігментація, акне та інші зміни властиві всім типам шкіри. До того ж різні патології можуть виникати або зникати з часом, віком, гормональними змінами та спричинені впливом довкілля. Від проблем зі шкірою можна позбутися, вилікувати, але тип шкіри залишається незмінним.
Що впливає на тип шкіри?
- Генетика. Тип шкіри та її стан передається у спадок.
- Вплив довкілля. Трапляються випадки, коли після переїзду в іншу кліматичну зону тип шкіри змінювався.
- Гормони. Гормональний фон змінюється протягом усього життя, особливо це стосується періодів статевого дозрівання, вагітності та пологів, клімаксу.
- Лікарські препарати та побічні ефекти від їх прийому. Наприклад, жирна шкіра може стати сухою, а чутлива — раптом стає нормальною чи навпаки.
- Дієти. «Ми є те, що ми їмо», – говорив Гіппократ. Неправильне харчування, зловживання жирною, гострою, солоною та копченою їжею негативно позначається на шкірі, а також на організмі загалом. Зробити шкіру здоровою та сяйливою реально за допомогою правильного та збалансованого харчування.
- Алергії. Джерело алергічної реакції може бути будь-яке, але наслідки алергії позначаються переважно на шкірі.
- Неправильний догляд. Використання невідповідних доглядових засобів призводить до негативних реакцій шкіри.
Як визначити тип шкіри: тест від Beauty HUB
Редакція Beauty HUB надає покрокову інструкцію щодо визначення типу шкіри. За допомогою простого тесту легко зможете визначити власний тип шкіри.
Крок 1: Змийте макіяж, ретельно очистіть обличчя від забруднень.
Крок 2: Промокніть шкіру серветкою або м’яким рушником. Не протирайте обличчя лосьйоном або міцелярною водою після вмивання, не наносьте ніяких зволожувальних засобів і сироваток.
Крок 3: Зачекайте годину. За цей час не торкайтеся свого обличчя.
Крок 4: Оцінюємо результати.
- Шкіра стягнута і свербить, спостерігається невелике лущення – сухий тип шкіри.
- Шкіра блищить і виглядає сальною, особливо у Т-зоні – жирний тип шкіри.
- Шкіра жирна в Т-зоні, але суха чи нормальна на щоках та лінії підборіддя – комбінований тип шкіри.
- Шкіра виглядає рівною та красивою, без ознак сухості чи зайвої жирності – нормальний тип шкіри.
- Шкіра подразнена і запалена, є свербіж та почервоніння – чутливий тип шкіри.
Як доглядати за своєю шкірою залежно від її типу
Основні типи шкіри обличчя: суха, жирна, комбінована, нормальна, чутлива.
Розкажемо, який догляд за різними типами шкіри рекомендують косметологи, чого слід уникати. Знаючи, який тип шкіри маєте, ви легко зможете підібрати оптимальний догляд за нею.
Суха шкіра
Причини та прояв. Сухий тип шкіри спричинений зниженим виробленням шкірного сала. Шкіра лущиться, червоніє. Ця проблема може бути генетичною, пов’язаною з гормональними порушеннями, проживанням у зоні з сухим кліматом, застосуванням певних лікарських препаратів, віковими змінами.
Чого слід уникати. Продуктів на основі спирту та сульфатів, які можуть змивати природний жир зі шкіри. Крім того, намагайтеся не використовувати занадто гарячу воду для вмивання, дотримуйтесь в будинку температурного режиму, поставте зволожувач повітря.
Жирна шкіра
Причини та прояв. Надлишкове вироблення шкірного сала сальними залозами відбувається в організмі на генетичному рівні. Нестабільний гормональний фон, надмірне використання косметичних засобів, що підсушують, також провокують активне вироблення шкірного жиру. При жирному типі шкіри відчувається потреба у частому її очищенні, особливо опівдні, коли вироблення шкірного сала перебуває в піку. У людини з жирним типом пори шкіри розширені, легко забиваються, що зумовлює появу чорних/білих вугрів чи прищів.
Чого слід уникати. Засобів на олійній основі, зокрема зволожувальних засобів і косметики. Використовуйте продукти без вмісту спирту та сульфатів у складі, які можуть пересушувати шкіру.
Комбінована шкіра
Причини. Гени або надмірне вироблення жиру в Т-зоні. Догляд за комбінованою шкірою обличчя непростий, адже доводиться розв’язувати дві різні проблеми. І тут основною метою є баланс.
Чого слід уникати. Засобів на спиртовій основі, які надто пересушують шкіру, а також засобів для чищення, розроблених з метою контролю жиру. Можна використовувати окремі продукти для окремих зон або універсальний засіб відновлення шкірного балансу.
Нормальна шкіра
Причина: хороша генетика.
Чого слід уникати. Цей тип шкіри найпростіший у плані догляду, але саме він одним із перших виявляє ознаки старіння. Варто якомога раніше почати використовувати антиейдж та зволожувальні засоби.
Чутлива шкіра
Причини та прояв. Генетичний фактор, гормональні порушення, різкі перепади температур, сухий клімат, жорстка вода роблять шкіру дуже чутливою. До того ж косметика, мийні засоби можуть мати у своєму складі агресивні хімічні речовини, які посилюють стан шкіри та спричиняють алергію. Чутлива шкіра червоніє, на ній виникають подразнення, легко згоряє на сонці. Чутлива шкіра схильна до таких захворювань, як екзема та розацеа.
Чого слід уникати. Засобів із великою кількістю синтетичних складових, важких барвників чи агресивних хімікатів. Уникайте будь-яких інгредієнтів, які можуть спричинити потенційні алергії або подразнення.
Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!