Топ-5 кращих кислот для догляду за шкірою

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Топ-5 кращих кислот для догляду за шкірою

AHA-і BHA-кислоти вирішують безліч проблем шкіри – від запалень до зморшок. Редакція Beauty HUB перерахувала п’ять найпопулярніших кислот, що відлущують, з відмінною репутацією, які варто спробувати різним типам шкіри.

Салонний і домашній догляд із кислотами набуває все більшої кількості прихильників по всьому світу. Якщо раніше засоби з кислотами використовувалися переважно у кріслі косметолога, то зараз все більше людей впроваджують їх у свою звичну щоденну б’юті-рутину.

Завдяки потужним очищувальним і відлущувальним здібностям, кислоти у догляді за шкірою допомагають розв’язати безліч проблем шкіри: сухість, висипання, закорковані та розширені пори, пігментація, тьмяний колір обличчя, висипання і нарешті усунення ранніх зморшок. Знайти їх можна в засобах для очищення, тоніках, пілінг-дисках, сироватках і навіть нічних масках для обличчя.

Топ-5 лучших кислот для ухода за кожей

«Використання кислот у догляді за шкірою має безліч переваг. До них належать більш гладка і рівна шкіра, менш помітні пори, менша кількість висипів, підвищений виробіток колагену, а також зменшення сухості та лущення. Регулярне відлущення має бути обов’язковою частиною програми домашнього догляду», – каже селебріті-косметологиня Рене Руло, якій довіряють такі знаменитості, як Емма Робертс, Демі Ловато й Еммі Россум.

Основна відмінність між AHA і BHA-кислотами в тому, що перші впливають тільки на поверхню шкіри (що особливо добре за наявності зморшок і сухих лущень), тоді як другі працюють і на поверхні, і всередині шкіри (що відмінно підходить для боротьби з надмірною жирністю та висипаннями). Про те, як вибрати кислоту за типом шкіри, ми розповідали у попередніх матеріалах. І хочемо нагадати, що у цьому питанні найкраще допоможе грамотний фахівець.

Ексфоліація – справа тонка, зі своїми тонкощами та нюансами, тому обов’язково проконсультуйтеся зі своїм косметологом перед тим, як ступити на цей шлях. А для початку пропонуємо ознайомитися з п’ятіркою найпопулярніших, ефективних і широко використовуваних кислот у догляді за шкірою.

Гліколева кислота

Гліколева кислота

Якби всі AHA-кислоти були сестрами Кардаш’ян, гліколева кислота була б Кім. Вона має найбільшу кількість досліджень і найдовшу історію доведених результатів для різних типів шкіри та віку – це, безперечно, зірка сімейства альфа-гідроксикислот. У косметології інгредієнт може мати як рослинне, так і синтетичне походження. У природі гліколеву кислоту добувають з винограду, цукрової тростини та цукрових буряків, але оскільки синтетичну форму легше стабілізувати, саме цей варіант використовують у більшості засобів для догляду за шкірою.

Гліколева кислота є найпростішою структурою і має найменший розмір молекул, що дозволяє їй безперешкодно проникати у верхні шари шкіри для максимального оновлення клітин. Крім посиленої ексфоліації, засоби з гліколевою кислотою сприяють природному зволоженню та освітленню шкіри, вирівнюють колір обличчя, а також забезпечують той самий glow skin effect (ефект сяйливої шкіри) в разі регулярного використання. Вважається одним із найкращих компонентів для очищення жирної та комбінованої шкіри.

Молочна кислота

Молочна кислота

Молочна кислота м’якша за своїм впливом, тому може претендувати на роль менш «агресивної» сестри гліколевої кислоти (Кайлі?). Її молекула трохи більша, тому вона проникає в шкіру повільніше, а це означає, що цей компонент може бути кращим варіантом, якщо гліколева кислота з якоїсь причини не підходить для вашої шкіри. У косметичній промисловості молочну кислоту теж одержують двома способами – або ферментативним (молочнокисле бродіння глюкози), або хімічним синтезом.

Доглядові засоби з молочною кислотою стимулюють синтез колагену й еластину, а також трохи відбілюють шкіру. В результаті рельєф шкіри стає рівнішим, тон обличчя покращується, а дрібні недосконалості та неглибокі зморшки зовсім зникають.

Яблучна кислота

Яблучна кислота

Молекули яблучної кислоти більші, ніж у молочної та гліколевої, але це не заважає їй проникати в поверхневі шари шкіри, забезпечуючи якісне відлущування. Крім очищення та ексфоліації речовина має антиоксидантні, зволожувальні, відбілювальні та протизапальні властивості, що добре в разі схильності шкіри до висипань, плям постакне та пігментації.

У природі речовина міститься у багатьох фруктах, і це не лише яблука, а й виноград, малина, барбарис. Однак у б’юті-індустрії компонент, знову ж таки, зазвичай отримується синтетичним шляхом. Сама по собі яблучна кислота не така ефективна з точки зору оновлення клітин, тому в косметичних формулах її зазвичай поєднують з іншими видами AHA-кислот. Це дає додаткові переваги для ефективного відлущування шкіри.

Мигдальна кислота

Мигдальна кислота

На сьогодні день мигдальна кислота не може похвалитися такою кількістю досліджень та широтою застосування у косметології, як її «конкурентки». З усіх наявних AHA-кислот молекула мигдальної кислоти найбільша, тому вона гірше проникає в епідерміс, що може бути оптимальним варіантом для надчутливої ​​шкіри. Компонент відповідає за м’яке відлущування та працює тільки на поверхневих шарах шкіри.

Мигдальна кислота зарекомендувала себе як антивіковий інгредієнт (вона прискорює клітинний обмін), ефективна при акне, чорних точках та розширених порах, а також підходить для зволоження й тонізування сухої та зневодненої шкіри.

Саліцилова кислота

Саліцилова кислота

Відомим чемпіоном за здатністю усувати запалення та вирішувати проблему шкірних висипань є саліцилова кислота. Якщо ви хочете більше зосередитися на очищенні пор та зменшенні прищів, вам потрібна саме вона. Оскільки цей компонент проникає не тільки в епідерміс, а й у глибші шари шкіри через пори, саліцилова кислота здатна витягувати забруднення з глибин.

Засоби на її основі відмінно очищають дерму від ороговілих частинок і зайвого підшкірного сала, стимулюють регенерацію клітин, вирівнюють тон обличчя, заспокоюють шкіру, а також регулюють вироблення себуму, попереджаючи появу нових висипів. Саліцилова кислота має потужну протизапальну й антибактеріальну дію, тому найкраще підходить для шкіри, схильної до жирності та появи акне.

Підписуйтесь на наш Facebook і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також