Як жінці навчитися відчувати оргазм, а чоловікові його розпізнавати

Оргазм для жінки – важлива частина сексуального здоров’я. Щоб його досягти чи посилити й тим самим покращити якість сексуального життя, необхідно розуміти фізіологічні та психологічні аспекти. Розкажемо про стадії жіночого оргазму, які бувають його види, чому жінки симулюють сексуальне задоволення і як це розпізнати чоловікові.

Оргазм – це кульмінація сексуального збудження, що супроводжується мимовільними спазмами м’язів в області геніталій та інших частинах тіла. У цей момент частішає серцебиття до 180 ударів на хвилину, а також зростає артеріальний тиск, змінюється колір шкірного покриву. По суті, оргазм можна порівняти із серйозним фізичним навантаженням. Відчуття можуть бути навіть болючими, все залежить від емоційного та психологічного стану людини, ступеня збудження й інших факторів. Оргазм важливий для жіночого здоров’я, покращує настрій через виділення ендорфінів, є болезаспокійливим засобом.

Як відбувається оргазм у жінок: стадії та види

На думку сексологів, усі жінки поділяються на три типи:

 • Відчувають оргазм завжди завдяки високій чутливості статевих органів і здатності «вимикати» мозок під час сексу. Для таких жінок секс – це виключно фізіологічний процес, мета якого – досягнення оргазму. Загалом їх трохи більше ніж 20%.
 • Здатні отримувати оргазм самостійно, але не завжди відчувають задоволення з партнером. Їм важливий емоційний настрій, велику роль також відіграють сексуальні здібності партнера.
 • Зазнають труднощів у досягненні оргазму незалежно від ситуації.

Ступінь досягнення оргазму залежить від маси факторів, по суті – це певний симбіоз фізіологічних особливостей (розташування клітора, чутливість статевих органів тощо), особливостей будови нервової системи, психологічного стану та гормонального фону.

Стадії оргазму у жінки

 1. Фаза збудження. Організм жінки відповідає на збудження виділеннями з піхви змазки (слизової рідини із лужною реакцією). Водночас її кількість не залежить безпосередньо від ступеня збудженості. На цьому етапі відбувається приплив крові до статевих органів, вони можуть збільшитись у розмірах, особливо це стосується клітора. У багатьох жінок спостерігається зміна кольору шкірних покривів, загальний тонус м’язів підвищується в усьому тілі одночасно з наростанням частоти серцевих скорочень і артеріального тиску.
 2. Фаза плато, або стадія, під час якої підтримується високий рівень сексуального збудження.
 3. Оргазм, або сексуальна розрядка, супроводжується ритмічними скороченнями м’язів матки, зовнішньої третини піхви й анального сфінктера. Після початкових скорочень, що тривають від 2 до 4 секунд, йдуть три-чотири ритмічні скорочення з інтервалом близько 0,8 секунди. Всього може бути до 15 таких скорочень, поступово збільшується інтервал між ними, а інтенсивність, навпаки, знижується. У момент оргазму змінюється вираз обличчя, ним ніби пробігає судома. Це неконтрольована міміка.

Раніше вважалося, що оргазм буває кліторальний і вагінальний, деякі поділяли оргазм зовнішньої стимуляції та матковий. Сьогодні вчені збігаються на думці, що оргазм – єдиний процес, який досягається різними формами стимуляції.

Все, що ви могли не знати про жіночий оргазм

 • На 80% оргазм залежить від самої жінки – від ступеня її зрілості й готовності (фізіологічної та психологічної) до насолоди, збудження та досягнення оргазму. Чоловік може брати участь у досягненні оргазму у жінки, але він не є його джерелом.
 • На відміну від чоловіків, для яких отримання оргазму так само необхідне, як їжа та повітря, жіночий оргазм не є обов’язковим елементом. Настання вагітності відбувається і без сексуального задоволення, а оргазм для жінки швидше додатковий бонус, який стимулюватиме до статевого акту.
 • Для досягнення задоволення жінкам необхідно більше часу, ніж чоловікам, проте воно триваліше, а також жінка здатна до мультиоргазмів. Адже після отримання оргазму збудження не знижується нанівець, як у чоловіків, а отже, при правильній стимуляції можна отримувати задоволення кілька разів поспіль. Здатністю до мультиоргазмів можуть похвалитися лише 20% жінок.
 • На можливість отримання задоволення впливають ситуаційні чинники, наприклад, стан здоров’я, у тому числі день менструального циклу, прийом певних лікарських препаратів, алкогольне сп’яніння.
 • Багато суперечок точиться навколо горезвісної точки G, стимулюючи яку можна отримати дуже сильний оргазм. Не всі знають, що точка G – це скупчення залізистої тканини, де може бути багато нервових закінчень. Якщо поруч розташована ніжка клітора, стимуляція може призвести до оргазму. Але таке суто фізіологічно зустрічається не у кожної жінки, відповідно, і досягти оргастичних відчуттів, стимулюючи ї,ї можуть далеко не всі. Міф про «чарівну точку» – маркетинговий хід, придуманий виробниками секс-іграшок.
 • На жіночий оргазм впливає рівень тренованості чутливості статевих органів. Інтимні м’язи можна, а часом навіть потрібно тренувати.
 • Досягнення одночасного оргазму у чоловіка та жінки не є нормою, оскільки це нефізіологічно. Жінка досягає оргазму пізніше за чоловіка, але якщо дуже постаратися, то можна навчитися приходити до фінішу разом.
 • Перегляд порно не підвищує здатність до оргазму, лише стимулює фантазію.

Чому жінці складно досягти оргазму, і навіщо вона його імітує

Дослідження, проведені американськими вченими, показали, що близько 70% жінок імітували оргазм хоча б раз у житті. При цьому дурять найчастіше молоді, недосвідчені дівчата. З віком жінка розуміє, чого саме хоче у ліжку, як цього досягти, і не соромиться розповісти про це партнерові.

Причин, через які жінки симулюють оргазм, кілька, і не всі вони стосуються самого сексу. Так, жінки імітують оргазм:

 • щоб зміцнити відносини, підвищити самооцінку партнера. Іноді нездатність партнерки отримати оргазм сприймається чоловіком як байдужість, і не кожен здатний зрозуміти, що досягнення кульмінації жінки багато в чому залежить від його старань;
 • нерідко, імітуючи оргазм, жінки хочуть якнайшвидше закінчити статевий акт, який їм неприємний, або коли вона розуміє, що отримати насолоду на цей момент вже не вийде;
 • уявні очікування, спроби «вичавити» оргазм призводять до того, що він так і не настає, і доводиться його імітувати;
 • якщо жінка звикла отримувати оргазм за допомогою мастурбації і знає, що статевий акт із партнером не принесе їй бажаної розрядки.

Визначити, чи симулює жінка оргазм, здатний далеко не кожен чоловік. Серед ознак імітації одноманітні крики та стогін, рівне розмірене дихання, відсутність м’язових скорочень і пульсації статевих органів. Крім того, пам’ятайте – жінка не здатна отримувати оргазм у всіх позах без виключення суто фізіологічно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також