Як зробити мозок щасливим

  • Self-love: celebrate yourself

  • Це з любові

  • HOW TO BEAUTY

    HOW TO BEAUTY

  • Адвент-календар 2021

  • Листи Діду Морозу 2021

Mindfulness, або усвідомленість – це щось більше, ніж просто модний тренд. Про неї вже багато сказано, але мало хто може дати їй чітке визначення. Запитайте людей, і ви почуєте: «Це означає бути тут і зараз, це пов’язане з медитацією…» Але виявляється все серйозніше: усвідомленість має прямий зв’язок з нейронаукою. Саме з її допомогою можна розтлумачити, чому ми часто відчуваємо гнів або смуток, і повправляти мозок для відчуття перманентного щастя.

Ліва пів куля мозку – брехун

Як пояснює американський науковий журналіст Ерік Баркер (Eric Barker), права півкуля нашого мозку бачить речі досить конкретними, тоді як ліва намагається надати свій сенс інформації, що надходить ззовні, інтерпретуючи її і виступаючи як «перекладач» дійсності. Тут і криється проблема, яка заважає нашому щастю.

Майкл Газзаніга (Michael Gazzaniga), один з найкращих американських когнітивних нейровчених, який проводив дослідження мозку ще в 1970-х роках, виявив, що ліва пів куля часто сприймає реальність спотворено, оскільки не має повної інформації. Як наслідок може відбуватися приблизно таке:

Права пів куля каже нам: «Всі за столом хмуряться. Вони не сміються з моїх геніальних жартів».

Ліва пів куля відповідає: «Очевидно, всі мене терпіти не можуть».

Якщо ліва пів куля бачить певні закономірності там, де їх насправді немає, ви починаєте турбуватися, відчувати гнів чи смуток і навіть стаєте параноїком. А якщо ліва пів куля взагалі не знаходить жодних закономірностей у житті, ви можете опинитися в серйозній депресії.

То що робити, щоб не сердитися, не засмучуватися і не хвилюватися через дрібниці?

Як зробити мозок щасливим

Слідкуйте за роботою лівої пів кулі

З погляду нейронауки, усвідомленість – це зосередженість на конкретиці в житті та ігнорування інтерпретацій лівої пів кулі мозку.

Як серце або печінка, ліва пів куля – це лише частина вашого організму, яка робить свою роботу, на жаль, іноді невміло. Але якщо ви навчитеся розрізняти її «голос» у голові, то двічі перевірятимете його роботу і помітите, як завдяки цьому починає змінюватися сприйняття життя.

 Спробуйте також ставитися до лівої пів кулі як до дитини, яку треба навчити. Наприклад, права пів куля каже: «Шеф виглядає дуже злим», а ліве відповідає: «Час оновити резюме. Здається, мене скоро звільнять».

Саме в цей момент варто втрутитися і сказати лівому боку мозку: «Стій, друже. Може бути багато причин, чому шеф засмучений. Зачекаємо додаткову інформацію, перш ніж почнемо звільняти робоче місце».

Як зробити мозок щасливим

Допоможіть лівій пів кулі стати кращим «оповідачем»

Коли інтерпретації лівої пів кулі пригнічують, психологи рекомендують перед сном записувати три добрі події, що сталися за день. Зробіть позитивне помітнішим – і ліва пів куля почне вплітати його до своїх «оповідань про життя».

А що, якщо ліва пів куля каже вам, що ваша робота не має сенсу? Тоді спробуйте створити для неї новий опис. Дослідники виявили, що ті прибиральники в лікарнях, які казали собі, що їхня справжня робота – це «сприяти покращенню самопочуття пацієнтів», стали вважати свою працю кориснішою та ціннішою.

Коли ж ліва пів куля заявляє, що ви невдаха і не маєте для світу жодної користі, спробуйте проводити більше часу, допомагаючи іншим, – станьте волонтером. Люди, які роблять роботу безоплатно, часто змінюють свої уявлення про те, хто вони, і починають вважати себе більш дбайливими та добрими.

Ілюстрації: Ліза Яблонська

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і не пропускайте найкорисніші матеріали від Beauty HUB!

читайте також